Hogyan kezdjük?

Nem kis vállalkozás egy cserépkályha építés. Vitassuk meg a kérdéseket.
csaba
Kemencefűtő

Hogyan kezdjük?

Hozzászólás Szerző: csaba » 2008. október 4., szombat 20:05

Hát ez az én kérdésem. Valószínű, hogy nem sokan mernek belevágni egy cserépkályha megépítésébe, csak úgy hobbiból. Köztudott, hogy elég drága anyagokkal kell dolgozni, ezért kellő szakmai tapasztalat nélkül nem is ajánlatos hozzáfogni! Nekem viszont van néhány bontott kályhacsempém, úgyhogy van lehetőségem kisérletezni, de az alapvető szempontok ismerete nélkül még így is meggondolandó.
Tehát, ha a kemencések között akad vállalkozó szellemű, esetleg némi tapasztalattal rendelkező e témában, szivesen fogadnék néhány tanácsot!
K.B.Üdvözlettel:
csaba

aquadigio
Kemence mester

Re: Hogyan kezdjük?

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2009. október 20., kedd 19:50

Sziasztok!

Kedves kályhás osztálytársammal, barátommal együtt vágtunk bele ebbe a kihívásba,egy nem semmi méretű cserépkályhát építünk.Jelenleg itt tartunk.
S5004388.JPG
S5004388.JPG (54.61 KiB) Megtekintve 23060 alkalommal
S5004389.JPG
S5004389.JPG (56.13 KiB) Megtekintve 23055 alkalommal
Mert mindenki a maga kemencéjének a pogácsa!
Hagyj fel azzal, hogy arra panaszkodsz a te Istenednek, hogy mekkora vihar vesz körül. Inkább mondd a te viharodnak, hogy mekkora Isten áll mögötted.
Asyron

http://fazekasmester.5mp.eu/

csigaszeg
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2009. október 20., kedd 20:09

HUHUHUHUÚÚÚÚÚÚÚÚÚ Apám :hej :hej

Ez a kálya nem semmi objektum lesz :k :k
Lécci majd később is képeket ;) ;) ;)
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2009. október 20., kedd 21:02

aquadigio
Mondok én néked valamit! Nagyon jó kis szakmát választottál,ha jól csináod,nem fogsz unatkozni. Nálunk egy hónap kell várni,vagy még többet egy kályhásra.

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 20., kedd 21:17

Helló kolléga!

Ekkora böszme csk-t még nem láttam :o
10 széles :!:
Sok sikert kívánok hozzá :bo

Hol van itt a kémény? Csak nem ez a lambériás valami a kémény? Milyen magas lesz?
Brutális méret :o :o :o :o
Ha nem gond, dobj majd később néhány képet meg::)
kbü.:husqarna

Amit ma megehetsz, ne halaszd holnapra!

IgazTamas
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: IgazTamas » 2009. október 21., szerda 5:39

aquadigio írta:Sziasztok!

Kedves kályhás osztálytársammal, barátommal együtt vágtunk bele ebbe a kihívásba,egy nem semmi méretű cserépkályhát építünk.Jelenleg itt tartunk.
S5004388.JPG
S5004389.JPG
SZUPER .........EN IS SZIVESEN NEZEGETNÉM A FOLYTATAST..............

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 21., szerda 8:09

tengelic írta:aquadigio
Mondok én néked valamit! Nagyon jó kis szakmát választottál,ha jól csináod,nem fogsz unatkozni. Nálunk egy hónap kell várni,vagy még többet egy kályhásra.
várni azért is kell mert a csempegyáraknál kb annyi a megrendelés átfutási ideje!DE inkább várj 1 jó mesterre mint úgy járj mint én!ÉS! tájékozódj mielőtt vkit megfogadsz!!
üdv:
Hardika

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 21., szerda 8:24

ilyen az enyém!
Csatolmányok
DSC00860.JPG
ami lett belőle:)
DSC00860.JPG (43.72 KiB) Megtekintve 18388 alkalommal
DSC00843.JPG
alapok
DSC00843.JPG (49.56 KiB) Megtekintve 22959 alkalommal
üdv:
Hardika

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 21., szerda 8:55

hardika!

Szép a kályhád!
Valami gond van vele? Mert ugye azt írtad nehogy úgy járj, mint én.
Kiváncsivá tettél :!: :?:

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 21., szerda 10:38

husqarna írta:hardika!

