Bográcsozó tűzhely készítés.

Bográcsolóhely kialakítása, szalonnasütő és grill építés
st6969
Regisztrált tag

Re: Bográcsozó tűzhely készítés.

Hozzászólás Szerző: st6969 » 2015. október 2., péntek 10:50

Sziasztok,
szeretnék készíteni egy szalonnasütőt, amihez egyelőre rendelkezésre áll egy 10cm vastag vasalt 130cm átmérőjű beton terület. Ilyesmit tervezek:
http://www.kemencebence.hu/foto/display ... p?pid=9667
Fontos, hogy szeretném lehetőleg olcsón megúszni.
Folyamatban van a nagyméretű bontott téglák beszerzése. Kezdésképpen volna pár kérdésem, de majd biztos lesz még több :)
- megfelelő lesz-e ez alapnak (remélem igen, mert az a rész már készen van :) )?
- jól gondolom, hogy a falazathoz szerencsésebb lenne kettévágni a téglákat, mert egyben kb. csak 10-11db fér el körben egy sorban? És így elég tágra nyílnak a fugák. Ferdére "kúposra" nem vágnám a téglákat, az túl nagy munka lenne.
- Szükséges-e nyílást hagyni a falban?
- A beton alapra tegyek-e szigetelést a tégla alá (bitumenes lemez)? Nem ég el? Nem lesz instabilabb tőle az építmény?
- Mi legyen a habarcs anyag? Konkrét típust/beszerzési forrást kérhetnék?
- a felső sort úgy képzelem el, mint a képen is: merőlegesen befordított egész téglákat raknék a fal közepére igazítva. Egy sor elég vagy inkább 2?
- Kell valami szerkezet, amin tüzelek, vagy jó lesz a csupasz beton is? Ha kell, mi legyen az?
- be kell-e vonni mindenképpen valamivel a belső teret, és ha igen, mi legyen az?
- Milyen magas legyen az egész? Bográcsoznánk, illetve szalonnasütőnek is használnánk.
- A bográcstartó szerkezetre nincs ötletem. Jó lenne, ha valami eltávolítható szerkezet lenne, ami szalonnázáskor nem zavarna. Javaslat?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszokat!!! :)
Üdv: st

cibatapapa
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. október 2., péntek 15:09

st6969 írta:Sziasztok,
szeretnék készíteni egy szalonnasütőt, amihez egyelőre rendelkezésre áll egy 10cm vastag vasalt 130cm átmérőjű beton terület. Ilyesmit tervezek:
http://www.kemencebence.hu/foto/display ... p?pid=9667
Fontos, hogy szeretném lehetőleg olcsón megúszni.
Folyamatban van a nagyméretű bontott téglák beszerzése. :k Kezdésképpen volna pár kérdésem, de majd biztos lesz még több :)
- megfelelő lesz-e ez alapnak (remélem igen, mert az a rész már készen van :) )?biztos meg fog felelni
- jól gondolom, hogy a falazathoz szerencsésebb lenne kettévágni a téglákat, mert egyben kb. csak 10-11db fér el körben egy sorban? És így elég tágra nyílnak a fugák. Ferdére "kúposra" nem vágnám a téglákat, az túl nagy munka lenne. A téglákat lehet félbe vágni és kúposra egy vágással is ahogy itt látod a széles felüket rakod kívülre és nem nyílnak majd nagyra a fugák :idea:
atéglavágás.jpg
atéglavágás.jpg (9.67 KiB) Megtekintve 5076 alkalommal
- Szükséges-e nyílást hagyni a falban?Mármint hamuzó és légbeömlő? Szerintem felesleges. Javasolom a f a s z é n brikettet, jobb mint a darabos f a szén :idea:
- A beton alapra tegyek-e szigetelést a tégla alá (bitumenes lemez)? Nem ég el? Nem lesz instabilabb tőle az építmény? Nem fog elégni de én nem tennék az alsó sorokat erős cementes misungba raknán
- Mi legyen a habarcs anyag? Konkrét típust/beszerzési forrást kérhetnék? A habarcs a tűztérnél fehér cementes, samott poros, vízüveges, aprószemcsés sóder és téglatörmelékből készült beton, készen is lehet kapni arany árban.
https://www.google.hu/webhp?sourceid=ch ... %20%C3%A1r
- a felső sort úgy képzelem el, mint a képen is: merőlegesen befordított egész téglákat raknék a fal közepére igazítva. Egy sor elég vagy inkább 2?
- Kell valami szerkezet, amin tüzelek, vagy jó lesz a csupasz beton is? Ha kell, mi legyen az?
- be kell-e vonni mindenképpen valamivel a belső teret, és ha igen, mi legyen az?Felesleges le fog potyogni, mállni
- Milyen magas legyen az egész? Bográcsoznánk, illetve szalonnasütőnek is használnánk. Ha jól látom ez egy körbeülős grillező, szalonna sütő lenne a képen ott van a magasság! szerintem fal:)
- A bográcstartó szerkezetre nincs ötletem. Jó lenne, ha valami eltávolítható szerkezet lenne, ami szalonnázáskor nem zavarna. Javaslat? Egy ilyesmit javaslok, kivehető és elforgatható, az elforgatás főzés közben is hasznos és a magasság állításának a lehetősége is fontos!
Bográcstartó.jpg
Bográcstartó.jpg (24.42 KiB) Megtekintve 5076 alkalommal
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget és a válaszokat!!! :)
Üdv: st
Nagyon szívesen de máskor ne kérdezzél egyszerre ennyit :D :mrgreen: :lol: Faterosz :hej :bo
K.B.Ü. cibatapapa

