Honlap frissétése

Kérdések és válaszok, hogy jó kemencét építs.
Robrt
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Honlap frissétése

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2018. július 22., vasárnap 22:30

Biztosan hibáztatok már valaha az életetekben. Gondolom, az is, aki rosszalló megjegyzéseket tesz most is, és erre bátorítja még azokat is, akinek ez eszèbe sem jutott.

Az előző bejegyzést 8 éve írtam, és sok minden változott az èletemben azóta, ami nem feltétlenül a fórumba kívánkozik. Ha valakit bánt a döntésem, azt nagyon sajnálom és ezúton kérem elnézését.

Lehet különböző konspirációkat alkotni, hogy miért, és miért most, stb. , de semmilyen ártó szándék nem volt részemről.

Azt szeretném ha békesség lenne és nem szitkozódás...
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

s@muk@
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: s@muk@ » 2018. július 23., hétfő 13:05

Kedves Barátaim, kemencések és adminisztrátorok!

Nagyon "elfajult" itt a fórumon ez a kemencebence.hu téma! Nem nagyon szeretek olyan dolgokba beavatkozni amihez nem értek, vagy nem tudom rá a megfelelő megoldást, vagy nem ismerem az ügy hátterét. Az oldal átallása- migrációja nem kis feladat, de biztosan jobban is meg lehetett volna oldani, gondolok az adatvesztésre! Ami szerintem nem is adatvesztés, mert a fórum nap mint nap mentve kell hogy legyen! És volt is , mert az összes elveszettnek hitt hozzászólás a Kemencebarat.hu fórumon megvan ameddig a link nem kezdett átirányítani az új szerverre!!!
Ezennel kérem az kemencekence régi és új adminisztrátorait hogy egy héttel -majdnem- az átallás után már jó lenne foglalkozni az adatbázis helyreállitásával - az elveszettnek hitt hozzászólások időrendi visszaállításával !!!

Kedves Kemencebarátaim!
Ez volt a fő gondunk amikor a dolog múlt héten megtörtént, lehet hibáztak az adatok migrálásánál, és ezt nem lehet elfeledni- természetesen várjuk a hozzászólásaink mielőbbi helyreállítását az adminisztrátorok felől !!!- de itt ezen a fórumon kezdődött nagyon sokunknak a kemencés történetünk , ne hagyjuk itt a szép emlékeinket, se azzal hogy töröltetjük az összes hozzászólásunkat (akkor már soha többé hozzá nem jutunk :-( ), se pedig azzal hogy többé ide nem látogatunk!!!!

Harmadszorra is felkérem a fórum régi meg az új adminisztrátorát
tegyen eleget ennek a remek társaság a felhívásának és állítsa vissza az új fórumra a kimaradt hozzászólásokat!!!

Köszönettel s@muk@ saját és a kemencebarátok nevében.

Paplajos
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Paplajos » 2018. július 23., hétfő 13:50

Tisztelt s@muk@!
Mindent megteszünk az adatbázis karbantartásáért.
Kérem, segítsenek a kimaradt hozzászólások pótlásával, hogy azokat is fel tudjuk tölteni.
Előre is köszönöm.
Paplajos

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2018. július 23., hétfő 14:12

Robrt írta:
2018. július 22., vasárnap 22:30
Biztosan hibáztatok már valaha az életetekben. Gondolom, az is, aki rosszalló megjegyzéseket tesz most is, és erre bátorítja még azokat is, akinek ez eszèbe sem jutott.

Az előző bejegyzést 8 éve írtam, és sok minden változott az èletemben azóta, ami nem feltétlenül a fórumba kívánkozik. Ha valakit bánt a döntésem, azt nagyon sajnálom és ezúton kérem elnézését.

Lehet különböző konspirációkat alkotni, hogy miért, és miért most, stb. , de semmilyen ártó szándék nem volt részemről.