Szép a kályhád!
szia!
a gond "csupán" annyi h az 1ső kályhát 3 éve építettem kicsivel kisebb volt mint ez oldalanként 2 sor csempével, az rá volt építve a falra és amig égett füstölt.megégett a tapéta a falon a tűztéri oldalon,lepotyogtak a tűztérben a samott téglák mivel a kedves első mesterem nem tett semmi szigetelést a falra csupán ráragasztotta a 4cm-s samott lapokat mikor megégett a falon a malter leesett a samottlap.szóltam neki h gond van már az első idényben azt mondta rossz a kéményem rakassak újat,csak a frankót nem akarta elismerni.amikor leestek a tüztéri samotttéglák megint szóltam neki azt mondta ő már nyugdijas nem foglalkozik vele.akkor kerestem 1 másik embert aki történetesen kalocsai és az első szóra a megbeszélt időben eljött és felragasztotta a lepotyogott samott téglákat és felhivta a figyelmemet h ez a kályha *** van megépítve ,a huzat jó, a kéménynek sincs semmi baja csupán a kivitelezés nem megfelelő.akkor döntöttünk úgy h nem kockáztatunk tovább és az idén nyáron lett szétszedve és újraépítve .a szétszedés során derült ki hogy az utolsó füstjáratnál van a gond az elfelejtette rendesen felfalazni az volt a legszélesebb holott a kéménybe kötéskor kellett volna a legszűkebb füstjárat kb 4 ujjnyi korom volt ott lerakódva!
ez az akció nekem kb 250.000 ft-ban van mivel a teljes belsejét új anyagból csinálták +a munkadij.most levettük a falról van a kályhának hátsó oldala méregdrága csempéből készült/költőcsempe ha vkinek ismerős ez a név/igy most épp 1,3 millában van.DE most legalább nem füstől.ezért mondtam h tájékozódni,tájékozódni... amúgy van még itt kőrösön másnál is akinek a kátai istván/izsáki kályhás/ épitett kályhát a nagyobbak másutt is füstölnek ezért óva intek bárkit is akinek kátai vagy a tanyitványa ajánlkozik kerülje messzire!
viszont ajánlom fekete tibor kalocsai kályhást!én eddig meg vok elégedve vele persze ő sem tökéletes vagy csak az én szemem túl kritikus?:))) kb ennyi a történet
üdv:
Hardika

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 21., szerda 15:05

hardika írta:
husqarna írta:hardika!

Szép a kályhád!
szia!
a gond "csupán" annyi h az 1ső kályhát 3 éve építettem kicsivel kisebb volt mint ez oldalanként 2 sor csempével, az rá volt építve a falra és amig égett füstölt.megégett a tapéta a falon a tűztéri oldalon,lepotyogtak a tűztérben a samott téglák mivel a kedves első mesterem nem tett semmi szigetelést a falra csupán ráragasztotta a 4cm-s samott lapokat mikor megégett a falon a malter leesett a samottlap.szóltam neki h gond van már az első idényben azt mondta rossz a kéményem rakassak újat,csak a frankót nem akarta elismerni.amikor leestek a tüztéri samotttéglák megint szóltam neki azt mondta ő már nyugdijas nem foglalkozik vele.akkor kerestem 1 másik embert aki történetesen kalocsai és az első szóra a megbeszélt időben eljött és felragasztotta a lepotyogott samott téglákat és felhivta a figyelmemet h ez a kályha *** van megépítve ,a huzat jó, a kéménynek sincs semmi baja csupán a kivitelezés nem megfelelő.akkor döntöttünk úgy h nem kockáztatunk tovább és az idén nyáron lett szétszedve és újraépítve .a szétszedés során derült ki hogy az utolsó füstjáratnál van a gond az elfelejtette rendesen felfalazni az volt a legszélesebb holott a kéménybe kötéskor kellett volna a legszűkebb füstjárat kb 4 ujjnyi korom volt ott lerakódva!
ez az akció nekem kb 250.000 ft-ban van mivel a teljes belsejét új anyagból csinálták +a munkadij.most levettük a falról van a kályhának hátsó oldala méregdrága csempéből készült/költőcsempe ha vkinek ismerős ez a név/igy most épp 1,3 millában van.DE most legalább nem füstől.ezért mondtam h tájékozódni,tájékozódni... amúgy van még itt kőrösön másnál is akinek a kátai istván/izsáki kályhás/ épitett kályhát a nagyobbak másutt is füstölnek ezért óva intek bárkit is akinek kátai vagy a tanyitványa ajánlkozik kerülje messzire!
viszont ajánlom fekete tibor kalocsai kályhást!én eddig meg vok elégedve vele persze ő sem tökéletes vagy csak az én szemem túl kritikus?:))) kb ennyi a történet
Aha értem :idea:

