Edények a kemencébe

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
Notata1
Kemencefűtő

Re: Edények a kemencébe

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. szeptember 17., csütörtök 11:25

tengelic írta:Csak ne tessék írigykedni,mert mindjárt elmesélem az utóhatást is :oops:
Pilátes tornán voltam ,mert nem árt egy kis más tipusú mozgás,ami nam annyira dinamikus. Na, itt csak én vagyok pasi plusz tíz hölgy. A belemben 3-4 tányér töltöttkáposzta. Most képzeljétek el ezzel a mozgást,a gőzökről gázokról ne is beszéljek :oops: Senki ne csinála utánnam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Iszonyat :cry: Alig vártam a tréning végét,rohantam ki,inditottam a motort,szerencsére a chopper hangja elnyomta a másfajta dörrenéseket. Örülök,hogy tetszik nektek,de tanuljatok ebből az esetből és tudjátok meg hol a határ. Vagy ha az ember bezabál,ne balettozzon,hanem fogja meg a távirányítóját,keresse meg a sörét és nyugodjék békében :()
Akkor a chopper ma nagyon jól fogyasztott!(Illetve nem fogyasztott!) :)))
Hajrá magyarok!

woven
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: woven » 2009. szeptember 17., csütörtök 15:43

puzsi írta:Gyerekek!
A tüskevári kerámiákat használta-e már közületek valaki?Ha igen,legyen szíves leírni miket tapasztalt!Köszi!
Sziasztok!

Nekem már van olyan tüskevári edényem, amit 2 éve használok, és semmi baja,pedig kivételkor általában a kemence hideg padkájára teszem le a nagyobbakat, amíg fogást váltok rajta.
Nyugodt szívvel tudom ajánlani bárkinek. Sajnos ( vagy szerencsére?) itthon nem lehet az ár alapján következtetni a minőségre. Jártam nagyon sok fazekasnál, Gergely bátyámék kimagaslanak közülük. Az egyik vásárban megcsodáltam a nádudvari kerámiákat is, nagyon tetszettek, de ha áldoznék is rá annyit amennyi az ára, a kemencébe már biztosan nem merném berakni. Nagyon szépek, biztosan nagyon jók is, de az én számomra nagyon drágák. A tüskeváriak viszont megfizethetők, szépek és nem utolsó sorban jól használhatók is.

Üdvözlettel Wowen

Notata1
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. szeptember 17., csütörtök 17:40

woven írta:
A tüskevári kerámiákat használta-e már közületek valaki?Ha igen,legyen szíves leírni miket tapasztalt!Köszi!
Sziasztok!

Nekem már van olyan tüskevári edényem, amit 2 éve használok, és semmi baja,pedig kivételkor általában a kemence hideg padkájára teszem le a nagyobbakat, amíg fogást váltok rajta.
Nyugodt szívvel tudom ajánlani bárkinek. Sajnos ( vagy szerencsére?) itthon nem lehet az ár alapján következtetni a minőségre. Jártam nagyon sok fazekasnál, Gergely bátyámék kimagaslanak közülük. Az egyik vásárban megcsodáltam a nádudvari kerámiákat is, nagyon tetszettek, de ha áldoznék is rá annyit amennyi az ára, a kemencébe már biztosan nem merném berakni. Nagyon szépek, biztosan nagyon jók is, de az én számomra nagyon drágák. A tüskeváriak viszont megfizethetők, szépek és nem utolsó sorban jól használhatók is.

Üdvözlettel Wowen
Köszi!Mi is abban bízunk,hogy jól választunk!Majd 2 év múlva mi is megírjuk a véleményünket!Ugye Puzsi komám?
Hajrá magyarok!

puzsi
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. szeptember 17., csütörtök 20:33

woven írta:
Sziasztok!

