Közérdekü információk, hirek

Minden téma, ami nem kapcsolódik szorosan a kemencézéshez (politizálás nélkül persze)
panda965
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Közérdekü információk, hirek

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2015. június 7., vasárnap 14:55

DacaGaby írta:
DacaGaby írta:Nem tudom..... :?
Nem f@sz@ ez így.... :geek:
Na, tudjátok mit?! :D Leszek megint én a feláldozható, nekem már úgy is mindegy, kaptam, meg kapok még eleget érte..... :mrgreen:
Sokan beszélnek róla, mégsem mondja ki senki, hogy nem szerencsés olyan valakinek moderálni az oldalt, akinek tudható személye!
Dögöljek itt meg a helyszínen ha bántani akarlak Faterosz, NEM ÍGY VAN!!!! NEM ERRŐL VAN SZÓ!!! meg::) meg::) meg::)
Nem kellet volna inkognitódat leleplezni, én ezt meg mondom neked őszintén. Olyan valamikben döntesz olykor egy személyként, ami a közösségre is tartozna. Egy dolog, hogy szerinted mi a helyes és egy másik dolog, hogy a többi száz embernek mi a véleménye.
Egyetlen esetben helyeslem ezt a tevékenységet, ha megvásároltad Robrt-tól a honlapot és azért kezeled a sajátodként.
Ha így van, akkor minden rendben van, helyesen cselekszel! meg::)
Ebben az esetben rendben van, hogy hozzászólásokat pakolsz egyik topikból a másikba, átrendezed, törlöd, mented, módosítod, bár nem értem, hogy miért.

Nna, tessék nyugodtan szembeköpni, hogy bántom itt szegény lelkes nyugdíjas kemencebarátot! Aki ezt látja nyissa ki a szemét és értse meg, hogy nem erről van szó!!! ....hanem arról, hogy elkezdett a fórum kicsit belülről átalakulni és bocsájts meg Faterosz de én ezt ennek a moderálásnak, privátban való információk kiadásának és egyéb helytelen cselekedeteknek tulajdonítom. Had ne példálózzak....
Megjegyzem ugyanúgy mint a facebook-on, hogy nem kell békítő pálinkát innunk, csak olyat amilyen kéznél lesz Sástón, ez nem harag, nem személyeskedés, csak egy vélemény amit senki nem mer leírni.... így részemről továbbra is szent a béke, csupán másképpen gondolkodunk, ami nem is csoda, hiszen 30 évtől több korkülönbség van köztünk.
meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)

.....én ezt bárhol, bármikor szóról szóra felvállalom!!! Én nem akarok senkivel BÉKE PÁLINKÁT inni, nem értitek, hogy nem haragszok senkire!!! Elég szűk látókörű az, aki nem ismeri fel a hibát itt a fórumon. Erről volt józan paraszti véleményem és ezáltal én lettem kitámadva (már megint), mivel jó magyar szokás szerint legjobb védekezés a támadás szisztémáját alkalmazták.
Miért nem lehet tiszteletben tartani egymás véleményét, hozzászólását, miért kell abba rend szerint ok nélkül belejavítani, kiegészíteni? Ennek sincs semmi semmi értelme..... annak meg pláne nincs, hogy értelmesnek tartott felnőtt emberek a fizikai erejükkel fenyegetőznek a probléma megoldása véget. Nem gondoljátok, hogy már nagyon ciki? Óvodába a kis takony vagány gyerekek viselkednek így, felnőtt ember kulturáltan meg tudja ezt beszélni és én pont ilyen szándékkal írtam!!!!!!!!!!!!!!
Aki ismer az elhiszi ezt nekem és egyetlen szavamba se kételkedik, aki meg nem, azt nagyon sajnálom, idáig tévesen tartottam barátomnak.....
Úgy gondolom sok mindent tettem ezért a csapatért, voltam olyan ***, hogy 6 éve felvállaltam, hogy összehozom ezeket az embereket. Nem tudom, hogy a már akkor is rohanó világba lett volna e még egy ilyen h ü l y e aki bevállal egy ilyen merész dolgot..... nem leszek beképzelt, biztos lett volna. Most azon gondolkozok, hogy hagyok a fenébe mindent és ha nem lehet veletek értelmesen beszélni, csak hőbörögve, erőt fitogtatva, sértődötten magas lóról beszélve és fenyegetőzve, akkor töri magát a fene, hogy sátorért, fuvarért kuncsorgok, költekezek, kiteszem a lelkem a barátaimért és akkor engem tartotok h ü l y e gyereknek, mert volt egy őszinte véleményem, amit előre leszögeztem, hogy mindenféle bántás nélkül írok!!!!!!!
Nem hinném, hogy hiányozni fog az én felajánlásom, lesz ott annyi minden, hogy észre se vehető lesz az enyém hiánya.
Nem vagy egyedül !!! DacaGaby

Bátki Béla Panda: csalódott
február 2. · szerkesztve

Párnapja nem vagyok jól .

