Bemutatkozás

Ha új vagy a fórumon, akkor kérlek írj pár szót magadról egy új témában
dongó
Regisztrált tag

Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: dongó » 2018. december 28., péntek 22:31

Üdvözlök mindenkit.Régóta tervezgetem egy kemence megépítését.Nem akarok túl nagyot.Egy hordozható csodával megelégednék maximálisan.Leginkább Tinker mester illetve Tu-ja mester remekművei,és a hozzájuk hasonló csodák építésének gondolata foglalkoztat.A nagy méretű remekművekből már kiöregedtem.

mondom az uramnak...
Regisztrált tag

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mondom az uramnak... » 2018. december 30., vasárnap 22:04

Üdvözlöm az egész KÓRHÁZAT!
Nem vagyok nagy fórumozó, de ezt nem hagyhatom ki.
Többször pályát módosító gépészmérnök vagyok. (tudod mi a "g. mérnök" ?? gépészmérnök ép ész nélkül)
A kemencékhez eddig nem sok közöm volt, de hála nektek már lett. Többetek nyomatékos tanácsára elolvastam a fórumot - egy fél évig - többször is. Nem kellett írjak, kérdezzek, ugyan sokat nem újítottam, elhittem amit írtatok.
ELKÉSZLT! az év utolsó (előtti) napján, befűtöttem és láss csodát bemelegedett és sütött.

babivali
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: babivali » 2019. január 11., péntek 13:07

Férjezett vagyok 20 éves lanyom van.Dolgozom.

babivali
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: babivali » 2019. január 11., péntek 13:09

Van egy kemencénk ami állandóan megreped és nem tudjuk ,hogy miért. Ezért írok ide hátha valaki tud segíteni.

Moxika
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019. április 3., szerda 20:06

Tisztelt Hölgyeim és Uraim, kedves Kemencebarátok!

Néhány keresetlen mondatban szeretnék bemutatkozni- ha megengedik. Ha nem, akkor is.
60 éves vénülő szivar vagyok, egy kalózkapitány a Balatonon.
Tavaly elhatároztuk a feleségemmel, hogy a meglévő szaletlinkbe építtetünk egy dongakemence/bográcsozó/grillező- rostonsütő együttest.
Egy ismerősünkkel tavaly ősszel meg is beszéltük, hogy ezen a tavaszon eljön és megépíti a létesítményt.
Amikor az Interneten megmutattuk neki az elképzelésünket, a szája nem vágott egy nyomba és elkezdett makogni, meg hezitálni, hogy ehhez kőművest keres és majd átadja neki a munkát. Na azóta se köműves, se ismerős- és érdekes módon még a telefonja is elromlott. Sebaj, gondoltuk- majd keresünk egy vállalkozót az Interneten. Hármat is fölhívtunk. Az egyik csakis a saját anyagával vállalta volna és az se érdekelte, hogy megvan már a hozzávaló tégla, és lélegzetelállító árat kerekített ki. A másik szállást, ételt, teljes ellátást igényelt, amit meg is ajánlottunk neki, de nem volt hajlandó az ő általa szokott kialakítási formán változtatni. Ezt látatlanban kerek- perec kijelentette, így nem tudtunk vele megegyezni.
A harmadik 1,8 millió Ft- ot jelentett ki honorárium minimumnak. No comment...
Hát így jártunk. Ezek után még kitaláltuk, hogy a helyi hirdetési újságban apróhirdetést feladva találunk majd vállalkozót a kemence építésre. Eddig egyetlen telefonhívást se kaptam a megadott telefonszámomra!
Kétségbeesésemre így találtam erre a fórumra, remélve azt, hogy az itteni baráti társaság talán tud segíteni abban, hogy 2019. nyaráig megépülhessen a korábban említett dongakemence/bográcsozó/grillező- rostonsütő együttes.
Kivitelezést vállaló hozzáértő személyt keresünk. Az összes anyagot beszerzem!
Előre megköszönöm bármilyen segítségüket, jótanácsaikat ez ügyben.
Üdvözlettel:
MOXIKA
0630-3084610

tinker
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: tinker » 2019. április 4., csütörtök 6:59

Moxika írta:
2019. április 3., szerda 20:06
Tisztelt Hölgyeim és Uraim, kedves Kemencebarátok!

Néhány keresetlen mondatban szeretnék bemutatkozni- ha megengedik. Ha nem, akkor is.
60 éves vénülő szivar vagyok, egy kalózkapitány a Balatonon.
Tavaly elhatároztuk a feleségemmel, hogy a meglévő szaletlinkbe építtetünk egy dongakemence/bográcsozó/grillező- rostonsütő együttest.
Egy ismerősünkkel tavaly ősszel meg is beszéltük, hogy ezen a tavaszon eljön és megépíti a létesítményt.
Amikor az Interneten megmutattuk neki az elképzelésünket, a szája nem vágott egy nyomba és elkezdett makogni, meg hezitálni, hogy ehhez kőművest keres és majd átadja neki a munkát. Na azóta se köműves, se ismerős- és érdekes módon még a telefonja is elromlott. Sebaj, gondoltuk- majd keresünk egy vállalkozót az Interneten. Hármat is fölhívtunk. Az egyik csakis a saját anyagával vállalta volna és az se érdekelte, hogy megvan már a hozzávaló tégla, és lélegzetelállító árat kerekített ki. A másik szállást, ételt, teljes ellátást igényelt, amit meg is ajánlottunk neki, de nem volt hajlandó az ő általa szokott kialakítási formán változtatni. Ezt látatlanban kerek- perec kijelentette, így nem tudtunk vele megegyezni.
A harmadik 1,8 millió Ft- ot jelentett ki honorárium minimumnak. No comment...
Hát így jártunk. Ezek után még kitaláltuk, hogy a helyi hirdetési újságban apróhirdetést feladva találunk majd vállalkozót a kemence építésre. Eddig egyetlen telefonhívást se kaptam a megadott telefonszámomra!
Kétségbeesésemre így találtam erre a fórumra, remélve azt, hogy az itteni baráti társaság talán tud segíteni abban, hogy 2019. nyaráig megépülhessen a korábban említett dongakemence/bográcsozó/grillező- rostonsütő együttes.
Kivitelezést vállaló hozzáértő személyt keresünk. Az összes anyagot beszerzem!
Előre megköszönöm bármilyen segítségüket, jótanácsaikat ez ügyben.
Üdvözlettel:
MOXIKA
0630-3084610
Szia ! MIndenki átvonult innen a kemencebaratok.eu oldara szívesen látunk ott Téged is.. :)

Moxika
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: Moxika » 2019. április 4., csütörtök 9:43

Nagyon köszönöm! Megtettem.

Válasz küldése