Üdvözlettel Wowen
Köszi szépen a pozitív értékelést!Eddig minden edénytulajdonos hasonlóan reagált.Attila cimbora,nagyon megfelel nekünk is!Értékelés nem két év,de pár sütés-főzés után!
Ha van kemencéd,nagy bajod nem lehet.Üdvözlet mindenkinek!Puzsi

BodTomi
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: BodTomi » 2009. szeptember 17., csütörtök 21:41

Maxigáz írta:Sziasztok Kemencések,
Ma sikerült megvennem a dagasztóteknőt. Köszönöm mindenkinek a segítségét. Végül Tomi ötletén felbuzdulva megtaláltam a fóti Corába beszállító emberkét. Árak nagyon jók, fickó korrekt.

Itt az elérhetősége: Szilfa 2008 Bt. Szilágyi Vilmos 70/ 315 7946 :mrgreen:

Minden ami fából készül kapható nála. Egy 120-s teknőt 10 papírért adott leszállítva, kutyagerinc bogrács alá 2000. Igaz kicsi alku volt azért.
Tengelic! Gratulálok ötös a káposztád.
:oops:
Kösz Maxigáz!
Jó olvasni, báááár rám egy 80-as teknyőt melegítettek 12.000,-Ft-ért. :evil:
Nincs más hátra,csak a legősibb gyógymód:
:i

:D
Tamás

ArchiTomi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: ArchiTomi » 2009. szeptember 19., szombat 8:50

Notata1 írta:Kedves kemencetársak!

Ha Isten és egészségem engedi, 09.28.-án megyek Tüskevárra edényekért!
Felajánlom, hogy Heves és Hajdú-Bihar megye- meg talán még Borsod is belefér-kemencés csapatából ha vkinek konkrét edények kellenek szívesen elhozom!
Elég sűrűn járom az Eger-Debrecen útvonalat, sokmindenkit útba tudok ejteni, plusz gondolom, ha vki a keleti országrészben lakik, könnyebb Egerbe eljutni, mint a dunántúlra!
Agyaljatok kollegák, a részleteket megbeszéljük!Remélem jópáratoknak tudok segíteni!

Szia Notata1!

Nagyon rendes vagy, én élnék is a lehetőséggel a tüskevári edényekkel kapcsolatban.
Személy szerint nekem a mázatlan edények tetszenek, DE NAGYON :!: Persze a többi is szép.
Ha Debrecenbe mész, még útba is esek (Tiszaújváros). A szállítással kapcsolatban bármilyen megoldás érdekel :D Szívesen látlak otthonunkban, ha nagyon sietsz ki tudok menni az autópálya lehajtóhoz is, de Eger sincs messze, így én is el tudok menni érte.
Engem az alábbi képen a két szélső edény érdekelne konkrétan. Tudja valaki esetleg a méreteiket (szélesség, magasság, űrtartalom) :?: A kemenceszáj mérete miatt kellene, hogy be fog-e férni rajta. A nyílás szélesség 49, magassága 34 cm. Ja és boltíves.
Puzsi jóbarát :!: Talán neked megvannak a méretek is :?:
mini-sutolabas 1200-3500 1,5-8l.jpg
mini-sutolabas 1200-3500 1,5-8l.jpg (37.22 KiB) Megtekintve 2455 alkalommal
DSC_0060.jpg
DSC_0060.jpg (56.77 KiB) Megtekintve 2452 alkalommal
Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. szeptember 19., szombat 15:55

ArchiTomi írta:
Notata1 írta:Kedves kemencetársak!

Ha Isten és egészségem engedi, 09.28.-án megyek Tüskevárra edényekért!
Felajánlom, hogy Heves és Hajdú-Bihar megye- meg talán még Borsod is belefér-kemencés csapatából ha vkinek konkrét edények kellenek szívesen elhozom!
Elég sűrűn járom az Eger-Debrecen útvonalat, sokmindenkit útba tudok ejteni, plusz gondolom, ha vki a keleti országrészben lakik, könnyebb Egerbe eljutni, mint a dunántúlra!
Agyaljatok kollegák, a részleteket megbeszéljük!Remélem jópáratoknak tudok segíteni!

Szia Notata1!