Mert egy gondolat bánt engemet , és nem hagy nyugton .Még pedig az hogy csodálkoznak azon hogy egy fórum haldoklik .Én most már nem csodálkozom .Mert hogy lehet hogy én is csatlakozom azokhoz akik el hadják a fórumot mert meg sértve érzem magamat .Hogy mért kérdezitek ? Hát csak ezért mert hogy lehet olyat csinálni hogy amit én vagy más ember gondol vagy tud valamit valamiről azt ha meg ossza a fórum többi tagjával akkor van olyan aki kitörli vagy hozzá ír attól függ hogy önéki mihez van kedve vagy hogy ö azt nem úgy tudja akkor át írja ! Hol van itt a szólás szabadság ? Még egy viccet sem lehet úgy fel rakni hogy az ne lenne cenzúrázva ! Inkább azt kellene meg oldani hogy könnyebben tudjunk egy fényképet feltenni vagy hasonló dogokat !Én nem nevetek hanem szomorú vagyok !!!!
Bátki Béla Panda fényképe.
Tetszik · Hozzászólás

68 ember látta
Éva Szabó, Ferenc Kiss, Bacsa Zoltán és további 2 ember kedveli ezt.
3. (összesen: 93)
Korábbi hozzászólások megtekintése

Lili Máté Lászlóné Kedves Tibi, vagy bárki más a Kemencebenéről. Igaz felénk vonat nem jár, de szívesen várok mindenkit aki erre téved.
február 4., 23:26 · Mégsem tetszik · 8
Bátki Béla Panda
Bátki Béla Panda fényképe.
február 5., 8:23 · Tetszik · 9
Bátki Béla Panda Egy utolsó gondolat a végére ennek a dolognak ! A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el....Bővebben
február 5., 20:54 · Tetszik · 4

Ha a többség úgy dönt hogy törölne hát állok elébe !
Csatolmányok
1922311_611717428905911_481730905_n.jpg
1922311_611717428905911_481730905_n.jpg (28.62 KiB) Megtekintve 2652 alkalommal
10421205_825527807520851_7451181965700630686_n.jpg
10421205_825527807520851_7451181965700630686_n.jpg (33.93 KiB) Megtekintve 2655 alkalommal
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. június 7., vasárnap 15:47

Fiúk! Mit mondjak... Az időzítés remek!!! Gondolhatjátok mit élünk át a szervezés kapcsán az utolsó napokban...Ti meg...
Gyerünk csináljátok, mindent bele!
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

csokiati

Hozzászólás Szerző: csokiati » 2015. június 8., hétfő 10:25

Aj jaj jaj!

Fiúk! Én hiszek a matematikában!
Számoljunk!
Megbántottak (bár ez nem igazán jó szó rá)= 3; vagy 4, maximum 5 személy.
Ha nem lennék ott és hiányoznék nekik = 100; vagy 200, de legalább 250 személy. (Vagy még több)
Gaby, Panda. Mindkettőtöknek elég széles háta van, elfér rajta, ha néha megbánt valaki.
(Legyetek nagyvonalúak, fogadjátok el őket olyannak, amilyenek.)

Azokra gondoljatok, akik örülnek, hogy találkozhatnak Veletek.
Azokra, akik azért örülnek, mert ismernek Titeket.
Azokra, akik örülnének, mert még nem ismernek.

Nekem és még nagyon sok személynek hiányoznátok, ha nem lennétek ott.
Ránk gondoljatok!
És ne feledjük Siógabi hónapok óta tartó munkáját se, ami értünk folyik.
Remélem, győz a matematika!!!
Üdv: Csoki

Akit a kemence füstje megcsapott!
----> Így készült a kemencém <----

s@muk@
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2015. június 8., hétfő 10:44

csokiati írta:Aj jaj jaj!

Számoljunk!
Ha nem lennék ott és hiányoznék nekik = 100; vagy 200, de legalább 250 személy. (Vagy még több)
Gaby, Panda. Mindkettőtöknek elég széles háta van, elfér rajta, ha néha megbánt valaki.

Ránk gondoljatok!
Ati meg::)

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2015. június 8., hétfő 11:21

Számoljunk!

Ránk gondoljatok!
Teljesen egyetértek Csokiatival,gyertek el mindannyian! Nekem és családomnak hiányoznátok!
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

almuska

Hozzászólás Szerző: almuska » 2015. június 8., hétfő 11:26

csigaszeg írta:Almuska................

Gyere el a találkozóra, és ha van vér a pucádba beszéld meg a sérelmeidet azzal akivel vannak....................

Tudom, hogy off.............de akkor is ez van.............
Ilyen emberrel mint te vagy kerülöm a találkozást.Csak annyi tiszteletet adj meg a másiknak, amennyit elvársz tőle.
A célokat nem azért tűzzük ki hogy elérjük őket,hanem hogy irányt mutassanak!
http://www.youtube.com/watch?v=bXJF0HlK82Y
http://www.youtube.com/watch?v=dUdGqjxGWKc

Üdv:almuska

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. június 8., hétfő 11:32

Csokiati !

meg::) meg::) meg::)

"Azokra gondoljatok, akik örülnek, hogy találkozhatnak Veletek.
Azokra, akik örülnének, mert még nem ismernek."