Az *** hiba ha a samott egyenesen a falnak van ragasztva.
Amúgy a falra rakott kályhával sincs semmi gond, csak a megfe-
lelő anyagokat kell használni. Van az ún. habsamott tégla amely
direkt erre a célra készül. Könnyű mint a hungarocell, szigetelő
tégla.Ezt ragasztod a falra,majd erre a samottot. A kalocsai
mester biztosra ment és jól csinálta.
Viszont ha az említett téglával ismét neki teszi a falnak,a füst-
járat méretezési hibáját kijavítja akkor megúsztad volna a hátlap
csempék árát. Ami ugye nem volt kevés. Nem értem viszont, hogy
a 3 éves samott tégla helyett miért kellet új? Annak még semmi
baja nem lehet :!: Persze ha akkor is új volt beépítve.

Itt az a nevezetes tégla, ez az én kályhám. Ez is a falon van!
DSCF1152.jpg
DSCF1152.jpg (29.42 KiB) Megtekintve 22898 alkalommal
DSCF1184.jpg
DSCF1184.jpg (24.91 KiB) Megtekintve 18330 alkalommal

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2009. október 21., szerda 15:41

Naon szép kályha ;) ;) ;)

Gratula :hej

Kép

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2009. október 21., szerda 19:21

Tengelic!
Hát érdekes pályát járok be.Eredeti szakmám fogtechnikus,keramikus,és
ha minden igaz jövőre,már papírom is lesz róla,hogy kályhás(kemence,kandallo,cserépkályha) vagyok és értek hozzá,most vagyok II.éves.Hát érdekes egy újfajta követelményrendszert vezettek be.
pl.Számítógépes vizsgánk is lesz excel-táblázatban történő tervezés,méretezés,válalkozási vizsga stb.Nem úgy van már mint rég,hogy kenjük be sárral. :lol:

Husqarna!
Igen jól látod a kép bal oldalán a lambériás rész mögött,benne van a kémény.Tehát nem egy szerencsés helyen hanem oldalt.Ikerjáratos lesz amúgy.A 10 széles rész 6 magas lesz ,ezen párkány kis beugró rajta még 2 sor.öszz 8 sor magas.Ja és majd el felejtem a hab a tortán hogy a kályha(nem tudom a képen hogy látszik) a falban van.
Szerintem ebbe befűtenek leolvad az ablak,akkora.

Hardika!
Amúgy szép típust választottatok,nekem nagyon tetszik.

Akit pedig érdekelnek a szép,igényes és különleges formák.Nézzétek meg a Vitál kályhasok honlapját http://www.vitalkalyha.hu/ Hát én dobtam egy hátast pár képnél.

üdv.majd jönnek a fotók..
Hagyj fel azzal, hogy arra panaszkodsz a te Istenednek, hogy mekkora vihar vesz körül. Inkább mondd a te viharodnak, hogy mekkora Isten áll mögötted.
Asyron

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 21., szerda 20:02

Helló aquadigio!

Gondoltam, hogy ikerjáratos lesz. Más megoldást így elsőre nem is nagyon látok.
A kémény valóban nincs szerencsés helyen az ikerjárat szempontjából. Mert ugye
ikerjárat esetén nem árt ha a kéménybekötés a kályha tengelyében van. Kiváncsi
vagyok a további képekre. Arra a legjobban, hogy hol lesz a 2 beégő :?: A felra-
kott képekből, nem látom mennyi hely van középpen. Így elsőre úgy láttam a 2
széles részbe lesz beégetve elöl, de megzavart a hátuljánál a tisztító nyílás.

Jó munkát nektek :bo :bo :bo :bo :bo
Szép lesz ha kész lesz :!:
Biztos vagyok benne, hogy jó is :!:

Ui.: Hála istennek nekem már decemberben meglesz a papirom :bol :bol :bol :bol

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 21., szerda 21:27

aquadigio írta:Tengelic!
Hát érdekes pályát járok be.Eredeti szakmám fogtechnikus,keramikus,és
ha minden igaz jövőre,már papírom is lesz róla,hogy kályhás(kemence,kandallo,cserépkályha) vagyok és értek hozzá,most vagyok II.éves.Hát érdekes egy újfajta követelményrendszert vezettek be.
pl.Számítógépes vizsgánk is lesz excel-táblázatban történő tervezés,méretezés,válalkozási vizsga stb.Nem úgy van már mint rég,hogy kenjük be sárral. :lol:

Husqarna!
Igen jól látod a kép bal oldalán a lambériás rész mögött,benne van a kémény.Tehát nem egy szerencsés helyen hanem oldalt.Ikerjáratos lesz amúgy.A 10 széles rész 6 magas lesz ,ezen párkány kis beugró rajta még 2 sor.öszz 8 sor magas.Ja és majd el felejtem a hab a tortán hogy a kályha(nem tudom a képen hogy látszik) a falban van.
Szerintem ebbe befűtenek leolvad az ablak,akkora.