Nagyon rendes vagy, én élnék is a lehetőséggel a tüskevári edényekkel kapcsolatban.
Személy szerint nekem a mázatlan edények tetszenek, DE NAGYON :!: Persze a többi is szép.
Ha Debrecenbe mész, még útba is esek (Tiszaújváros). A szállítással kapcsolatban bármilyen megoldás érdekel :D Szívesen látlak otthonunkban, ha nagyon sietsz ki tudok menni az autópálya lehajtóhoz is, de Eger sincs messze, így én is el tudok menni érte.
Engem az alábbi képen a két szélső edény érdekelne konkrétan. Tudja valaki esetleg a méreteiket (szélesség, magasság, űrtartalom) :?: A kemenceszáj mérete miatt kellene, hogy be fog-e férni rajta. A nyílás szélesség 49, magassága 34 cm. Ja és boltíves.
Puzsi jóbarát :!: Talán neked megvannak a méretek is :?:
mini-sutolabas 1200-3500 1,5-8l.jpg
kemenyszaj.jpg
Sajna nincs méretem nekem sem,de Attila barátunk az ajtóparaméterek bitokában talál megoldást!

Notata1
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. szeptember 20., vasárnap 20:54

Sziasztok!

Vettem Maxigáz privijét és ArchiTomi rendelését is, de csak holnap engednek ki a kórházból, most is szökésben vagyok!Azon leszek ,hogy mindenkinek hozzak mindent és olyan alapossággal próbálok eljárni, mintha minden egyes darabot magamnak vennék! Majd hét közepén mindenre rápontosítunk,addig is küldjetek nevet telefonszámot és ugye a konkrét rendelést, meg az ajtók méretét, vagy bármi távpontot!Valószínű még a helyszínről is zaklatni foglak benneteket, hogy mindne tutti legyen!
Egy a lényeg, a derekam rendbe jöjjön, akkor megoldjuk barátaim!
Eddig 12 edényre van igény,szép adag lesz, de ha kell az ölembe is hozom! :)
Hajrá magyarok!

Maxigáz
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Maxigáz » 2009. szeptember 20., vasárnap 22:10

Szia Notata1!

Most néztem a szökést, de nem voltál benne. Kösz a jelzést, adatok mennek privátban. Jobbulást és küldöm egy koreai mágus telszámát is, aki derékban ötös :cs .
Notata1 írta:Sziasztok!

Vettem Maxigáz privijét és ArchiTomi rendelését is, de csak holnap engednek ki a kórházból, most is szökésben vagyok!Azon leszek ,hogy mindenkinek hozzak mindent és olyan alapossággal próbálok eljárni, mintha minden egyes darabot magamnak vennék! Majd hét közepén mindenre rápontosítunk,addig is küldjetek nevet telefonszámot és ugye a konkrét rendelést, meg az ajtók méretét, vagy bármi távpontot!Valószínű még a helyszínről is zaklatni foglak benneteket, hogy mindne tutti legyen!
Egy a lényeg, a derekam rendbe jöjjön, akkor megoldjuk barátaim!
Eddig 12 edényre van igény,szép adag lesz, de ha kell az ölembe is hozom! :)
KBÜ Maxigáz

Notata1
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. szeptember 23., szerda 21:00

Beszéltem a fazekas Úrral, most mázol egy jó csomó edényt, iparkodik, hogy 28.-ára minél többféle legyen!Szóval bizakodjunk!
Hajrá magyarok!

nejbi64
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: nejbi64 » 2009. szeptember 24., csütörtök 19:20

Sziasztok.
Ma voltam Tüskeváron vásárolni.Nagyon szép, tetzsetős munkáik vannak. Várják hétfőre a kemencéseket.

Maxigáz
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Maxigáz » 2009. szeptember 24., csütörtök 19:49

Szevasz Nejbi!

Szóval biztos ami boztos......Egy-két infó árakról??
KBÜ Maxigáz

nejbi64
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: nejbi64 » 2009. szeptember 25., péntek 20:41

Szia Maxigáz!
A 11-12l-es levesfőző 3500ft,ez persze csak belül zománcozott.A kisebb hússütők 2800 ft,a nagyok 5000 ft.Én egyelőre egy leves főzőt vettem hogy a feleségem is megtudja nézni.Öneki is nagyon tetszik és megyünk majd Szegedre akkor jobban bevásárolunk.Ő a sokszor süt kuglófot abból is szeretne venni.Kézzel készítik de nagyon egyforma az egész.Ja és vannak még laposabb hússütőik is és még teljesen zománcozott levesfözőjuk is.Az enyém fülekkel 25 cm magas 31 cm széles.