st6969
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: st6969 » 2015. október 5., hétfő 14:41

Üdv,

Én így értettem a kör alakú falazatot egész téglákkal, illetve féltéglákkal, felülnézetből. A rajz méretarányos, szóval 9 egész tégla vagy 15 féltégla fér el. Van-e előnye/hátránya valamelyiknek? Az általad hosszában szétvágott tégla elhelyezését nem igazán értem. :oops:
bogracsozo.JPG
bogracsozo.JPG (26.55 KiB) Megtekintve 5033 alkalommal
A felső sor viszont egész tégla lenne, sugárirányban téve, így kapna egy szélesebb peremet a tetején.

Habarcsból ez nem lenne jó? http://www.sakretshop.hu/sakret-stm-samotthabarcs Ezzel ragasztanám össze a téglákat. Igaz, elég drágának tűnik, remélem van olcsóbb fajta is...Az összetevők, amiket javasoltál számomra nem beszerezhetők.
A kép csak egy minta, biztos nem lesz pont ilyen. A magasságot csak azért kérdeztem, hogy van-e valami javasolt méret...szalonnasütéshez pl. x cm már túl sok vagy túl alacsony...
Egyik ismerősöm panaszkodott, hogy kb. 3 évente újra kell raknia a bográcsozót. Hagyományos habarccsal vannak a téglák ragasztva, de nem csak azzal van a gond, szerinte maga a tégla is szétég (számomra ez furcsa).
Esetleg jobban járnék beton térkővel?! Pl. Barabás téglakő http://terkovem.hu/termek/220/barabas-t ... arga-piros
meg::)

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. október 5., hétfő 20:07

Szia st6969 !

a 9 egész téglából modelleztem a bográcsozó átmérőjét.
ez nekem 114 cm-re jött ki.

A Faterosz által javasolt ferde vágással egész szolíd külső fugaméretek jönnek ki!
Belül szorított hézagokkal számoltam.
A ferde vágás mértékével még lehet tovább játszani

:hej
Csatolmányok
egész tégla.jpg
egész tégla.jpg (28.48 KiB) Megtekintve 5014 alkalommal
fél tégla.jpg
fél tégla.jpg (30.39 KiB) Megtekintve 5014 alkalommal
lezárás.jpg
lezárás.jpg (49.79 KiB) Megtekintve 5014 alkalommal
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

st6969
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: st6969 » 2015. október 6., kedd 9:39

Szia laca55,

Valóban, megmértem, 118cm a kör átmérője.
köszönöm a modellezést, milyen szoftverrel csináltad? :)
Szerintem a 2. verziót választom, mivel a téglákat térkőroppantóval szeretném vágni, flex-szel nem porolnék, csak ha nagyon muszáj...Hosszában a roppantó (régi, kopott) nem fogja elvágni szépen. És több téglát is "eszik meg".
Arra van ötleted, hogy valamiféle védelmet alkalmazzak-e a belső térben, hogy ne égjenek szét a téglák? Vagy nem szükséges?