Igazad van Robi, senki sem egy szent! Viszont annyi gerincesség lehetett volna benned, hogy elsősorban azoknak ajánld fel megvételre a honlapot, akik összerakták neked, akik erre a színvonalra hozták, akik (még ha amatőr is) a tudásukkal tapasztalatukkal egy adatbázissá fejlesztették az egész fórumot, mert valld be nem rajtad múlott, hanem RAJTUNK KEMENCEBARÁTOKON!
Nem szoktam sz@rt dobálni, most sem azt akarom tenni, csak most van egy kis időm leírni reagálásom ezzel az egésszel kapcsolatban.
Több száz, talán több ezer ember szeme láttára valósítottuk meg azt a baráti formát, fogalmat, amit legelőször én írtam le a fórumban, én nyitottam neki topicot, ez pedig maga a KEMENCEBARÁTOK!
Valahol igazatok volt vele, hogy miért ne használhatná ezt valaki, miért ne "lophatná" el, hiszen nincs levédve! Csak ezt nagyon finoman nevezve gusztustalanság!
Nem kell, hogy buzdítsd az embereket a különböző konspirációkat alkotására, mivel nem nyilatkoztál konkrétan, ezt megteszik önként, elmondják, leírják a véleményüket, mint ahogy most én is!
Mégis mit vársz Robi??? ß@zdmeg eladtál bennünket kilóra!!!!!!!!!! Mégis hogyan reagáljunk?! Sz@rtrál bele régóta az egészbe, nem fejlődött semmi a fórumon, egy nyavajás képfeltöltéssel több perceket kellett kínlódni, a face lehetőséget adott csoport megvalósítására, ahol egyetlen pillanat alatt feltolták a képeket, jó hogy többen ott tartottuk, tartjuk a napi kapcsolatot!
Emlékszek rá, volt egyszer valami hisztid, a weboldal fenntartásával kapcsolatban. Akkor többen felajánlottuk, hogy beszállunk a költségekbe utalunk neked pénzt a fenntartásra, de te elutasítottál bennünket. Hidd el, ha felajánlottad volna nekünk eladásra a honlapot, ez a társaság gondolkodás nélkül, örömmel dobta volna össze az árát! Dehát a te szemedben ez csak egy fórum ahol mi csak fórumozók vagyunk... a mi szemünkben viszont ez az "otthonunk" volt és a te "megváltozott éledre" való magyarázattal el adtad az otthonunkat, engedtessék már meg, hogy felháborodhassunk, úgyhogy szenvedj csak te is, nyeld csak le ezeket a nokedliket, amiket szaggatunk itt neked!!!!!!!
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2018. július 23., hétfő 14:23

fal:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DacaGaby 2018. július 23., hétfő 14:59-kor.
DacaGabi
Kép

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 23., hétfő 14:34

Daca Gaby minden szavával egyet értek
És továbbra sem látom sehol sem azt a kérésem megválaszolását hogy milyen módon tudom magam és teljes írt anyagom, fotóim innen törölni.
Hová és kinek írjak, kitől kell kérnem, mivel a fórum beállításai nem teszik lehetővé a hozzaszolasaim törlését.
Üdv Csirijó
Inkább legyek egy kicsit tulsúlyosan boldog, mint soványan boldogtalan!

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2018. július 23., hétfő 14:58

Kezdeményeztem a témában egy Skype beszélgetést. Akit érdekel, ott meg tudjuk beszélni a lehetőségeket, mert ezek most is vannak. A honlap átvételre is. S@muk@ -t kérem, ha tudja szervezze meg, nála jeletkezzetek és megbeszéljük.

Az ide írogatott sárdobálásnak semmi értelme, beszéljük meg a lehetőségeket és oldjuk meg a problémát úgy hogy mindenkinek megelégedésére szolgáljon.
Robrt

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2018. július 23., hétfő 15:16

Robrt írta:
2018. július 23., hétfő 14:58
Kezdeményeztem a témában egy Skype beszélgetést. Akit érdekel, ott meg tudjuk beszélni a lehetőségeket, mert ezek most is vannak. A honlap átvételre is. S@muk@ -t kérem, ha tudja szervezze meg, nála jeletkezzetek és megbeszéljük.