Üdv!!

koresz
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: koresz » 2009. szeptember 25., péntek 20:53

Nejbi irtam egy privát levelet..
Kemence Baráti üdvözlettel Koresz

Maxigáz
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Maxigáz » 2009. szeptember 25., péntek 22:14

Szia Nejbi!

Nagyon köszönöm az infókat. Notatával ma egyeztettem. Hétfőn megy a cuccokért és elsején hozza őket. Alig várom, hogy kipróbálhassam őket. Főpróba után azért várom véleményed.
KBÜ Maxigáz

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. szeptember 26., szombat 15:13

Helló cserépfanok!

Már én is nagyon várom,mivel tér vissza Attila barátunk a tüskevári túrájából.Én a létező összes edénytípusban sütöttem-főztem már,kivéve a kemencébe való kerámiákat.Éppen ezért mint egy pici gyermek a karácsonyt,úgy várom már az új edényeimet.Remélem jól szuperálnak és mindenkinek,aki most jut az első edényeihez,nagyon sok gondmentes üzemórát kívánok!

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2009. szeptember 27., vasárnap 9:17

Az én fazekas mestöröm tegnap jelzett,hogy jövő hétvégére már készek az edények. :bo
Eme remek mester cserepek mellett,kemence mester :lol:
www.fazekasmester.hu eme weben meglelheted :lol:

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. szeptember 27., vasárnap 11:35

tengelic írta:Az én fazekas mestöröm tegnap jelzett,hogy jövő hétvégére már készek az edények. :bo
Eme remek mester cserepek mellett,kemence mester :lol:
http://www.fazekasmester.hu eme weben meglelheted :lol:
Kellemes cserpek lehetnek ezek,kedves gyerekem! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 1., csütörtök 20:42

Gyerekek!
A mai napon megérkeztek a várva várt cserépedények Tüskevárból.Notata1 barárunk prezentálta nekem és még 3-4 kemencéstársunknak ezeket műremekeket.Nagyon elégedett vagyok,azt kaptam,amit vártam,most jön a főpróba a hétvégén!Attila barátom mégegyszer köszönöm a kedvességedet és a jóindulatodat a magam és minden új edénytulajdonos nevében!

Notata1
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. október 1., csütörtök 20:56

A mai napon megérkeztek a várva várt cserépedények Tüskevárból.Notata1 barárunk prezentálta nekem és még 3-4 kemencéstársunknak ezeket műremekeket.Nagyon elégedett vagyok,azt kaptam,amit vártam,most jön a főpróba a hétvégén!Attila barátom mégegyszer köszönöm a kedvességedet és a jóindulatodat a magam és minden új edénytulajdonos nevében!
Nincs mit igazán!
Különben is beigérted, hogy megtanítasz, fűteni, meg pizzát sütni, ott meg kiiszlak eszlek a vagyonodból! :i :e :hej
Hajrá magyarok!

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 1., csütörtök 21:04

Notata1 írta:
Nincs mit igazán!
Különben is beigérted, hogy megtanítasz, fűteni, meg pizzát sütni, ott meg kiiszlak eszlek a vagyonodból! :i :e :hej
Attilám ,az ígéret szép szó,modtam,hogy állok a kihívások elébe! :e :i :))) :))) :))) :)))

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2009. október 1., csütörtök 21:46

Maestro Puzsi !! :D :D ;) ;)

Sok sok finom belevalót kívánok a tüskevári edényeidbe, meglátod nem csalódsz a nyugati végbe :hej :hej :j :cs
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 1., csütörtök 22:01

csigaszeg írta:Maestro Puzsi !! :D :D ;) ;)

Sok sok finom belevalót kívánok a tüskevári edényeidbe, meglátod nem csalódsz a nyugati végbe :hej :hej :j :cs
Köszi Csiga mester!
Tudom,nem csalatkoztom az általad is ajánlott edényekben,biztos,hogy a mai nappal 6 kemencéssel erősödtek a nyugati állások! :hej :hej :hej

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2009. október 1., csütörtök 22:10

OK :D ;) :o :lol: :P :oops:

:cs
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

Czkriszta
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Czkriszta » 2009. október 2., péntek 8:15

Én is ezeket a tüskevári edényeket használom,és azóta mindig meglepődöm,ha más készítők árait meglátom.Szerintem ezek is szépek, a célnak tökéletesen megfelelnek és valószínűleg nem ráfizetéssel működik a fazekas műhely. Gondolom a "sok kis haszon sokra megy" alapon alakítják az áraikat.