" Gaby, Panda. Mindkettőtöknek elég széles háta van, elfér rajta, ha néha megbánt valaki."
nagyon-nagyon szerencsétlen 2 embert kiemelni mint megbántottakat!
GYŐZZÖN A MATEMATIKA!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára laca55 2015. június 8., hétfő 12:57-kor.
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

pici
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: pici » 2015. június 8., hétfő 12:05

Számoljunk!

Ránk gondoljatok!

Minden szava igaz.
AKI UGRÁL BÜSZKE MAGYAR HEJ HEJ
Képek az építésről:http://kemence.borgond.fotoalbum.hu/galleryview

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. június 8., hétfő 12:12

Kedves Kemencebarátok!
Tájékoztatlak benneteket, hogy úgy határoztam, nem folytatom ezt az értelmetlen, és parttalan vitát. Nem méltó sem hozzám, sem hozzátok, sem a Kemencebencéhez. Örömmel a barátságért, segítő szándékkal csatlakoztam a társasághoz, és nem azért, hogy a végén a segítő szándékom megcsúfolásaként még pellengérre is legyek állítva koholt vádak alapján. Főleg olyanok állttal, akik hónapokig hozzá sem szólnak, soha semmihez, de még azt is az én számlámra írják, hogy a Fórum ezért miattam „haldoklik”.
Utoljára írok, mert megkértem Robertet, hogy a saját kérésemre szüntesse meg a moderátori megbízatásomat , ha már ez ennyire irritálja a közösséget ,és eddig hiába indokoltam ,valamint megfontoltam az egész Kemencebencéből való kilépésemet.
Sajnálom, hogy hiába próbáltam segíteni sok kérdezőnek, hiába fogadtam a saját kemencémnél oly sok „kisbencét”konkrét tapasztalatcserére, hiába segítettem kalkulátorral és tapasztalataimmal, gondolataimmal a kemenceépítést kezdőknek, hiába segítettem a képek felrakásában , hiába voltam aktív tagja a dinnyési-és a sástói, valamint több kemencés saját konkrét kemenceépítésnek, a Találkozóink létrejöttének és lebonyolításának…legalább félszáz videót készítettem a fórum életéről, de ez mind semmi, a Fórum egyesek szerint miattam „halódik”. A találkozók topikjait szerkesztettem, mint moderátor, albumokba gyűjtöttem a fényképeket…stb. addig ameddig, vaklaki megkért rá, hogy ezt hagyjam abba mert felesleges..
Mélyen megbántva érzem magamat, mert soha nem egyedül döntöttem a moderátori tevékenységemben, mindig megbeszéltem Robert vagy más tagok véleményét kikérve, és nem a magam kénye-kedve szerint,hanem a közösség érdekében tettem amit tettem.
Nem folytatom, mert nincs szükségem védekezésre ,mert nem vagyok bűnös, és nem folytatom ezt a számomra méltatlan vitát, amelyben mindenki úgyis meg van győződve a maga igazáról és ez nem vezet sehová.
Sajnálom, ha megbántottam valakit a hozzászólásaim valamelyikével, nem ez volt a szándékom, de én is emberből vagyok, és ha valakik huszadszor kérdezik ugyanazt, amire már többen többféleképpen válaszoltunk, és azt tapasztaltam,hogy nem olvassák el az előző, a tárgyhoz tartozó , már ott lévő információkat, vagy a kérdésből az látszik, hogy ők maguk se tudják, mit –és milyent akarnak, nos ..igen , néha fölment a pumpa.. Úgy könnyű”jófiúnak” lenni, hogy hónapokig nem reagál valaki a felmerült kérdésekre...
Nem megyünk el a VI. Kemencebence Találkozóra, mert nincs értelme.
Lemondtuk a szállást , unokánk, a Mezei Nyuszik nicknevű regisztrált KEMENCE BENCE tag nevében is, és értesítek mindenkit, hogy nem fogunk jelenlétünkkel zavarni senkit sem. De nem, nem gyávaságból. Sose futamodtam meg életemben a nehézségek elől, és mindig vállaltam önmagamat. Aki ismer, az tudja ezt. De nem teszem ki magam,sem a nyilvános sehova se vezető vitának, aminek szerintem sincs helye a Találkozón, se a hátam mögötti megjegyzéseknek, fiatal pár unokáink előtt, akik azért szerettek volna eljönni, mert azt tapasztalták tavaly Dinnyésen és a meséléseinkből azt érzékelték eddig, hogy ez egy csodálatos kemencés család, ahová jó tartozni. Ez most már nem erről szól. Szeretném nyugodtam megélni a hátralévő egyre kevesebb napjaimat..
Mert vannak, akik miatt ez alaposan megváltozott. Kezdődve azzal, hogy az első találkozó szervezője több hónapig azt sem mondta a köszöneteinkre, hogy BAKFÜTTY, MERT VALAMIÉRT , annyira, MEGSÉRTŐDÖTT. Mégis,itt szeretném megköszönni a barátságát azoknak, akik megajándékoztak az együvé tartozás élményével, és széppé tették ezzel az eddigi hat évünket, de most nem akarnak és nem is kell kiállni mellettem!
Kívánok Nektek szép Kemencés Ünnepet, jó szórakozást !
Cibatapapa köszönöm annak aki elolvasta. meg::) meg::) meg::)
K.B.Ü. cibatapapa

