Edények a kemencébe

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
puzsi
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Edények a kemencébe

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 24., szombat 21:38

Maxigáz!
Kíváncsian várom,milyen újdonságot préseltél ki Gyergely bácsiból!Merthogy nem szokványos cuccot hozol,abba biztos vagyok! ;) ;) ;)
Ha van kemencéd,nagy bajod nem lehet.Üdvözlet mindenkinek!Puzsi

Maxigáz
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Maxigáz » 2009. október 24., szombat 22:07

Két köríves sütőtálat biztos veszek. Azt mondta Gergely bá, az a nagy dolog benne, hogy csak egy pici ponton éri a kemence alját, mivel íves a tál alja. Meg aztán hozok tőle agyag madáretetőt. Elvégre az sem szokványos és jön a tél. Ha kell valami Tüskevárról szólj nyugodtan.

Küldjek libazsírt a kenyeredhez??? Sztem jól meglennének, bár a töltöttkáposzta se rontja el. De vigyázz nehéz kaja. Illik szétcsapatni egy kis töménnyel. :i :i :i
puzsi írta:Maxigáz!
Kíváncsian várom,milyen újdonságot préseltél ki Gyergely bácsiból!Merthogy nem szokványos cuccot hozol,abba biztos vagyok! ;) ;) ;)
KBÜ Maxigáz

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. október 24., szombat 23:00

PUZSI írta:........az itthoniak közűl nagy biztonsággal használhatod a tüskevári,vagy a magasabb árfekvésű szebb kivitelű nádudvari kerámiákat.
Nem tudom honnan, de jól tudod Puzsi! :lol:
Az alábbi linken látható edényeket két és fél éve melengetem a kemencébe, a bal oldali barnát univerzálisan használom, töltött káposzta, csülök, krumpli, sült birsalma, lekvár, párolt káposzta, székelykáposzta, toka szalonna, csemege kukorica, aranygaluska is készült már benne. Nagyon szeretem, mert nem szűkül össze a szája, eredeti fazék formája van.
http://www.kemencebence.hu/foto/display ... m=13&pos=4
Csatolmányok
Fazék.JPG
Fazék.JPG (32.15 KiB) Megtekintve 2035 alkalommal
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 24., szombat 23:21

DacaGaby írta:
PUZSI írta:........az itthoniak közűl nagy biztonsággal használhatod a tüskevári,vagy a magasabb árfekvésű szebb kivitelű nádudvari kerámiákat.
Nem tudom honnan, de jól tudod Puzsi! :lol:
Az alábbi linken látható edényeket két és fél éve melengetem a kemencébe, a bal oldali barnát univerzálisan használom, töltött káposzta, csülök, krumpli, sült birsalma, lekvár, párolt káposzta, székelykáposzta, toka szalonna, csemege kukorica, aranygaluska is készült már benne. Nagyon szeretem, mert nem szűkül össze a szája, eredeti fazék formája van.
http://www.kemencebence.hu/foto/display ... m=13&pos=4
Nagyon sokat olvastam,ezekről az edényekről és sehol sem rosszat.A tüskeváriak mellett az itteni jó referenciák és a nagyon kedvező áruk miatt dőntöttem.Kezdő kemencéseknek nagyon tudom ajánlani.A nádudvari cserepek nagyon praktikusak és tetszetősek,egyszer biztosan vásárolni fogok belőlük is,hogy minél változatosabb legyen a kollekcióm.A jelenlegi helyzet nem az amikor agyonpakolom magam ezen cserepekkel,bármennyire is szeretném!

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 24., szombat 23:24

Maxigáz írta:Két köríves sütőtálat biztos veszek. Azt mondta Gergely bá, az a nagy dolog benne, hogy csak egy pici ponton éri a kemence alját, mivel íves a tál alja. Meg aztán hozok tőle agyag madáretetőt. Elvégre az sem szokványos és jön a tél. Ha kell valami Tüskevárról szólj nyugodtan.

Küldjek libazsírt a kenyeredhez??? Sztem jól meglennének, bár a töltöttkáposzta se rontja el. De vigyázz nehéz kaja. Illik szétcsapatni egy kis töménnyel. :i :i :i
Még az hiányzik a szevezetemnek,libazsír,de azért köszi,nagyon rendes gyerek vagy. ;) ;) ;)

Notata1
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Notata1 » 2009. október 24., szombat 23:28

puzsi írta:
Maxigáz írta:Két köríves sütőtálat biztos veszek. Azt mondta Gergely bá, az a nagy dolog benne, hogy csak egy pici ponton éri a kemence alját, mivel íves a tál alja. Meg aztán hozok tőle agyag madáretetőt. Elvégre az sem szokványos és jön a tél. Ha kell valami Tüskevárról szólj nyugodtan.