Hardika!
Amúgy szép típust választottatok,nekem nagyon tetszik.

Akit pedig érdekelnek a szép,igényes és különleges formák.Nézzétek meg a Vitál kályhasok honlapját http://www.vitalkalyha.hu/ Hát én dobtam egy hátast pár képnél.

üdv.majd jönnek a fotók..
kedves fiatal kályhásjelölt!
akkor lenne 1 kérdésem:mi lehet az oka annak h amikor lezárom a huzatot azzal a céllal h másnap ismét megnyitva a parázsra tudjak tüzet rakni,szóval másnap csak megfeketedett fadarabokat találok nincs parázs.próbáltam már korábban/később lezárni mindig az az eredmény száraz akácfával tüzelek. a kisebb kályhánál nem volt ilyen gond főképp ha több nap után maradt bent a parázs mivel vastagabban volt a hamu mindig volt élő parazsam.most nem sok hamu van inkább megfeketedett fadarabok olyan mint amit túl korán zárok le és még nem izott át,de ez nem igy van mert látom h izzik az egész,sőt mielőtt lezárom a huzatot szét is szoktam kicsit lökni a parazsat.
kösszencs
üdv:
Hardika

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2009. október 21., szerda 22:31

Hardika!

Tehát ez a lényeg"amikor lezárom a huzatot"ezzel mintegy fa.szenet akarsz gyártani.
Redukciós égés megy végbe oxigén nélkül.A jó huzatú kémény elvezeti a bent rekedt oxigént,igy meghal a parázs.Egy ilyen nagy kályhában véleményem szerint,lezárt huzatnál nem találsz reggelre élő parazsat,de még nyitottnál is kérdéses.Tényleg próbáltad?A kályha a szobából veszi az égéshez szükséges oxigént,ha ezt megvonod tőle kampobasso.De szerintem élvezd az addig magába szívott meleget és új nap,új tűz,új parázs.
Ez olyan mint a gyújt,szív,bentart,kipufog. :lol: :lol: :lol:Ne legyél láncdohányos akarom mondani láncbegyújtó ;)
Asyron

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 22., csütörtök 13:38

aquadigio írta:Hardika!

Tehát ez a lényeg"amikor lezárom a huzatot"ezzel mintegy fa.szenet akarsz gyártani.
Redukciós égés megy végbe oxigén nélkül.A jó huzatú kémény elvezeti a bent rekedt oxigént,igy meghal a parázs.Egy ilyen nagy kályhában véleményem szerint,lezárt huzatnál nem találsz reggelre élő parazsat,de még nyitottnál is kérdéses.Tényleg próbáltad?A kályha a szobából veszi az égéshez szükséges oxigént,ha ezt megvonod tőle kampobasso.De szerintem élvezd az addig magába szívott meleget és új nap,új tűz,új parázs.
Ez olyan mint a gyújt,szív,bentart,kipufog. :lol: :lol: :lol:Ne legyél láncdohányos akarom mondani láncbegyújtó ;)
szia!
ha nyitva hagyom az ajtót/volt már h elfelejtettem becsukni!/akkor abszolute nincs parázs.ennyit jelent a + 2 sor csempe és a + 3 füstjárat?most 9 van benne eddig 6 volt . a régi kályhánál fain parázs volt reggelente és hamuvá égett a dolog nem pedig *** ahogy nevezted. a próbára azt értettem hogy volt mikor hamarabb és volt mikor később zártam le a huzatot értsd:nagy parázsnál/kis parázsnál:))))ez a 4.szezon h cserepessel fűtök de ez a probléma csak ennél a böszménél jelentkezett ezért állok értetlenül előtte.amúgy élvezem a melegét és a begyújtás sem gond vettem 1 karton alágyújtóst úgy h no problem!
kösz az infót!
üdv:
Hardika

reikisgabi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: reikisgabi » 2009. október 22., csütörtök 17:09

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hát........... még a f.a.s.z.e.n.e.t is kicsillagozza. :lol: :lol: :lol: :lol:
-----------------------------------------------
K.B.Ü.: reikisgabi

Sokkal jobban bírja az ember az éhezést, ha közben eszik is valamit.