Gabibá

Hozzászólás Szerző: Gabibá » 2015. június 8., hétfő 13:01

Sziasztok!
Nem tudom érdemes e még tovább ragozni ezt a témát,de szeretnék egy két gondolatot én is írni.
Igazat adok Csokiatinak,félre kellene tenni a megbántódást.Jöjjön el mindenki ,legyünk újra egy nagy család.Az életben is éri az embert sok sérelem,mégis megpróbál túllépni rajta.Az is igaz amit Tinker írt ,hogy ne a találkozón legyen ez megbeszélve, mert az esetleges előre elfogyasztott békepálesz durvább hangnemet hoz ki valakiből és kész az újabb baj.
Cibatapapának is igazat adok (és itt nem védeni akarom,mert nincs rászorulva)többek között azért,ha néha egy kicsit erélyesebben írt választ,mert néha voltak olyan kérdések ami egy ovodásnak is evidens.Igaz,hogy aki legózni tudott az kemencét is tud építeni,de azt azért már csak ne kérdezze meg,melyik kezével fogja a malteros kanalat.
JÖJJÖN EL MINDENKI TEGYÜK FÉLRE A NÉZETELTÉRÉSEINKET ÉS ÉREZZÜK JÓL MAGUNKAT!!!!!
MIT GONDOLTOK MILYEN ÉRZÉS EZ MOST SIÓGABINAK????????

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 8., hétfő 13:23

almuska írta:
csigaszeg írta:Almuska................

Gyere el a találkozóra, és ha van vér a pucádba beszéld meg a sérelmeidet azzal akivel vannak....................

Tudom, hogy off.............de akkor is ez van.............
Ilyen emberrel mint te vagy kerülöm a találkozást.Csak annyi tiszteletet adj meg a másiknak, amennyit elvársz tőle.

Hidd el én sem foglalom imába a nevedet.............................de gondolkodj,ha még tudsz !!!!
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. június 8., hétfő 13:29

Kedves Mindenki !

Döbbenet !
2009-ben csatlakoztam e társasághoz.
Lassan 6 éve !
Olvasva Faterosz levelét, elfogott a szomorúság. Mélységesen.
Biztos nem voltam elég figyelmes mert nem emlékszem rá, például Pandamacink
hozzászólásának törlése, vagy átszerkesztése történt.
Tegnap éjjel visszapörgettem a hozzászólásait a jelzett február eleji időpont környékére.
Nem találtam. Biztos rosszul kerestem. Kerestem a vastag piros betűket a felháborodás hangjait.
Segítsen már valaki megmondani, hogy milyen fontos hozzászólás lett moderálva!
Legalább a topic nevét!
Anélkül nehezen tudok állást foglalni, ha nem olvashatom. Pedig szeretném olvasni.
Kérem, hogy KIZÁRÓLAG PÜ-ben küldjétek el nekem ha lehetséges. Köszönöm.
Azt a bizonyos mobilkemencés saját hozzászólást illetve annak törlését olvastam.
Az új bencés feltett egy műszaki kérdést, amire ekzakt választ valószínüleg nehéz adni .
Mert minden kemence MÁS ! Megjegyzem: én is szívesen veszem azt az íratlan szabályt,
hogy az új bencés mielőtt benyit az ajtón, kopog, és pár mondatban bemutatkozik.
Egy másik gondolat.
Olvasom, hogy valaki naponta kétszer is olvassa a fórumot.
Nekünk "volt" ( és bízom benne hogy lesz is!) egy " ügyeletesünk" ( és néhány még aktív kemencés) akitől elvárjuk, hogy a betoppanó és bemutatkozó új kemecebencésnek ajtót nyisson, üdvözölje és minden jót kívánva beljebb tessékelje !
Aki végigolvassa a hozzászólásokat , miért nem veszi a fáradságot, hogy 1-2 mondatban pl.
üdvözölje az új tagot ???
Kíváncsi lennék a válaszra!
Ellenben azt az ügyeletes "portást" bántjátok, aki szívét lelkét kiteszi , hogy az új bencések itt is maradjanak.
Őt kiáltjátok ki bűnbaknak, hogy miatta haldoklik a fórum ???
Megáll az eszem!!!
Arra kérem azokat az embereket , akik úgy érzik , hogy részesei a történetnek ami miatt FatErosz
megírta ezt a levelét és döntéseit meghozta, hogy nagyon mélyen nézzenek magukba!
Semmi jóvátehetetlen nem történt. Minden helyrehozható!
Ehhez minden érintett jóakaratú hozzáállására van szükség!

Uff beszéltem!

:bo :bo :bo
SÁSTÓ !
:bo :bo :bo
Siógabi !

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2015. június 8., hétfő 14:06

Jelezni szeretném,hogy felszabadult egy faház ha valakinek még nem lenne szállása sástón ,e pillanatokban mondtam vissza. A családom képvisel engem a rendezvényen,kérlek benneteket,hogy legyetek hozzájuk kiméletesek. Remélem jövőre találkozunk. Én nagyon szeretlek benneteket. Sajnálom,hogy így alakult,velem is, faterral is , az élettel is . Ez van. Majd lesz jobb is.