Még az hiányzik a szevezetemnek,libazsír,de azért köszi,nagyon rendes gyerek vagy. ;) ;) ;)
Ezt én is támogatom! :hej
Hajrá magyarok!

hardika
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: hardika » 2009. október 25., vasárnap 11:09

[quote="Maxigáz"]Korondon két különböző agyagból készítenek kerámiát. Az egyik alkalmas sütésre, a másik pedig nem. Nekem ugyan ilyen edényem repedt szét, pedig nagyon vigyáztam a 15 literes csodára. A jó fajtának az alján durvább, szemcsésebb agyagot találsz, míg a másik (törékeny típus) finomabb. Jobban jársz ha tényleg hazai kerámikus edényével próbálkozol. Nem beszélve arról, hogy a pénzed is itthon marad.
Én a Tüskevári edényt hőkiegyenlítés nélkül is próbáltam és állta a tesztet.
Ha tudok neked segíteni kb. 3-4 hét múlva megyek Tüskevárra. Szívesen elhozom mindenkinek amire szüksége van. [quote="husqarna"]Szépjóestét kemencebarátok!

szia Maxigáz!már megijesztettél ezzel a korondi kerámiával kapcsolatban!nekem is van 2 edényem románoktól vettem 1iknek az aljában szerepel a korond felirat és olyan szemcsés az alja mint a nekem nem kenődő samottpor:) akkor szted az jó???
lehet vhol megnézni a tüskevári edényekből vmi ajánlatot?tudnál mutatni képet árral együtt?
kösszencs
üdv:
Hardika

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. október 25., vasárnap 14:01

hardika írta:
Maxigáz írta:Korondon két különböző agyagból készítenek kerámiát. Az egyik alkalmas sütésre, a másik pedig nem. Nekem ugyan ilyen edényem repedt szét, pedig nagyon vigyáztam a 15 literes csodára. A jó fajtának az alján durvább, szemcsésebb agyagot találsz, míg a másik (törékeny típus) finomabb. Jobban jársz ha tényleg hazai kerámikus edényével próbálkozol. Nem beszélve arról, hogy a pénzed is itthon marad.
Én a Tüskevári edényt hőkiegyenlítés nélkül is próbáltam és állta a tesztet.
Ha tudok neked segíteni kb. 3-4 hét múlva megyek Tüskevárra. Szívesen elhozom mindenkinek amire szüksége van.
husqarna írta:Szépjóestét kemencebarátok!

szia Maxigáz!már megijesztettél ezzel a korondi kerámiával kapcsolatban!nekem is van 2 edényem románoktól vettem 1iknek az aljában szerepel a korond felirat és olyan szemcsés az alja mint a nekem nem kenődő samottpor:) akkor szted az jó???
lehet vhol megnézni a tüskevári edényekből vmi ajánlatot?tudnál mutatni képet árral együtt?
kösszencs
Ezen topic 6.lap 1.bej.az árak nemtom jók-e még,mert nekünk kerésre nagy darabokat készített a mester és azok 4-5500Ft-ot kóstáltak.(Bocsi Maxi!)

Maxigáz
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Maxigáz » 2009. október 25., vasárnap 22:09

Helló Srácok!

Én csütörtökön vásároltam Gergely bácsitól egy pár edényt. Kb. 3-4 literesek lehetnek és az áruk 1800-2800.- forintig terjedt. Volt köztük leveses mázas és lábasszerű mázatlan egyaránt. Közben tegnap mosogattam a korondi edényem a sólet sütése után. Asssszem eddig tartott. Gyönyörű háromvonalas repedés fut az aljától fölfelé. Ez is megy a díszek közé. (harmadikként a korondi sorban) Én mindig előírásszerűen használtam őket és mégis mind megrepedt egy idő után. Nem valóak másra, mint magtárolásra.
Vagy lehet, hogy sok jégkockát raktam bele főzés közben???!!! fal:) fal:) fal:) fal:)
A Notatáék féle edények egészen nagyok. Tót Gergely azt mondta, hogy az egyik nagyon fontos dolog az, hogy a cserépedény sütéskor mindig tele legyen kajával. Nem csak a has, hanem a tartósság miatt is.
KBÜ Maxigáz