:ty

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. október 6., kedd 10:55

Szia st6969 !

Archicad-el rajzoltam, amivel dolgozom.
A belső tér védelme ? Jó kérdés!
A közvetlen tűzzel érintkező beton és tégla kültérben nem egy örök megoldás.
Nekem a " marcsa" tagtársunk bográcsozó bélelésének megoldása tetszik.
Keress rá a hozzászólásaira!

A Daca Mester képeit is ajánlom figyelmedbe, ahol részletesen láthatod !
https://picasaweb.google.com/1012732366 ... directlink
( ez itt a reklám helye! :!: )
Csatolmányok
marcsa féle bográcsozó  small.jpg
marcsa féle bográcsozó small.jpg (63.48 KiB) Megtekintve 4989 alkalommal

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. október 6., kedd 17:30

Laca főtervezőnk, nagyon köszönöm a segítségedet és precíz rajzokat! meg::) meg::) meg::) Most sem csalódtam benned! :k :k
Kedves st..A tüztér hőállósága itt is mint a kemencéinknél több tényezőtől függ. Nekem van egy kerti grillezőm és bográcsozóm ami kb. 30 éve állja a sarat egy betonlapon a szabadban a régi házamban.Többszőr elköltöztetve mert hol itt hol ott volt, vagy lett útban. Ez terméskőből van falazva, beton misunggal. Az a véleményem ha az általunk javasolt trapéz vágással szoros tűztéri illesztéssel, jól beáztatott és jól kiégetett régi téglákból fagyálló csemperagasztóval falazod, a tűztér felől semmilyen vakolattal, az a legjobb megoldás. Ki lehet bélelni persze samott lapokkal is, de ezt akkor is meg lehet tenni, ha már üzemel, és a téglák nem bírják a gyűrődést, repedeznek! A tűztér alja nekem ebben a régi építményben ki van bélelve valami 2 centis bontott samott lapokkal. Még az is bírja a gyűrődést a mai napig. Tuti megoldások pedig nincsenek! Ez egy ilyen terület sajnos.. :bo :bo :bo Faterosz
K.B.Ü. cibatapapa

bizmark6
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: bizmark6 » 2015. október 6., kedd 19:31

Szia st6969!

Segítségként tekintsd meg az aláírásomnál lévő hivatkozáson a bográcsozó,szalonnasütőm építés folyamatát,hátha hasznát veszed.
Magáról az építésről annyit,hogy az alsó két téglasor habarcsba,a többi agyag+homok keverékbe rakva,a tűztér samottlap szintén agyagba rakva.A díszítés hazai cserép agyagba rakva,/Bár ez nem jó megoldás,már belátom/mert az eső lassan kimossa.Ezt hamarosan korrigálni fogom.
Remélem segíthettem.
Üdv:bizmark6
Kemence építésének folyamata:

https://goo.gl/photos/dtj3NWyyzzvevmcB7

Bográcsozó,szalonna sütő építése:

https://goo.gl/photos/xQ6P1YZZQRZUCiKw9

K.B.Ü.:bizmark6 Mezőgyán

sasjozsi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: sasjozsi » 2016. április 1., péntek 14:17

Sziasztok,
Két éve építettem és most látok rajta több kb. 3-4mm-es repedést. A kérdés, ha nagyon folyékon betont öntök bele, akkor az elég?
A belsejében lévő samott habarcsa is megrepedt, nem igazán tartja már meg a samottéglákat...újra kellene fugázni?
Vagy hagyjam, mert X évente úgyis kipereg? Anno rendes tűzálló habarccsal csináltam, leeht most sima beton plusz vízüveg kellene?