Viszont lenne egy kérdésem mivel amikor én voltam Tüskeváron még nem készült el a tepsi alakú edény, és nem hiszem, hogy mostanában járok arra: a boltokban megvásárolható fémedények közül melyiket lehet kemencében használni? Azt már láttam, hogy a sütőhöz kapott lapos az jó, de nekem minden más edényem teflonos, ami gondolom nem használható. A régi fajta zománcos(?) esetleg?

ikervaritibi
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: ikervaritibi » 2009. október 2., péntek 8:31

Tapasztalatom szerint minden zománcos,és nem zománcos tepsi nyugodtan használható kemencében.
K.B.Ü. Ikervaritibi

Tedd meg és bánd meg,mielőtt megbánnád,hogy nem tetted meg!

Maxigáz
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Maxigáz » 2009. október 2., péntek 10:17

Kedves Mindenki!

Ezúton szeretném nyilvános köszönetem kifejezni Notatának a tüskevári önzetlen felajánlásáért és segítségéért. Tette egyértelműen bizonyítja a kemencés társadalom egységét, valamint segítő szándékát egymás sikerei iránt.

Ajánlatot teszek egyúttal a fairplay díjra, melyet az, illetve azok a kemencések kaphatnának, akik tevékeny részt vállaltak a többi társunk megsegítésében, informálásában, az oldal nívójának érdekében, stb. (Díj lehetne pl. vésett emlék sütőlapát, névreszóló sütőedény. stb, TU-JA pogácsa szaggatói, stb.)
Az átadás helyszíne lehetne akár az áprilisi találkozó is, ami hagyományszerűen ismétlődik minden évben!!?????
Robrt! Ha jónak tartjátok az ötletet, egy topicban mindenki elmondhatná ötleteit, illetve leadhatná szavazásra ajánlásait.

Attila! Mégegyszer köszönöm önzetlen segítséged, és várlak benneteket Puzsival!!! :ty :ty :ty :ty

És persze a fotók:
mini-Leveses tál.jpg
mini-Leveses tál.jpg (11.96 KiB) Megtekintve 1884 alkalommal
mini-sütőtál.jpg
mini-sütőtál.jpg (9.72 KiB) Megtekintve 1885 alkalommal
mini-csirkesütő.jpg
mini-csirkesütő.jpg (12.57 KiB) Megtekintve 1886 alkalommal
KBÜ Maxigáz

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 2., péntek 12:46

Maxigáz írta:Kedves Mindenki!

Ezúton szeretném nyilvános köszönetem kifejezni Notatának a tüskevári önzetlen felajánlásáért és segítségéért. Tette egyértelműen bizonyítja a kemencés társadalom egységét, valamint segítő szándékát egymás sikerei iránt.

Ajánlatot teszek egyúttal a fairplay díjra, melyet az, illetve azok a kemencések kaphatnának, akik tevékeny részt vállaltak a többi társunk megsegítésében, informálásában, az oldal nívójának érdekében, stb. (Díj lehetne pl. vésett emlék sütőlapát, névreszóló sütőedény. stb, TU-JA pogácsa szaggatói, stb.)
Az átadás helyszíne lehetne akár az áprilisi találkozó is, ami hagyományszerűen ismétlődik minden évben!!?????
Robrt! Ha jónak tartjátok az ötletet, egy topicban mindenki elmondhatná ötleteit, illetve leadhatná szavazásra ajánlásait.