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2009. december 6., vasárnap 22:39

Ma voltunk a Fazekas Találkozón Kecelen TENGELICÉVEL és az ő családjával.Keresett is nekem 2db ezrest az alkudással meg::)
3 edényt vettünk 2db 10l edényt és egy 3l körüli lábast. :bol most nagyon boldog vagyok, de a két nagyot majd a Jézuska hozza Karácsonykór :cry: addig már nem is láthatom őket.A kicsit azért kiharcoltam és már a csülköt meg is vettem bele :lol:
Csatolmányok
edényeim.JPG
A csúcsos tetejű nagy az kalocsai.A másik kettő pedig az Őrségből való
edényeim.JPG (41.97 KiB) Megtekintve 1770 alkalommal
edény.JPG
edény.JPG (50.24 KiB) Megtekintve 1768 alkalommal
edény..JPG
edény..JPG (45.3 KiB) Megtekintve 1769 alkalommal
"Látni, amit mindenki lát, és gondolni, amit még senki sem gondolt." Szent-Györgyi Albert
K.B.Ü. Peti

Kandallóm: https://lh6.googleusercontent.com/-Zqt0 ... G_0879.JPG

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2009. december 6., vasárnap 23:12

Gera Bammeg meg::) meg::)

Naon rendes kemencés jézuskát fogtál ki magadnak ;) ;) ;) ;) ;) :bol lehetsz.
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. december 6., vasárnap 23:18

gera írta:Ma voltunk a Fazekas Találkozón Kecelen TENGELICÉVEL és az ő családjával.Keresett is nekem 2db ezrest az alkudással meg::)
3 edényt vettünk 2db 10l edényt és egy 3l körüli lábast. :bol most nagyon boldog vagyok, de a két nagyot majd a Jézuska hozza Karácsonykór :cry: addig már nem is láthatom őket.A kicsit azért kiharcoltam és már a csülköt meg is vettem bele :lol:
Húúú ezek nagyon jónak néznek ki.Biztosan ennyire jó voltál Peti,hogy ezeket kiérdemelted? :j :k

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2009. december 6., vasárnap 23:24

:j
Jajj elfelejtettem az árát felírni a két nagy 12ezer de elhoztuk 11e/db a kicsi pedig 3600 és lealkudtuk 3e-re Így 25ezer forintot hagytunk magunk után.Igazából szerintem megérte én egy fél órát nézegettem őket az anyósom meg dicsérte egyfolytában :bol
Anyósom szponzorálja a Jézuskát vagy fordítva :lol:
"Látni, amit mindenki lát, és gondolni, amit még senki sem gondolt." Szent-Györgyi Albert
K.B.Ü. Peti

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. december 6., vasárnap 23:31

gera írta::j
Jajj elfelejtettem az árát felírni a két nagy 12ezer de elhoztuk 11e/db a kicsi pedig 3600 és lealkudtuk 3e-re Így 25ezer forintot hagytunk magunk után.Igazából szerintem megérte én egy fél órát nézegettem őket az anyósom meg dicsérte egyfolytában :bol
Anyósom szponzorálja a Jézuskát vagy fordítva :lol:
Az nem gyönge ár,de ha vastag a mama..... :))) :))) :))) :))) :)))

lalapapa
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lalapapa » 2009. december 6., vasárnap 23:37

Gera
Az edények nagyon aszányosak most jön a neheze
sütni főzni megtanuni .
:kaba
Egyébként nem értem ha már a Tengelic aszán lealkudott
kétezret mé nem veté azon még egy apró fazekat ,
nem kö az anyósokat sajnáni . Pláne ha vastag a mama ,
gondolom nem csak derékba .

:)))
hali Lali papi
hali Lali papi

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2009. december 6., vasárnap 23:41

A mami nem vastag csak jó szívű :D Karácsonyra a feleségem és én kapunk 10,10 ezeret a maradékot meg kipótoltuk. ;)Ez legyen a legrosszabb vételem életemben és én boldog leszek :lol: Ezek reális árak!Az anyósomra meg ne irígykedjetek, hanem keressetek magatoknak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
K.B.Ü. Peti

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2009. december 7., hétfő 0:19

Örülök az örömödnek Gerapeti!
Még fenn vagyok,mert a kicsijány csúcsán köhög :cry: . Sokféle edényt láttunk,voltak olcsóbbak és drágábbak is,de ezekben benne van az anyag,mert a sújuk,majd másfélszerese a hasonló fazekas termékekhez képest. leld benne örömöd azt kívánom!