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. június 8., hétfő 14:19

Részünkről két faház szabadult fel, akit érdekel!!! :hej
K.B.Ü. cibatapapa

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 8., hétfő 15:04

Sziasztok!

Már megbocsássatok, de kicsit emlékeztettek az óvodásaimra...
Nem gondolom , hogy valami megoldódik azzal, ha bárki otthon marad... se neki, se a többieknek... inkább mélyülnek a sebek...
Lehet hogy valaki "haragszik" 5-10 emberre, de a másik 250-300-zal mi van ????
Ide figyeljetek... ÉN OTT LESZEK... sütögetem a réteseimet, öntögetem a diópálinkámat....
Mindenkit nagyon sajnálok, aki bármi okból otthon marad... Ők már tudják miből maradnak ki...

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 8., hétfő 15:04

Sziasztok!

Nem gondolom , hogy valami megoldódik azzal, ha bárki otthon marad... se neki, se a többieknek... inkább mélyülnek a sebek...
Ide figyeljetek... ÉN OTT LESZEK... sütögetem a réteseimet, öntögetem a diópálinkámat....
Mindenkit nagyon sajnálok, aki bármi okból otthon marad... Ők már tudják miből maradnak ki...

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2015. június 8., hétfő 15:26

ÁÁÁ,gyerekek ezt nem hiszem el :( most először tudunk elmenni a talira erre fel meg itt van ez a vita vagy minek is nevezzem,hát ez szomorú,Faterosznak és Tengelicnek is sok segítséget köszönhetek és még sokaknak,hogy betegen építettem a kemencémet és ti segítettetek nekem ez nagyon jól esett ,de ez most nagyon elszomorít :( Nagyon sajnálom !!!
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. június 8., hétfő 15:38

tinker írta:ÉN OTT LESZEK... sütögetem a réteseimet, öntögetem a diópálinkámat....
MI is ott leszünk melletted Zoli és megtanítod nekünk a réteskészítés-sütés tudományát!
A diópálinkát viszont benéztem alaposan! fal:) Ott akarom kínálni a saját készítésű
diólikőrömet a híres TINKERIKUM mellett ???
Nyakamon marad a készlet, már most látom ! fal:) :)

pici
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: pici » 2015. június 8., hétfő 15:44

laca55 írta:
tinker írta:ÉN OTT LESZEK... sütögetem a réteseimet, öntögetem a diópálinkámat....
MI is ott leszünk melletted Zoli és megtanítod nekünk a réteskészítés-sütés tudományát!
A diópálinkát viszont benéztem alaposan! fal:) Ott akarom kínálni a saját készítésű
diólikőrömet a híres TINKERIKUM mellett ???
Nyakamon marad a készlet, már most látom ! fal:) :)[/quo

A készletcsökenés érdekében felálldozom magam. :i
AKI UGRÁL BÜSZKE MAGYAR HEJ HEJ
Képek az építésről:http://kemence.borgond.fotoalbum.hu/galleryview

zozo
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: zozo » 2015. június 8., hétfő 15:56

Sziasztok! Amit Tinker írt az valóban kétszeresen is igaz! Lehet, hogy én is ritkán írok, lehet nem is kéne beleszólnom, de tény, hogy 2008-óta tag vagyok, (nem ez a lényeg) majd egy évig nem volt számítógépem, majd bele őrültem, én ezt a fórumot szeretem! Csak köszönetet mondhatok minden tagnak, mindenkinek aki tudta a kérdésemre a választ és annak aki nem ( nem mondott hülyeséget)! Én személyesen örülök, hogy tudtam ki a moderátor, tudtam kihez fordulni privátban, amikor elbénáztam a beírásomat, 10 perc múlva ki lett javítva! DacaGaby beírásait mindig nagy figyelemmel kísérem, önzetlen, megfontolt, rendes embernek tartom, Panda poharait Fő helyre raktam, (tavaj nyertem tombolán,az van rágravírozva, hogy Kemence Barátok). És még felsorolhatnék szinte mindenkit név szerint, csak kicsit kicsi ez a lap! Borzasztóan szomorú lennék ha a jelen állás így maradna! Hajrá Sástó!! Éljen a barátság!
Kemence Baráti Üdvözlettel: Zozo

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 8., hétfő 16:04

Én átmásolom... :)

Kedves Kemencések! Nem vagyok a fórum tagja, de olvasója igen. Mindenkinek szíve joga saját véleményt alkotni, kiadni, vagy megtartani. Mindenkinek szíve joga a másikat szeretni, utálni, keresztül nézni rajta, vagy elkerülni. Minden ember más, nem vagyunk egyformák, szerencsére!!!! Most az egyszer én is leírom a véleményem: NEM HISZEM, HOGY A SIÓGABIT KELLENE MOST SZÍVATNI! Elég nagy a camping, sok ember elfér, el lehet egymást kerülni!!!!!!!! Megköszönöm, ha valaki átmásolja a bejegyzésemet a fórumba. van aki nincs itt a facen, ezt annak is írtam. Üdv mindenkinek : Dóka Ági (papa feleség)