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

gulbab
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: gulbab » 2016. június 27., hétfő 12:47

Sziasztok
Kerti szalonasütő építésénél az alábbi problémába ütköztem. Már majdnem készen volt amikor jött egy nagy eső és a felkent samottot felpuhította és lemosta.
A sütő oldala samott lapokkal van körberakva a lapok közti rés kikenve. Az alja kb 2 cm vastagon ki van kenve samott-tal illetve a fedlap és a samott tégla közti rész lett kikenve gyűrű szerűen.
A felhasznált anyag samott liszt és vízüveg kenhető elegye volt. Több mint 48 órán át száradt a hétvégén a 35 fokban. Ez után érkezett az eső.
Lehet ezzel még valamit kezdeni vagy az egész samott réteget szedjem le és dobjam ki?
Mit ronthattam el?

Segítségeteket előre is köszönöm

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2016. június 27., hétfő 19:18

Szia! :hej
Ha kimosta akkor nem tudom mit tudsz vele kezdeni...
Ha legközelebb csinálod... a 4 egység samottporhoz keverj 1 egység fehér cementet, és 1 egység normál szürke portlancementet, vízzel kellő konzisztenciára állítsd be.. éas igy dolgozd be a helyére... akkor az igazi ha 3 cm vastag legakább a massza. gyorban köt, első nap sűrűn kell locsolni, utána rendesen. ha megkötött az első begyújtás előtt kend át jól tiszta vízüveggel.

gulbab
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: gulbab » 2016. június 27., hétfő 20:21

Szia

Köszönöm a gyors választ.
Annyiban változott a dolog hogy úgy tűnik amint kiszárad vissza is keményedik az anyag. Persze vízállósága ettől nem lesz. Lehet, hogy az is elég lenne ha beitatnám vízüveggel? Ha nem muszáj nem szedném ki.
A vízüveg száradás után vízállóvá válik vagy ki kell égetni?
Ha nincs más megoldás persze marad a te recepted.
Köszönöm.

st6969
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: st6969 » 2017. május 15., hétfő 8:33

Sziasztok,
egy kis kitérő után ismét nekifutnék a bográcsozónak. Megvannak a téglák a ferde vágással (igaz, jóval nagyobb fugákkal).
A problémám továbbra is az, hogy mivel ragasszam őket össze úgy, hogy azért ne évente kelljen újból rakni (évente olyan 6-8 alkalommal lesz használva). Körülnéztem, mi kapható a környékünkön: normál zsákos falazóhabarcs, vízüveg, samottpor. Ezek vannak. Mit javasoltok?
Köszi előre is.

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2017. május 15., hétfő 10:17

Szia....

Sakret,Rath vagy más tűzálló habarcs,örök lesz ,mint a nyomor..
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

st6969
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: st6969 » 2017. május 15., hétfő 13:54

csigaszeg írta:Szia....

Sakret,Rath vagy más tűzálló habarcs,örök lesz ,mint a nyomor..
Szia,
köszi, a RATH-ot néztem én is neten, de az a baj, hogy 150km-t kellene érte autózni :( Itt nálunk nem lehet kapni, csak sima habarcsot, vízüveget és samottport :(((
Ha sima habarccsal rakom össze, az mennyit fog bírni? 10-20 bográcsozás, vagy annyit se? És ha a sima habarcsba rakok vízüveget meg samottport, annak van értelme?
:ty

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2018. június 6., szerda 17:54

Van valakinek tapasztalata, hogy bográcsozó építésekor mekkora legyen a lyukátmérő? Én 400mm-re gondoltam. Illetve mekkora magasságot érdemes hagyni a bogrács tűztérnek? Végülis a fotón látható méretek érdekelnének (A, B, C, D, H), kinek mi vált be, mi a praktikus? A tűzhely 100mm-es Ytongból készül.
Csatolmányok
Capture333333.JPG
Capture333333.JPG (26.88 KiB) Megtekintve 494 alkalommal

Jaradi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Jaradi » 2018. június 7., csütörtök 8:42

Üdv Mazsim!