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2009. december 7., hétfő 11:21

Kösz mindent komám :D
K.B.Ü. Peti

homer
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: homer » 2009. december 7., hétfő 11:35

Gera
Ez, nem Albert kerámia?
Mert kell egy Kemence!
Homer

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2009. december 7., hétfő 12:46

Igen kettő tőlük van! a kép bal oldalán lévő edény és az elüső lábas www.albertkeramia.hu a kép jobb oldalán pedig Kovács László fazekas mester munkája www.fazekasmester.hu
K.B.Ü. Peti

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2009. december 7., hétfő 16:42

Peti!
:hej
Szuper edények! Sok finomság kerüljön az asztalotokra belőlük!
(Hová lett a mágusi címed?)

Tengelic!

Jobbulást a gyerkőcnek!
K.B.Ü. Papi (aki születésekor a 3 333 162 411. ember volt a földön)
1.§ Amit ma megsüthetsz, ne halaszd holnapra!
2.§ A kemencézés legfontosabb eszköze a dugóhúzó!

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2009. december 7., hétfő 18:00

Papi írta:Peti!

(Hová lett a mágusi címed?)
Mire gondolsz papi?Az még mindég ott tündököl fehéren :lol:
K.B.Ü. Peti

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. december 7., hétfő 19:17

gera írta:A mami nem vastag csak jó szívű :D Karácsonyra a feleségem és én kapunk 10,10 ezeret a maradékot meg kipótoltuk. ;)Ez legyen a legrosszabb vételem életemben és én boldog leszek :lol: Ezek reális árak!Az anyósomra meg ne irígykedjetek, hanem keressetek magatoknak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Köszi,de bőven sok az is ami van!!!!! :))) :))) :))) :))) :))) :)))

jani

Hozzászólás Szerző: jani » 2009. december 7., hétfő 21:13

Peti,ilyen Jézuska nekem is elkélne/nekem is jó anyósom van :lol: /.
Használjátok sokáig,egészséggel!
Mert a kemence is úgy jó, ha van mit bele tenni!

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. december 7., hétfő 21:39

jani írta:Peti,ilyen Jézuska nekem is elkélne/nekem is jó anyósom van :lol: /.
Használjátok sokáig,egészséggel!
Az én anyósom is jó,csak 25 éve gondolkodom,hogy mire!?!? :lol: fal:) :lol: fal:) :lol: /Téma lezárva!/

tengelic

Hozzászólás Szerző: tengelic » 2009. december 7., hétfő 22:36

puzsi!
Lehet ebben a témában a legjobb megoldás a :Tüzelö meg miegymás amivel lehet tüzelni a kemencébe. :lol: :lol: :lol: :lol:
ok én is befejeztem

scheffer
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: scheffer » 2009. december 8., kedd 9:18

Sziasztok!

Mi most avattuk fel az uj kemencét, és egy olyan problémával talalkoztunk, hogy három alkalomból két esetben megrepedt illetve eltört az edényünk.Nos, nem tudom, hogy a kemencét fütöttük-e túl, ahogy a fazekas állitja, vagy esetleg a cserép edénnyel volt a baj. A kemencében van hömérő, de az nem feltétlen a hiteles hömérségletet méri.
Tudtok valami tanácsotadni?
Joco

homer
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: homer » 2009. december 8., kedd 10:10

Szia Scheffer

Az cserépedényeknél rendkívül fontos a hőkiegyenlítés, ezt úgy oldhatod meg legjobban ha már a felfűtéskor a kemence szájához teszed és időközönként forgatsz rajta egy 1/4-et. Mire felfütesz gond nélkül betolhatod.
Ha van rá mód legyen tele az edény. Én infrával rámértem főzés közben. Az étel fölötti része átvette a kemence hőmérsékletét,míg pl. a leves 160-180 fokon főtt.
Biztos vagyok benne hogy nem a túlfűtéstől repedt meg az edényed. Az edényeket először olyan 800-900fokon égetik majd rákerül a máz ami 1000fok fölött ég rá. A jó edényekben szabadtűz mellett is lehet főzni.
Ne önts bele hideg folyadékot pótlásként.
Ha így jártál el akkor ideje "fazekast" váltanod ;) ;) mert nem uralja a korongját :lol:.Ja, és egy jó mester garit is vállal a munkájára.Nekem pl. szó nélkül kicserélte a repedt edényt, megtehette volna hogy rám veri a balhét, de azt mondta lehet akár anyaghiba is. És ez szimpi.
Itt elég sok megbízható fazekas ajánlását megtalálod.
Mert kell egy Kemence!
Homer

scheffer
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: scheffer » 2009. december 8., kedd 10:39