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2009. október 22., csütörtök 17:30

Ez ám a cenzúra He...He....He..... :evil: :twisted: :geek: :ugeek: :mrgreen: :x

Kép

csokiati

Hozzászólás Szerző: csokiati » 2009. október 22., csütörtök 17:56

Hoppá!
Teljesen véletlen kerültem erre az oldalra. Le vagyok nyűgözve, micsoda cserépkályhák épülnek. Husqarna, Aquadigio, gratulálok mindkettőtöknek :!:
Üdv: Csoki

Akit a kemence füstje megcsapott!
----> Így készült a kemencém <----

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 22., csütörtök 20:01

hardika írta:

szia!
ha nyitva hagyom az ajtót/volt már h elfelejtettem becsukni!/akkor abszolute nincs parázs.ennyit jelent a + 2 sor csempe és a + 3 füstjárat?most 9 van benne eddig 6 volt . a régi kályhánál fain parázs volt reggelente és hamuvá égett a dolog nem pedig ***énné ahogy nevezted. a próbára azt értettem hogy volt mikor hamarabb és volt mikor később zártam le a huzatot értsd:nagy parázsnál/kis parázsnál:))))ez a 4.szezon h cserepessel fűtök de ez a probléma csak ennél a böszménél jelentkezett ezért állok értetlenül előtte.amúgy élvezem a melegét és a begyújtás sem gond vettem 1 karton alágyújtóst úgy h no problem!
kösz az infót!
Tennél fel képet a tűztérről :?: Akkor többet lehetne kikövetkeztetni :!:
Bocs a kibicelésért :oops: :oops:

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 22., csütörtök 20:24

Kösz ati a dícséretet :oops: :oops:

A saját kályhám még az első szárnybontogatásaim egyike.
A család mindjárt fellelkesült és rá egy évre:

Anyámé:
DSCF1994.jpg
DSCF1994.jpg (25.13 KiB) Megtekintve 18324 alkalommal
Majd a nővéremé:
DSCF2012.jpg
DSCF2012.jpg (22.29 KiB) Megtekintve 22602 alkalommal

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2009. október 22., csütörtök 21:39

halihó!

Husqarna,a csempe hasonló amiből mi is építjük,csak színhibás ez a fajta,és a sarok se ívelt kapus,mint a tiéd.Ez a csempe pedig egy csempekészítő első szárnypróbálgatása,háááát szívunk is gazdagon...
Jó nagy ajtó van benne neked is ,mivel van bérögzítve?????
Mi itt tartunk.
[attachment.=0]S5004395.JPG[/attachment]
Csatolmányok
S5004395.JPG
S5004395.JPG (59.5 KiB) Megtekintve 22595 alkalommal
Asyron

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 22., csütörtök 22:15

Szia aquadigio!

Az ajtó hagyományos pracnis megoldással volt szerelve!
Oldalanként 2-2, felül 1 pracni. Oldalt az alsót felülről, a felsőt
alulról ékeltem, a felsőt 2 oldalról. Ki sem lehet robbantani a
helyeről! :)

Milyen a tietek?

A csempéseteknek meg nézzétek el a szárnypróbálgatásokat!
Most még lehet, hogy szívtok a csempéivel, de lehet később
nála profibb cuccot nem ad a kezetek alá senki ;)

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2009. október 22., csütörtök 22:26

Husqarna!

Az lehet,de csak azért mert most megmondjuk majd neki,mit,hogy csináljon,hogy könnyen felhasználható és ütős legyen az a csempe,egy kályhaépítőnek,hiszen egy kályhás azt a csempét ajánlja majd,amiből minőséget tud előállítani.Ez Fontos!.Remélem a többi kályhánál,már ezeket figyelembe is veszi.

Az ajtó ez is pracnis, ékelve,és még megdrótozzuk ,hogy álljon,mint a cövek,azért súlya van bőven.

Te milyen csempéből dolgozol,ki a gyártó?
Asyron

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2009. október 23., péntek 0:17

Gyerekek meg::) meg::)

Ezek a munkák R E M E K M Ű V E K nem is kályhák :k :k

Fogadjátok őszinte gratulámat, öröm ilyen ügyes skacok munkáit látni :bol

No csá :lol: :lol: Megyek :() Kikapcs

Kép

Vizipoc

Hozzászólás Szerző: Vizipoc » 2009. október 23., péntek 10:46

Sracok ezek tenylek remekmüvek.
Gratulalok mindakettötöknek.
K.B üdvözlettel      Vizipoc

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 23., péntek 12:20

husqarna írta:
hardika írta:

Tennél fel képet a tűztérről :?: Akkor többet lehetne kikövetkeztetni :!:
Bocs a kibicelésért :oops: :oops:

szia!persze semmi gond a kibicelés miatt:)amúgy ma reggel volt parazsam kevesebb mint 1/2 huzatot hagytam neki a szabályzón csukott ajtónál és begyulladt a hasitott vékony akácfa
ime a képek:
Csatolmányok
tűztér fentről.JPG
tűzrét fentről
tűztér fentről.JPG (48.61 KiB) Megtekintve 22484 alkalommal
tűztér lent.JPG
tűztér lent
tűztér lent.JPG (54.41 KiB) Megtekintve 22476 alkalommal
üdv:
Hardika