Jól látom, hogy baloldalt egy Tinker féle mobilkemi van?
Szép kis komplexumnak ígérkezik, de a bográcsozód terve inkább egy tűhelyre emlékeztet, de annak sem jó, mert elől csak egy nyílást terveztél.
Persze megoldható így is, de mindenképp legyen egy tűztér öntöttvas rostélyon és alatta hamuzó.
Az Ytong nagyon jó hőszigetelő, de én a tűzteret kibélelném 2-3cm-es samott lapokkal.
Tovább megyek. Én -több okból is-, egy régi sparhelt öntöttvas tetejét tenném rá. Főzhetnél is rajta, és a rajzod szerinti "A" méret is változtatható lenne.
Jó, jó ilyet magamnak terveztem a mobil kemim mellé. Azért jólesett leírnom. :oops:

Nos. A méretek elsősorban a bográcsaid méreteitől függenek. Nincsenek általános méretek, csak méret arányok. Ezt saját magamon tapasztaltam meg.
1.jpg
1989-ben tettem szert erre az öntöttvas fatüzeléses bojler fűtő részére.
1.jpg (87.33 KiB) Megtekintve 480 alkalommal
A rendszeresen használtam (sok karácsonyi halászlét is ezen főztem), no meg az időjárás is besegített, így aztán kb. 8-9 éve megadta magát az öntöttvas rostélya.
Barkácsoltam bele másikat, de azt csak cca. 6-7 centivel magasabban tudtam megoldani, így magasabbra került a tűz,
és emiatt nem tudtam a bográcsaimat kellően beleengedni, vagyis gazdaságtalan lett.
Miután sikerült szert tennem egy modernebb változatra, a régit nekiadtam a vejemnek, aki csináltatott bele rostélyt az eredeti magasságban, és azóta újra a régi. méretarány
Ez a mostani még az elődjénél is jobb, mert alul tudom szabályozni a huzatot.
A zománcozott külsőn belül van egy 4mm-es öntöttvas bélés, ami jól tartja a hőt.
2.jpg
2.jpg (83.53 KiB) Megtekintve 480 alkalommal
Rávarázsoltam a méreteit, a többi meg arányos.
3.jpg
3.jpg (69.13 KiB) Megtekintve 480 alkalommal
Terveztem már rá egy burkolást, mert így olyan mint egy retrós centrifuga, de a főzés mindig előbbre való.
K.B.Üdv,
Jana
"Aki érti a humort, mindent tud, aki nem, mindenre képes."
https://rezsimentor.hu/

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. június 7., csütörtök 9:02

Mazsim1972 írta:Van valakinek tapasztalata, hogy bográcsozó építésekor mekkora legyen a lyukátmérő? Én 400mm-re gondoltam. Illetve mekkora magasságot érdemes hagyni a bogrács tűztérnek? Végülis a fotón látható méretek érdekelnének (A, B, C, D, H), kinek mi vált be, mi a praktikus? A tűzhely 100mm-es Ytongból készül.
Kéménybe van kötve, vagy szabadon füstöl ki? a legnagyobb, legtöbbet használt bográcsodhoz métetezd.
A méretek közül a teljes magasságot a kényelmeshez állítsd be, és tedd oda a bográcsot,
A bogrács aljától a parázs ne legyen messzebb 30 cm-nél
A légbevezető-hamuzó nmméretét a kényelmes hamuzáshoz állítsd be, így egy kicsit sok levegőt fog kapni, de egy db téglával ezt tudod szabályozni.
Ez is vasalt ytongból lesz ? csak a vas hőtágulása mitt aggályos némileg ha igen... :)

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2018. június 7., csütörtök 10:07

Jaradi írta: .... így olyan mint egy retrós centrifuga,.
:)))
egyébként : meg::) :k