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. június 8., hétfő 16:10

tengelic írta:Jelezni szeretném,hogy felszabadult egy faház ha valakinek még nem lenne szállása sástón ,e pillanatokban mondtam vissza. A családom képvisel engem a rendezvényen,kérlek benneteket,hogy legyetek hozzájuk kiméletesek. Remélem jövőre találkozunk. Én nagyon szeretlek benneteket. Sajnálom,hogy így alakult,velem is, faterral is , az élettel is . Ez van. Majd lesz jobb is.
A félreértések elkerülése véget írom, hogy Tibi nem az itt kialakult dolgok miatt lesz távol, teljesen más jellegű okok miatt nem tud velünk tartani....
Zoli, osztom a véleményed, a távolmaradás a cselekedetek fel nem vállalását tükrözi. Itt senki nem kötelezhető semmire, nem tartott senki a fejemhez pisztolyt, hogy márpedig rendezz találkozót, vagy meghalsz. Önszántamból tettem, a hálátok a mai napig üldöz mikor előveszem az emlékkönyvet..... :D
A sértődöttségem nem tudom milyen elmék szüleménye, nemigazán voltam haragba senkivel, nem rágalomnak nevezném, de hogy alaptalan . Nem igazán értem,hogy miért vagyok én kötelezett arra, mint ahogyan az orvos előírja, napi 4×1 tablettát vegyek be, azaz hogy ide rendszeresen kötelező belépni, és munkaköri kötelesség foglalkozni minden egyes emberrel. Majd amelyik témát szimpatikusnak találom beleolvasok és ha úgy engedi hangulatom és időm majd akkor hozzászólok.
Nem tettem semmiféle esküt, hogy márpedig halálomig a kemencebencét szolgálom. Attól nagyszerű ez a fórum a többihez képest, hogy maximálisan önzetlenek, nagylelkűek, segítőkészek az emberek, mindenki a saját erejéhez mérten, nem értem miért kell kiemelni azt a valakit, aki nem tudja a lelkét is ide tenni a fórumba.
Biztos nem hiszi el a kutya se, (kivéve aki ismer) hogy nagyon sajnálom, hogy Cibatapap úgy döntött, hogy nem tart a kemencebarátokkal, azt még jobban sajnálom, hogy az ő véleményét mindenkinek kutya kötelessége elismerni, de ha másnak van véleménye azt hadüzenetnek veszi.
Arra pedig, hogy esélyt se ad arra, hogy személyesen megbeszéljük a dolgokat erre nem is tudom mit mondjak...... :( :( :(
Sajnálom, nagyon sajnálom........
Lehetne ezt még fokozni, ragozni, de nem sok értelme van. Ha nem tudnak emberek egymásnak megbocsájtani, nem tud csillapítani a büszkeségén, nem teljesen őszinte, akkor sajnos hiába gyarapítjuk az adathalmazt, nem ér vele senki semmit.....
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

zozo
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: zozo » 2015. június 8., hétfő 16:17

Köszi Gaby, engem megnyugtattál! :ty
Kemence Baráti Üdvözlettel: Zozo

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2015. június 8., hétfő 16:51

tinker írta:Sziasztok!

Az az előbb lemaradt, hogy az ovisok viszont okosak... a világraszóló összeveszés után 10 perccel önfeledten, EGYÜTT játszanak...

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2015. június 8., hétfő 16:52

Oh bocsánat, talán a pletyka fészek topikba kellett volna ezt leírnom,de remélem mindenki olvassa és megelőzi az igazi pletykát. Én az alant majd felsorolt okoknál fogva nem igen fórumozom mostanában ezért teljesen elkerülte a figyelmemet ,hogy milyen vita alakult ki és megbocsájtjátok,lehet örülök is,hogy nem voltam részese. Másrészről nem örülök,hogy nem tudok menni,de majd mindjárt belátjátok miért. Két hónapja otthagytam a családomat. Elköltöztem otthonról,mert ,mert ..... csak. Depresszió, 16 kiló fogyás, a sportba,(bunyóba) tolt minden szabadidő, törött orr,önbüntetés,őrült ámokfutás,kész voltam idegileg . Remélem kevesen ismeritek az érzést. Egy hónapja összejöttem a feleségem barátnőjével. Hasonló dolgoktól szenvedve egymásba leltünk örömet,mondjuk így. Lehet elemezni,rátok bízom. A hölgy is jött volna a találkozóra eredetileg. Mivel jelenleg vele élek ezért nem tenném meg,hogy a családommal elvonulok bulizni és őt otthol hagyom. HA elmegyek és viszem magammal, a családom nem jön,megmondták kerek perec. (5 fő) Így ,úgy gondolom nekem kell meghoznom azt az áldozatot,hogy itthol maradok a jelenlegi párommal ,hogy a másik öt ,plusz a tizen valahány fős baráti társaságunk ne egy puskaporos hordóba érezzék magukat énvégettem. Remélhetőleg egy év mulva már az idő gyógyit annyit ,hogy az már nem fog a családomnak fájni,hogy én egy másik nővel táncolom át az éjszakát. Ez van. Ez csak a rövid történet. Szándékosan hagytam ki az idegösszeroppanásos ,öngyilkosos, lelkizsrolásos témát. VAn fantáziátok,képzeljétek el,miben élek most, bár szeretném tudni,hogy egyszer majd minden rendben lesz. Ez egy k urva őszinte történet volt amihez nem hiszem,hogy hozzá vagytok szokva ilyen mélységekben. Sajnálni ne sajnáljatok senkit. A feleségemet inkább bátorítsátok, táncoltassátok meg alaposan érezze magát jól nélkülem is. Legfőképpen arra kérlek benneteket,hogy ne zaklassátok . Én vagyok a hunyó, ő egy nagyszerű nő,asszony ,ember,nem tudok rosszat mondnai róla. Én vagyok a xarházi. :roll: Megérdemlik,hogy jól érezzék magukat,hiszen tul vannak egy 2 hónapos poklon miattam. Jó mulatást nektek. Lélekben veletek leszek.