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 23., péntek 12:22

husqarna írta:Kösz ati a dícséretet :oops: :oops:

A saját kályhám még az első szárnybontogatásaim egyike.
A család mindjárt fellelkesült és rá egy évre:

Anyámé:
DSCF1994.jpg
Majd a nővéremé:
DSCF2012.jpg
szia!miért tettél ekkora nagy ajtót??főképp anyukád kályháján!??
üdv:
Hardika

aquadigio
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: aquadigio » 2009. október 23., péntek 19:20

Kösz,Csigaszeg és Vizipoc!

Azért látszik,hogy kemencéket építettünk idáig, rábeszéltem a megrendelőt egy kis sütő-rész beszereléséről,úgyhogy az is lesz a" Godzillába".Ha lúd,legyen kemencében,igaz! :lol: :lol: :lol:
Asyron

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 23., péntek 20:12

Szia aquadigio!

Nem állok kapcsolatban egy csempegyártóval sem, de ezen most szeretnék változtatni.
Anyám és a nővérem kályhája ugyanabból a csempéből van összerakva. Nevet nem tu-
dok, de most szeretném vele felvenni a kapcsolatot. Ez egy tatai gyártó, nekem jó is
lenne, mert közel van. A csempét anyámék intézték én csak azt mondtam meg miből
mennyi kell! Egyébként a csempéi pontosak, egyedül a párkány elemekkel van méretprobléma.
Dolgoztam már Nádasd kerámiás csempével, MAT kerámiással. Na azoknál ez pontosabb!
Aztán van még tapasztalat a régi Zalakerámiás csempékkel, meg kisebb gyártók által
prezentált csempékkel.

Hardika!

Anyám kályhaajtaja átverős :lol: :lol: :lol: Ha jobban megnézed, akkor látod, hogycsak a középső kisebb ajtó a valós ajtó. Körülötte van egy 10 cm-es sáv ami fix. Ez volt a kívánsága,
hogy jól látható legyen a tűz. Én pedig mondtam neki, hogy ez túl nagy a kályha méretéhez.
Plusz a kémény amire kötve van, csak 4 téglás. Tehát ekkora ajtót nem bírna el, mert simán
visszafüstölne. Erre ő megtalálta ezt az ajtót ami *** nagy, mégis kicsi :D Nekem a mai napig
nem tetszik, ormótlanul nagy. Ebbe nem volt beleszólásom fal:)

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 23., péntek 20:48

husqarna írta:Szia aquadigio!

Hardika!

Anyám kályhaajtaja átverős :lol: :lol: :lol:
:D Nekem a mai napig
nem tetszik, ormótlanul nagy. Ebbe nem volt beleszólásom fal:)
egyezik a véleményük...

csempére visszatérve kerakomplex/költő andrás féle/csempét ismered?enyém abból van a mester szerint a legméretpontosabb és baro drága.. ez meg az én véleményem
üdv:
Hardika

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 23., péntek 21:17

Szia hardika!

Nézegetem a képeket a tűzteredről. Elemezgetem!
Amit gondoltam a kályhaméretből, hogy lengyel ötös a füstjárat
kiképzés alapja! De úgy látszik mintha a tűztér mögött is lenne
járat :!: :!: Jól látom :?: A felső részben(párkány fölött) gondolom,
vízszintes járatok vannak :!: :?: Bevallom neked sokallom a 9 járatot :shock:
Alapszabály, hogy a füstjáratok hossza méterben nem lehet több, mint a
kályha fűtőfelülete négyzetméterben. Ez egy kályhás alaptétel, nem tudom
ki találta ki, de így van, mert ezt általában betartja minden kályhás. Ahol ez nincs
szemelőtt tartva, huzatproblémák léphetnek fel. De ne szaladjunk ennyire előre :)

Kiváncsi lennék, hogy a kéménybekötésnél a füstcső mennyire meleg :?:
Meg tudod fogni kézzel, befűtött állapotban :?: Vagy forró, mint a kályha :?:
Válaszod után tovább fűzöm a gondolatom!

IgazTamas
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: IgazTamas » 2009. október 24., szombat 6:02

csigaszeg írta:Gyerekek meg::) meg::)

Ezek a munkák R E M E K M Ű V E K nem is kályhák :k :k

Fogadjátok őszinte gratulámat, öröm ilyen ügyes skacok munkáit látni :bol

No csá :lol: :lol: Megyek :() Kikapcs
helo fiuk.......csatlakozom Csiga-Mesterhez......tenyleg szuperek a müveitek......