Attila! Mégegyszer köszönöm önzetlen segítséged, és várlak benneteket Puzsival!!! :ty :ty :ty :ty

És persze a fotók:
mini-Leveses tál.jpg
mini-sütőtál.jpg
mini-csirkesütő.jpg
Használd egészséggel az új szerzeményeket és szívből kívánom Neked,legyen minnél több sikeres felfűtésed.Ne aggódj rá fogsz érezni és utánna már özönlenek a kemencédből a finomabbnál finomabb étkek!Csak türelmesen!Most találtam a Vaterán sütőhőmérőt nagyon korrekt áron 1980Ft,talán a kezdetekhez nem ártana egy ilyenbe beruházni.Nagyon szívesen rendelek Neked is egyet,ha érdekel!

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. október 2., péntek 13:31

Maxigáz!

Ha jól értem a fotón mellékelt edényeket ajánlod fel díjnak ? :lol:
A viccet félretéve, itt a fórumon teljes demokrácia van Topic nyitás tekintetében. Bármit lehet bárkinek. Persze megnézem, ha nincs logikája összevonom, ha már van olyan. De ha nincs olyan téma amit hiányoltok, akkor nyissatok bátran. Oda ahová passzol.
Nem vagyok semmi jónak elrontója... :hej
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

csedeg
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: csedeg » 2009. október 2., péntek 18:57

A fincibe, csorog a ...... Hát most csak nézem a Tüskevári edényeket. Így jár, aki egész héten fát vág, na! Viszont holnap reggel befűtök, de nagyon, és miután megsütöttem a csurgókerámiás csülöksütőben a malacos-füstölt csülkös-mustáros fokhagymás krumplit, arra gondoltam, berakok egy sóletet dél körül, amit vasárnap reggel szeretnék kiszedni. Csak egy apró gondom van, és most emelje fel a kezét, aki helyesli a Pataki (belül mázas) edény használatát. Ha a kemence szájánál előmelegítem, talán???????, Na meg mi is van azzal az előre beáztatással?? Tényleg csak a kaját sajnálnám, de az edényt kizárólag a kemencére vettem. Jajj, mit tegyek, miért is ittam előre a sólet bőrére?????????????:shock:

csedeg
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: csedeg » 2009. október 3., szombat 10:19

No, elszállt az alkohol, -hol,-hol???Rájöttem a megoldásra, beteszem a sütőbe hidegen a sóletet, majd mikor már fortyog, áttolom a kemencébe. Ha megússza törés nélkül, akkor jó. Hajrá, Pataki :bo

ArchiTomi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: ArchiTomi » 2009. október 6., kedd 17:26

Ma én is hozzájutottam a tüskevári edényeimhez. Míg a lányom iskolában volt, a család többi tagjával tettünk egy kis kirándulást Egerbe Notata1 barátunkhoz. Egy nagyon kedves, segítőkész, barátságos EMBERT ismertem meg személyében.

Attila :!: Szeretném Neked nyilvánosan is megköszönni a kedvességedet, hogy önzetlenül felajánlottad ezt a lehetőséget :!: :hej :ty

Nagyon tetszenek az edények, már alig várom hogy kipróbáljuk :!: :!: :!:
Hazafelé Kerecsenden vettünk 2 zsák gombakomposzot. Az első gombatermésből szeretnék főzni valami finomat az új edényeimben. (Persze nem az lesz az edények első bevetése.) Tudna valaki ajánlani valami finom gombás receptet amit cserépedényben lehet elkészíteni :?:
Tüskevári-cserépedényeim.jpg
Tüskevári-cserépedényeim.jpg (59.57 KiB) Megtekintve 1645 alkalommal

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 6., kedd 17:58

ArchiTomi írta:Ma én is hozzájutottam a tüskevári edényeimhez. Míg a lányom iskolában volt, a család többi tagjával tettünk egy kis kirándulást Egerbe Notata1 barátunkhoz. Egy nagyon kedves, segítőkész, barátságos EMBERT ismertem meg személyében.