Siógabi

Hozzászólás Szerző: Siógabi » 2015. június 8., hétfő 17:15

Sokat gondolkodtam miket írjak a témával kapcsolatban, a facen megírtam kommentként...
Ide már csak annyit írok, hogy ha sikerül egy sátrat biztosítani, elhívom Csernus doktort... Ránk fér...
Kemencém:

https://picasaweb.google.com/1145778505 ... vye_Jvn-gE#

Kép

Tel:
Céges 30 311 93 50
Privát 30 83 070 83

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. június 8., hétfő 17:29

Siógabi írta:Sokat gondolkodtam miket írjak a témával kapcsolatban, a facen megírtam kommentként...
Ide már csak annyit írok, hogy ha sikerül egy sátrat biztosítani, elhívom Csernus doktort... Ránk fér...
....te tudod Gabi! Ha neked szükséged van rá....!? :))) :))) :)))
DacaGabi
Kép

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 8., hétfő 17:30

...............Tengelic koma.............. meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::) meg::)

Ez az őszinteségednek szól.................. :k :k :k :k :k :k

A többihöz semmi közöm(ünk),de naon köszönöm (jük) hogy megmondtad a frankót............ fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:) fal:)

Kép

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 8., hétfő 17:32

...............A Csernuss doki, meg ha jól bírja a páleszt ,jöhet,majd vasárnap reggel , leellenőrizzük az állapotát................... ::i ::i ::i ::i ::i ::i ::i

Kép

PRÓBA KEMENCE1

Hozzászólás Szerző: PRÓBA KEMENCE1 » 2015. június 8., hétfő 17:54

Hát most ilyen vegyes érzelmek vannak bennem fal:) meg::) :D :cry: :roll: :!: :?:
"A rosszat túl kell élni, a jót pedig élvezni " K.B.Ü : Próba Kemence Gyuszi

https://picasaweb.google.com/1167057180 ... vomigLTMEQ

https://www.youtube.com/watch?v=1T17W1aALDQ

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 8., hétfő 18:00

..............volt már a fórumnak hasonló krízise, elmúlt, túléltük.......................nem volt egyszerű,de sikerült...ez most pont egy szerencsétlen időpontban jött, de ez is elmúlik.......... sebek sajnos maradnak...... lehet,nagyon mélyek, nehezen gyógyulók...........az idő Doktor talán enyhíti ezeket............ :? :? :? :?Nagyon, de nagyon a szívemnek kedves jó BARÁTOK maradnak távol,de ez az Ő döntésük....sajnos........... :( :( :( :(

Kép

lili
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lili » 2015. június 8., hétfő 18:03

Csernus doki?????? Jó ötlet??????? Gondold meg magad Gabi még egyszer!!!! Egyszer Szombathelyen voltam a Csernus doki előadásán. Telt házas előadás. kb 600 nő meg összesen 5 szem férfi volt. Csernusnak az első mondata az volt, hogy azok a férfi társai akik kötelezőből vannak ott a párjukkal felmentést kapnak nyugodtan elhagyhatják a termet. Szóval ha nem akarod hogy a "tyúkok" egy sátorba tömörüljenek, és nektek fiuknak magatokba kell mulatni. Akkor inkább hívjad a Dr Bagdy Emőkét.

üdv. Lili
Mottó nélkül is forog a föld!

sipospeti
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: sipospeti » 2015. június 8., hétfő 18:37

sírok :cry:

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2015. június 8., hétfő 23:39

Kedves Kemencebencések!

Nem volt kellemes olvasgatni a sorokat az utóbbi hozzászólásokban.
Nehéz lenne igazságot tenni, nem is lehet igazán, így felesleges ezt meg is próbálni. Egy pár gondolatot, ha nem is lesz nagyon összeszedett, engedjetek meg nekem.