Szia homer

Köszönöm a tanácsaid. igyekszem a következő alkalommal az utmutatásod alapján betenni az edényeket- ha lesz mit. Visszatérve a fazekashoz, az első repedt edényt szónélkül visszavette, most meglátogatom a másodikkal is. Kiváncsi vagyok mit szól majd,hogy igy kivagyok okositva, de semmi kedvem kidobni a kemencébe a pénzzeemet, se az Ő edényét a kukába.
köszi scheffer

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. december 8., kedd 12:40

homer írta:Szia Scheffer

Az cserépedényeknél rendkívül fontos a hőkiegyenlítés, ezt úgy oldhatod meg legjobban ha már a felfűtéskor a kemence szájához teszed és időközönként forgatsz rajta egy 1/4-et. Mire felfütesz gond nélkül betolhatod.
Ha van rá mód legyen tele az edény. Én infrával rámértem főzés közben. Az étel fölötti része átvette a kemence hőmérsékletét,míg pl. a leves 160-180 fokon főtt.
Biztos vagyok benne hogy nem a túlfűtéstől repedt meg az edényed. Az edényeket először olyan 800-900fokon égetik majd rákerül a máz ami 1000fok fölött ég rá. A jó edényekben szabadtűz mellett is lehet főzni.
Ne önts bele hideg folyadékot pótlásként.
Ha így jártál el akkor ideje "fazekast" váltanod ;) ;) mert nem uralja a korongját :lol:.Ja, és egy jó mester garit is vállal a munkájára.Nekem pl. szó nélkül kicserélte a repedt edényt, megtehette volna hogy rám veri a balhét, de azt mondta lehet akár anyaghiba is. És ez szimpi.
Itt elég sok megbízható fazekas ajánlását megtalálod.
Szeretném megerősíteni Homer szavait, csupán annyival egészíteném ki, hogy nem csakhogy pótlásként ne önts bele hideg folyadékot, de magát a nyersanyagot se hideg vízzel öntsd fel, kb. 35-40°C fokos legyen a lé, amivel feltöltöd az edényt.
Még egy gondolat: mikor kiveszed a forró edényt a kemencéből, deszkára, OSB-re, parafára, vagy bármilyen természetes anyagra tedd, ami nem vonja el rögtön az edénytől a hőt, mert akkor is a repedés, törés veszélye áll fent. Tehát beton, csempe, műkő stb. felejtős ezen a téren.
Nem tudom az országnak melyik felén laksz, de ha esetleg Hajdú-Biharban, vagy környékén, akkor tudok segíteni jófajta edény beszerzésében.
3 éve használom az edényeimet meg se tudom hirtelen mondani, hogy hányat, de ezekből még csak egyet sikerült megrepesztenem a saját
-h ü l y e s é g e m- miatt, ugyanis egy vékonyabb, konyhai kesztyűvel akartam kivenni a kemencéből a pecsenyesütőt, csakhogy másfél másodperc alatt átforrósodott és leraktam a földre (betonra). Egy "ták" hallatszott néhány pillanat múlva és már folyt is ki a pecsenyelé.
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

KORomTALAN
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: KORomTALAN » 2009. december 8., kedd 16:41

Sziasztok,

Tóth Gergely, tüskevári - sokunk által nagyra becsült - fazekasmester szavait idézem: "az a fontos, hogy az edény tele legyen..." Gondolom, ezzel több szempontból is egyet lehet érteni.. :)))

csiffi
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: csiffi » 2009. december 8., kedd 16:56

Gera
Gratulálok az edényeidhez :hej :hej :hej :hej
Bőséges kemencés sülteket kivánok!

Maxigáz
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Maxigáz » 2009. december 8., kedd 19:26

Szia Scheffer!

Azt hiszem a legfontosabbat DacaGaby írta le a meleg edény használatával. Mindig csak fára, vagy parafára rakd le a meleg edényed. A jó edénynek hőkiegyenlítés nélkül is tökéletesen kell bírnia a 240-260 fokot is. Hétvégén 3 db cserépedény kucorgott a kemencémben és semmi bajuk.
Ha nem raktad melegen hidegre és nem öntöttél forró edénybe hideg levet, vagy hideg rántást, akkor biztos, hogy csak a keramikus cseréje lesz megoldás.