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 24., szombat 11:55

husqarna írta:Szia hardika!

Nézegetem a képeket a tűzteredről. Elemezgetem!
Amit gondoltam a kályhaméretből, hogy lengyel ötös a füstjárat
kiképzés alapja! De úgy látszik mintha a tűztér mögött is lenne
járat :!: :!: Jól látom :?: A felső részben(párkány fölött) gondolom,
vízszintes járatok vannak :!: :?: Bevallom neked sokallom a 9 járatot :shock:
Alapszabály, hogy a füstjáratok hossza méterben nem lehet több, mint a
kályha fűtőfelülete négyzetméterben. Ez egy kályhás alaptétel, nem tudom
ki találta ki, de így van, mert ezt általában betartja minden kályhás. Ahol ez nincs
szemelőtt tartva, huzatproblémák léphetnek fel. De ne szaladjunk ennyire előre :)

Kiváncsi lennék, hogy a kéménybekötésnél a füstcső mennyire meleg :?:
Meg tudod fogni kézzel, befűtött állapotban :?: Vagy forró, mint a kályha :?:
Válaszod után tovább fűzöm a gondolatom!

szia!
fogalmam nincs mit jelent ez a lengyel 5s füstjárat.összesen 8 függőleges füstjárat van ami 6 csempe+ a párkány magas az L alak mindkét oldalán 4-4.plusz van 1 az ülőpadka alatt .
igazából nem tapogattam még a füstcsövet/az is vmi kerámia/ de most megnéztem és pont olyan meleg mint az uccsó füstjárat csempéi.igaz még nagyon nem fűtöttem de a kéménybekötés környékén nem is voltak még forrók a csempék 1szer sem. a tűztértől távolodva érezhető a különbség mmint hő szempontjából.azt láttam/ha jól játtam:)/h a tűztér jobb felső sarkánál van 1 lyuk ott lép ki először talán a füst:)rebesgette a tibi h ekkora kályhához már majdnem 2 tűztér kellene de végül megcsinálta igy gond ha nem bizott volna benne h működik igy is akkor ragaszkodott volna a 2 tűztérhez.jah!van a tűztér mögött füstjárat mert ha jól megnézed a képet akkor látod ott van a negativ ives sarok ott fordul el az L szára/nem tom másként magyarázni:))/ami számomra érdekes volt az az h ennek a kályhának az alja a padka magasságig fel van töltve/kivéve az ülőpadka alatt/az előző kályhából kiszedett ramattyal azt lefedte cseréppel és úgy kezdte a kályhatestet rakni.eddig jól működik.szinte alig jön ki a kéményen füst. a kémény mérete kazánkémény nem tom hány téglás és mivel emeletes a házunk baro hosszú.érdekesség még az is h a földszinten ugyan erre a kéményre van rákötve a kazán is.igaz a 2 egyszerre sosem működik.de külön külön hatékonyak.kb ennyi várom a tovább fűzött gondolatokat:))))ime a kályhásom weblapja nézegesd:) http://5mp.eu/web.php?a=kalocsakalyha
üdv:
Hardika

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 24., szombat 12:05

most számolgattam csak a kályha test kb 27m2 és abba nem számoltam padkát! a 9 füstjárat hossza kb 20 m huzat problémánk nincs odakapja rendesen az újságot az ajtóhoz és nem is füstöl
üdv:
Hardika

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 24., szombat 20:36

Szia hardika!

Hát akkor tovább fűzném :D
A kályhásod akinek honlapját megnéztem, nem véletlenül említette a dupla tűztér
lehetőségét. Ezt ikerkályhának nevezik egyébként. Van egy mérethatár ami felett
nem biztos, hogy megfelelően tudod a füstjáratok keresztmetszetét, hosszát és
vezetését biztosítani. A mesteredben felmerült a gondolat ami bennem is motoszkál,
nem túl hosszú e a füstjárat. Így látatlanban és az általad leírtakból mondom nem,
de a határon mozog. Két tűztér esetén más lett volna a helyzet. Egy iker kályha ami
egy csempeborítással, de külön járatrendszerrel rendelkezik más! A tűztérhez tartozó
járatrendszer sokkal rövidebb, a kilépő füst /kéménybe/ melegebb, mint a tiéd esetén.
A füstcső melegségét azért kérdeztem, mert valószínüleg túl "hideg" a füst ami elhagyja
a kályhádat. A túl hosszú füstjárat miatt. A kilépő füstnek legalább 120 fokosnak kell
lennie, hogy meleg kémény esetén is biztosítva legyen a huzat. Ellenkező esetben,
a füst nem igyekszik annyira kifelé, mert nem sokkal melegebb, mint a kémény belső hőmér-
séklete! Aquadigio kolléga írta, hogy a nagy kályháknál jellemző a f.a.sz.é.n. effektus.
Ezt én is alátámasztom. Nagy tűztér, túl nagy járatok, túl hideg füst! Hidegen elhiszem, hogy
jó a huzat, csak ez fűtés közben másként működik!
Egyébként a kályhásod valószínüleg csak említette az ikerkályha lehetőségét, mert
puhatolódzott, de hidd el ő vivódott magában :lol: :lol: :lol: :lol:
Ő legalább lelkiismeretes meg::) meg::) meg::) meg::)