Valamikor régen, magam sem tudom pontosan az idejét, szóval a kezdetek kezdetén kemencét szerettem volna építeni. Nem sok infó volt a neten, kevés volt egy ifjú titánnak, hogy tudás nélkül hozzálásson egy működőképes kemence építéséhez. Sokat telefonáltam, könyvet olvastam, majd össszegyűjtögettem a kis morzsákat és megépítettem a saját kis kemencémet. Nem tökéletes, de minden vágyam sikerült. Akkor úgy döntöttem, hogy ezeket az információkat, nevezzük tudásnak és tapasztalatnak, még ha nem is volt eget rengető, összegyűjtöttem és arra gondoltam, hogy mások segítségére leszek vele. Nekik ne kelljen annyit utána járni, telefonálni, olvasni. Az egyik barátom, még azt is megmutatta, hogyan lehet az internetre feltenni egy honlapot. Akkor még itt nemigen volt fészbúk.... Szóval nem kis energia, előbb kemencét építettem aztán meg honlapot. kemenceepites.extra.hu Ez volt a címe, még mindog megvan. Aztán ahogy nőtt a tapasztalatom, létrehoztam a kemencebence.hu oldalt. Kicsit csinosabb, modernebb, könnyebb kommunikálni. Önerőből. Nincsenek programozóim. Csiszoltam, ahogy tudtam. Szinte észre sem vettem, kialakult egy nagyszerű közösség az én eredeti céljaimmal a szívükben. Ennek nagyon örültem. Bátran kürtölhettem világgá, hogy mindenki jöhet a kemencebencére, mert itt olyan nagyszerű emberek, vannak, akik szeretik amit csinálnak és az információt önzetlenül, boldogan megosztják, és befogadnak mindenkit a csapatba. Kicsit háttérbe vonultam, mert jöttek más dolgok az életembe. A kemencebencések meg csak bővültek és bővültek. Voltak fiatalok, tapasztalatlanok, tapasztalatak és rangidősek. Csendesek és sokat beszélők, nyugodt típusúak, és nyugtalanok, izgő mozgó mesterek és annak titiláltak. Voltak szélcsendes időszakok és voltak vitásak. Többször hívtatok, mint óvóbácsit, hogy Pistike rámkiabált, meg nem akar jönni az oviba. Aztán beszélgettünk, jóvátettünk, megbocsájtottunk, vagy továbbléptünk. Cibatapapával is beszélgettem annak idején. Jó az öreg a háznál. Mindig itt van én meg nem. Megbeszéltük, hogy segít kicsit, ha szükséges. Én megbíztam benne és most is megbízom. Valakinek nem tetszett? Másképp csinálta volna? Segített volna, vagy csak inkább beszél róla, hogy másképp kell? Önzetlenül tette. Úgy, ahogy az oldal indult. Sajnálom. Nincs olyan megoldás, hogy mindenkinek jó legyen. Mindig lesznek sértődöttek. Lépjünk túl rajta. Ne bántsuk egymást.

Ezúton is köszönöm Cibatapapa segítségét! A mai nappal saját kérésére megszüntettem a moderátori státuszát. Sajnálom. A mai naptól egy moderátor van, az én vagyok. Ha valakinek sérelme van, dem odaillő tartalmat talál, kérem felém jelezze. Lehetőségeimhez mérten intézkedem.

A találkozóra szeretném, ha mindenki eljönne, és békében tudnánk együtt lenni. Próbáljuk meg az oldalt úgy működtetni, ahogy, amiért annak idején létrejött. Ennyi az én kérésem. Ha valaki ennek a szemléletnek a jegyében ragad tollat és segíti a másikat, még egyszerű és sokat ismételt kérdések esetén is, akkor méltán nevezheti magát kemencebencésnek! Ez volt az értékünk, ez lesz az értékünk. Önzetlenség és szeretet.

Biztos sok badarságot írtam, de már nem olvasok vissza ...

Én nem haragszom senkire. Tegyetek ti is eképpen.
Remélem minél több kemencebencéssel tudok majd beszélni a találkozón!
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2015. június 9., kedd 7:45

Robrt írta:.......én nem haragszom senkire. Tegyetek ti is eképpen.......
Hasonló gondolatot szinte minden hozzászólásomhoz írtam, de sajnos süket fülekre talált..... :( :( :(
DacaGabi
Kép

cibatapapa

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2015. június 9., kedd 15:30

Robert :hej :hej :hej Nagyon szépen köszönöm meg::) meg::) meg::)
K.B.Ü. cibatapapa

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2015. június 9., kedd 15:36

:bo :bo :bo :bo :bo , ÚÚÚÚÚhhogy Fater, ott a helyed Sástón ,köztünk.................csak most esett le a tantusz :roll: :roll: :roll: :roll: nem lessz sunka :?: :?: :?: :?: :?:

Kép

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2015. június 9., kedd 15:49

Én személy szerint nagyon szeretném,ha FATER meggondolná magát. Egyszer már én is visszatáncoltam a fórumba és senki nem nézte gyengeségnek és megalázónak,sőt !!!!
Most is sok sok bátorítást kapok tőletek Fater pedig az apám helyett apám :!: meg::) meg::) meg::) Mamócát meg imádom szőröstől bőröstől,mosolyostól szívestől :bol
Álmomban veletek voltam a találkozón. Aki ismer,az tudja,hogy az álmaimat meg szoktam valósítani. Mikor elébb mikor utóbb,de mindig dolgozom rajtuk,hogy valóra váljanak.

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2015. június 9., kedd 15:56

tengelic írta:Én személy szerint nagyon szeretném,ha ......
ha Tibi, Ti is jelen lennétek közöttünk !
:bo :bo :bo :bo :bo

talán nem túlzok, ha kijelentem, hogy minden Kemencés Barátod így szeretné!

Hogy Mamóca és FatErosz nem lesz ott ????
Olyan NINCS !
Ezzel nem is foglalkozom !

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2015. június 9., kedd 16:27

Válasz küldése