Attila :!: Szeretném Neked nyilvánosan is megköszönni a kedvességedet, hogy önzetlenül felajánlottad ezt a lehetőséget :!: :hej :ty

Hazafelé Kerecsenden vettünk 2 zsák gombakomposzot. Az első gombatermésből szeretnék főzni valami finomat az új edényeimben. (Persze nem az lesz az edények első bevetése.) Tudna valaki ajánlani valami finom gombás receptet amit cserépedényben lehet elkészíteni :?:
Használd az edényeidet egészséggel,legyen benne sok-sok örömötök!
Atti tényleg nagyon aranyos jó gyerek!

Notata1
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. október 6., kedd 20:59

ArchiTomi írta:Ma én is hozzájutottam a tüskevári edényeimhez. Míg a lányom iskolában volt, a család többi tagjával tettünk egy kis kirándulást Egerbe Notata1 barátunkhoz. Egy nagyon kedves, segítőkész, barátságos EMBERT ismertem meg személyében.

Már zavarba hoztok! :D
Higgyétek el nagyon szívesen segítettem és bármikor ha tehetem, még fogok is!
Sok sikert az edényekhez!Finomabbnál finomabb kerüljön az asztalra!

UI:Mondjuk annak nagyon örülök, hogy mindenkinek tetszettek az általam választott edények és annak még jobban, hogy mind épségben hazaért a tulajdonosához!
22 edénynél volt egy kis rizikó majd 1000 km-es körút után!És egy pillanatra sem raktuk ki a kocsiból, csak itthon!Szóval minden jó, ha vége jó!
Hajrá magyarok!

Notata1
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. október 6., kedd 21:03

[quote="puzsi]
Atti tényleg nagyon aranyos jó gyerek![/quote]
Jaj te áldott jó szívű mentorom!És gondold el, hogy ennek a "aranyos jó gyereknek" sütsz mindenféle finomságot vasárnap, sőt még vele is fogod teleinni a hasad!
Te vagy itt a lagfasább csávó ezek után(meg a sok segítség utan)!Én csak jelenthetek!
Hajrá magyarok!

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 6., kedd 21:05

Notata1 írta:

Már zavarba hoztok! :D
Higgyétek el nagyon szívesen segítettem és bármikor ha tehetem, még fogok is!
Sok sikert az edényekhez!Finomabbnál finomabb kerüljön az asztalra!

UI:Mondjuk annak nagyon örülök, hogy mindenkinek tetszettek az általam választott edények és annak még jobban, hogy mind épségben hazaért a tulajdonosához!
22 edénynél volt egy kis rizikó majd 1000 km-es körút után!És egy pillanatra sem raktuk ki a kocsiból, csak itthon!Szóval minden jó, ha vége jó!
Nagyon ügyes vagy hapsikám!!! :k :k :k :lol: :lol: :lol: :lol:Hétvégén kemencézünk,ha nemmagyar gyerekek hullanak is az égből! :esz :i :() :))) :))) :))) :)))

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 6., kedd 21:07

Notata1 írta:[
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

ArchiTomi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: ArchiTomi » 2009. október 6., kedd 21:11

puzsi írta: Használd az edényeidet egészséggel,legyen benne sok-sok örömötök!
Notata1 írta: Sok sikert az edényekhez!Finomabbnál finomabb kerüljön az asztalra!
Köszönöm a jó kívánságokat :!: És persze viszont kívánom Nektek is :!:

Notata1
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. október 6., kedd 21:16

Jajj gyerekek!
Egy kicsit ég a pofám, de remélem nem haragszik meg a Tóth házaspár, ha csak most köszönöm meg nekik a kedvességüket és önzetlen segítségüket!
Mert ugye ha ők nincsenek és nem csinálják ezeket a csodákat, akkor nekünk sincs miben sütni-főzni! :D
Hajrá magyarok!

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2009. október 7., szerda 19:53

Ma este átvehettem a várva várt edényeimet,oh de boldog vagyok :D
Na ki a legtürelmetlenebb????? :?: :!:
Már kohintok is az aparátba,dobok be egy kis gulyás levest,holnap,mivel csütörtök,dióskalács :!: :nya A képanyaggal természetesen jelentkezem :)
Csatolmányok
2009 okt 6 (2).jpg
2009 okt 6 (2).jpg (56.9 KiB) Megtekintve 1588 alkalommal

Válasz küldése