Jaradi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Jaradi » 2018. június 7., csütörtök 10:19

Főleg innen nézve:
iker unokáimmal.jpg
iker unokáimmal.jpg (79.54 KiB) Megtekintve 478 alkalommal
K.B.Üdv,
Jana
"Aki érti a humort, mindent tud, aki nem, mindenre képes."
https://rezsimentor.hu/

Sura
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Sura » 2018. június 7., csütörtök 21:32

Gratulálok az unokáidhoz!
Meg a Hajdú centr...., őőő bográcsozódhoz is. :lol:

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2018. június 7., csütörtök 22:08

Jaradi és Tinker köszönöm a méreteket,és a hasznos tanacsokat!

Jaradi!

Igen ott egy Tinker féle kemi van!
Ez csak egy bogracsozo szalonnasuto lesz.

Tinker!

Szabadon fog kifüstölni. Talán amjd egy lakóbuszokhoz használt ventillátort építen be a terasztetőbe, mert van egy a garázsban. De majd ki kell próbálnom hasznos-e.
Akkor te is két nyílást ajánlasz, mint pl. a sparheltnél? Hamuzó-légbevezető és tüzelő?
Igen ez is vasalt Ytongbol lesz. De ugy gondoltam a tuzteret ugyanugy samottpor-vizuveg keverekkel kennem ki, mint a mobilkemit.

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. június 8., péntek 7:58

Mazsim1972 írta:Jaradi és Tinker köszönöm a méreteket,és a hasznos tanacsokat!

Jaradi!

Igen ott egy Tinker féle kemi van!
Ez csak egy bogracsozo szalonnasuto lesz.

Tinker!

Szabadon fog kifüstölni. Talán amjd egy lakóbuszokhoz használt ventillátort építen be a terasztetőbe, mert van egy a garázsban. De majd ki kell próbálnom hasznos-e.
Akkor te is két nyílást ajánlasz, mint pl. a sparheltnél? Hamuzó-légbevezető és tüzelő?
Nem feltétlenül... simán elég egy nyílás is...
Igen ez is vasalt Ytongbol lesz. De ugy gondoltam a tuzteret ugyanugy samottpor-vizuveg keverekkel kennem ki, mint a mobilkemit.
a kikenés az ytong tűzvédelme miatt van... a fém hőtágulásától nem véd... de nem dolgoztam még vasalt ytonggal, ez csak elmélet :)

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2018. június 11., hétfő 10:23

Szervusztok!
Tinker kérdésére válaszolva...
Az Ytong-ba 4db 5mm-es átmérőjű vasalás van a 600mm-es szélességében 4db (fotón pirossal bekarikázva). Azt gondoltam, ha belülről kikenem a tűzteret tűzálló habarcs, samottpor, vízüveg keverékkel (nem emlékszem pontosan az arányokra). Így azt gondolom nem kap olyan nagy hőt a bevasalt acél, hogy később megrepedjen ay Ytong és/vagy a vakolat.
Mi a szakértő véleményed/véleményetek?
Csatolmányok
20180610_153509[1].jpg
20180610_153509[1].jpg (57.01 KiB) Megtekintve 422 alkalommal

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. június 11., hétfő 11:10

Mazsim1972 írta:Szervusztok!
Tinker kérdésére válaszolva...
Az Ytong-ba 4db 5mm-es átmérőjű vasalás van a 600mm-es szélességében 4db (fotón pirossal bekarikázva). Azt gondoltam, ha belülről kikenem a tűzteret tűzálló habarcs, samottpor, vízüveg keverékkel (nem emlékszem pontosan az arányokra). Így azt gondolom nem kap olyan nagy hőt a bevasalt acél, hogy később megrepedjen ay Ytong és/vagy a vakolat.
Mi a szakértő véleményed/véleményetek?
Azt hittem hálós rendszerben van benne az acél.... igy látva, nem gondolom, hogy gondot okozhat... :)

Mazsim1972
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: Mazsim1972 » 2018. június 11., hétfő 11:11

Köszönöm Tinker!

Válasz küldése