Sokunkhoz hasonlóan én is tüskevári edényeket használok és tökéletesen elégedett vagyok velük. A képeken is ezeket láthatod.

Gera!

Nagyon szépek az edényeid. Gratula!
!!! :cs
Csatolmányok
mini-DSC_0242.JPG
mini-DSC_0242.JPG (25.85 KiB) Megtekintve 1505 alkalommal
mini-DSC_0245.JPG
mini-DSC_0245.JPG (28.45 KiB) Megtekintve 1505 alkalommal
KBÜ Maxigáz

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2009. december 8., kedd 19:33

Köszi
Fel is avattam a kicsit!Sajna csak a sütőbe, mert esett egész nap!
Csatolmányok
t.JPG
Előkészület
t.JPG (40.63 KiB) Megtekintve 1497 alkalommal
t1.JPG
Előtte
t1.JPG (51.61 KiB) Megtekintve 1495 alkalommal
t3.JPG
Végtermék
t3.JPG (41.91 KiB) Megtekintve 1496 alkalommal
K.B.Ü. Peti

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. december 8., kedd 20:58

tengelic írta:puzsi!
Lehet ebben a témában a legjobb megoldás a :Tüzelö meg miegymás amivel lehet tüzelni a kemencébe. :lol: :lol: :lol: :lol:
ok én is befejeztem
:))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :)))

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. december 8., kedd 21:01

Maxigáz írta:Szia Scheffer!

Azt hiszem a legfontosabbat DacaGaby írta le a meleg edény használatával. Mindig csak fára, vagy parafára rakd le a meleg edényed. A jó edénynek hőkiegyenlítés nélkül is tökéletesen kell bírnia a 240-260 fokot is. Hétvégén 3 db cserépedény kucorgott a kemencémben és semmi bajuk.
Ha nem raktad melegen hidegre és nem öntöttél forró edénybe hideg levet, vagy hideg rántást, akkor biztos, hogy csak a keramikus cseréje lesz megoldás.

Sokunkhoz hasonlóan én is tüskevári edényeket használok és tökéletesen elégedett vagyok velük. A képeken is ezeket láthatod.

Gera!

Nagyon szépek az edényeid. Gratula!
!!! :cs
Hapsikám,mondom én,hogy nagyon szuperek ezek a Tóth Gergely féle edények.Jószívvel ajánlom mindenkinek aki hozzáférhet! :k :k :k :k :k :k :k :k :k :k :k

puzsi

Hozzászólás Szerző: puzsi » 2009. december 8., kedd 21:02

gera írta:Köszi
Fel is avattam a kicsit!Sajna csak a sütőbe, mert esett egész nap!
Korrekt kinézésű kaja,ügyes vagy! :nya :nya :nya :nya :nya :nya :nya :nya

gera

Hozzászólás Szerző: gera » 2009. december 9., szerda 0:16

puzsi írta: Korrekt kinézésű kaja,ügyes vagy! :nya :nya :nya :nya :nya :nya :nya :nya
Köszi, de Lalapapi mondta, hogy csináljam én csak követtem tanácsait.
Ezen úton szeretném megköszönni neki meg::) Köszönöm Lalapapikám meg::)
K.B.Ü. Peti

lalapapa
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: lalapapa » 2009. december 9., szerda 0:38

Szia Gera

Igaz a recipe az az én ötletem, de az semmi úgy látom a megvalósítás
az igazi profi munka nagyon jól néz ki gratula komám .
meg::)

hali Lali papi
hali Lali papi

Papi

Hozzászólás Szerző: Papi » 2009. december 9., szerda 10:03

Dr. Mágus!

Igen nyálcsorgató alkotással bombázod a látószervünket! (Sajnos csak azt.)
Baromi jól néz ki még úgy is, hogy sütőben készült, de ez legyen a legnagyobb baja!
Ezeknek a lájtos csülköknek a fogyasztásától mégis óvva intenélek, nehogy magadon tanulmányozhasd az érelmeszedés tüneteit. Küld csak el inkább nekünk! :lol:
Bár írtad, hogy nem iszol (eleget... :roll: ), a vörösbor ilyen kaja után kimondottan ajánlott az érrendszer védelmére.
Gratula! :k
K.B.Ü. Papi (aki születésekor a 3 333 162 411. ember volt a földön)
1.§ Amit ma megsüthetsz, ne halaszd holnapra!
2.§ A kemencézés legfontosabb eszköze a dugóhúzó!

Válasz küldése