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 25., vasárnap 11:22

husqarna írta:Szia hardika!

A füstcső melegségét azért kérdeztem, mert valószínüleg túl "hideg" a füst ami elhagyja
a kályhádat. A túl hosszú füstjárat miatt. A kilépő füstnek legalább 120 fokosnak kell
lennie, hogy meleg kémény esetén is biztosítva legyen a huzat. Ellenkező esetben,
a füst nem igyekszik annyira kifelé, mert nem sokkal melegebb, mint a kémény belső hőmér-
séklete!
Egyébként a kályhásod valószínüleg csak említette az ikerkályha lehetőségét, mert
puhatolódzott, de hidd el ő vivódott magában :lol: :lol: :lol: :lol:
Ő legalább lelkiismeretes meg::) meg::) meg::) meg::)
szia!nos a füstcső melegséggel kapcsolatban tegnap tapogattam:)melegebb volt mint az utolsó füstjáratoknál lévő csempék.DE!azért megbírtam fogni...lehet h nem túl meleg a kilépő füstöm mert volt h tüzelés közben kicsit jobban kinyílt az ajtó és akkor láttam h füstöl de ha csak 1 ujjnyira van nyitva akkor nincs gond.szerinted ki kell nyitni az ajtót résnyire tüzelés közben?mert a mesterem ezt javasolta és igy végül is jól ég.igaz nagy lángon való égés közben nem szabad nyitni az ajtót/pl ha utólag akarnék még tenni rá/mert akkor az ajtón jön ki a füst.
korrektnek tünt a Tibi igaz irtunk garancia papirt ehhez viszont én ragaszkodtam.
Van még továbbfűzni való gondolat?:)))
üdv:
Hardika

husqarna
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: husqarna » 2009. október 25., vasárnap 19:42

Szia!

Az ajtót, nyitva kell tartani tüzelés közben. Én is úgy tüzelek!
Az utólag rárakott fa nem a legszerencsésebb :!: Próbáld meg
egyszerre berakni az elégetni kívánt famennyiséget, mégpedig úgy, hogy
az gúlát formázzon. A fekvő fa nem ég megfelelően és ezért nem adja le
azt az energiát, amit egyébként állítva leadna. Ha meggyújtasz egy gyufát
és lefelé tartod a végét jobban ég, mint fektetve igaz :?:
A füstcső melegebb mint az utolsó füstjárat,mert a füstcső egy szimpla
kerámia. Viszont az utolsó füstjáratod jó esetben bélelve van tetőcseréppel.
Nem mindenki béleli ki az egész kályhát, én kibélelem az egészet mindíg.
Nagy lángnál ha kinyitod az ajtót és visszapofázik az azért van, mert a füst
a legrövidebb úton szeretne kijutni a kályhából. Megfordul az áramlás és a
kályhaajtó kéményként funkcionál. A hosszú füstjárat nem tudja olyan gyorsan
elvinni a füstöt és hőt , mint amennyi levegő beáramlik a tűztérbe ajtónyitáskor.
Ilyenkor az ajtó tetejénél jön a füst, alul pedig szívja a levegőt. Akár egy kemence :lol: :lol: :lol: Ha ezt el akarod kerülni, erre csak egy megoldás van
ne tegyél rá utólag fát.
Amúgy a képekből itélve olyan 50x40-es körüli a tűztered, abba meg fér tüzelő
bőven ;)

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 26., hétfő 14:15

husqarna írta:Szia!

Amúgy a képekből itélve olyan 50x40-es körüli a tűztered, abba meg fér tüzelő
bőven ;)
szia!igen,a Tibi is mondta h állitva tegyem be a fát és a tűzterem 55x55cm.most van parázs!tegnap 5kor fütőttem be de csak lazán
üdv:
Hardika

Válasz küldése