Az ide írogatott sárdobálásnak semmi értelme, beszéljük meg a lehetőségeket és oldjuk meg a problémát úgy hogy mindenkinek megelégedésére szolgáljon.
Robi! Ezzel kellett volna kezded.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DacaGabi
Kép

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 23., hétfő 15:54

Támogatom a megbeszélést, bár jobb lett volna hamarabb, de sohasem késő
Üdv Csirijó

panda965

Hozzászólás Szerző: panda965 » 2018. július 23., hétfő 16:20

Azért az is furcsa nekem hogy van olyan ember itt aki már a kezdetek óta itt van de csak tiszteletbeli kemencés és van olyan aki 4 napja van itt és már adminisztrátor ( Pap Lajos ) ??????????????????????
K.B.Ü. : panda965

A hibákat úgy kerülheted el, ha tapasztalatot szerzel.
Tapasztalatot úgy szerzel, ha hibákat követsz el.

Az az ember ,aki nem csinál hibát az semmit sem csinál ..

papa
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: papa » 2018. július 23., hétfő 18:12

Robtr!
A vizet Te öntötted a földre, melyből sár keletkezett! Te dobtad az első adag sarat azzal, hogy minket, a tagokat semmibevettél! Most Te ajánlod fel a beszélgetést a problémák megoldására!? A problémát nem mi generáltuk, mi a szenvedő alanyai vagyunk! Azt hiszem már késő és hasztalan lesz a beszélgetés, de ne legyen igazam! A helyedben elsüllyednék szégyenembe! Azt a fatális hibát, melyet vétettél csak úgy tudnád helyrehozni, ha visszavásárolnád a honlapot és azt nekünk tovább adnád (a kemencebence.hu tagoknak)! Végül is Te a pénzednél maradnál, Pap Úrat pedig semmi kár nem érné, mivel Ő írta le, hogy nem haszonszerzés céljából vette meg a honlapot!
Nekünk viszont szükségünk van rá, mert a mi adtuk hozzás a szellemi értéket!

Uff, beszéltem!

Üdv,
papa

Ui: Egy kérdésem még lenne! Ma reggel 7 óra 20 perc körüli időpontban valaki moderálta az oldalt? Törölt ki innen hozzászólást?
Várnám a választ!

szamo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: szamo » 2018. július 23., hétfő 19:03

Bizony, Gabinak igaza van. Mint már olya sokszor.
Én napok óta azon gondolkodom, hogy akarok-e biodíszlet lenni egy webshop-hoz. Nem szeretnék, de a barátokat sem szeretném elveszteni. Nekem nagyon fontos, hogy a fórumunk lehetőleg a legkevesebb sérülést szenvedjen.
Szívesen veszek részt bármilyen beszélgetésben, ami az előbbi célt szolgálja. Skype-om is van. MIkor lehet beszélgetni?

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2018. július 23., hétfő 19:06

Sziasztok
Beszélgetve a BARÁTAIMMAL arra jutottam , megvárom hogy alakul az oldal sorsa .
K.B.Ü.
RICHIE

csácsó2

Hozzászólás Szerző: csácsó2 » 2018. július 23., hétfő 22:26

Drága Barátaim!

Erkölcsi és anyagi támogatásomra is számíthattok!
Szegény Paposzunk, hogy pöröghet abban a tégelyben...
Jani
K.b.üdvözlettel csácsó2

Ami jó az életben az hízlal, vagy erkölcstelen.

Zsótikertész
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Zsótikertész » 2018. július 23., hétfő 23:03

csácsó2 írta:
2018. július 23., hétfő 22:26
Drága Barátaim!

Erkölcsi és anyagi támogatásomra is számíthattok!
Szegény Paposzunk, hogy pöröghet abban a tégelyben...
Jani
Szintén!Maradjon a TIETEK(miénk)a fórum!
Üdv:Zsóti

Mamóca

Hozzászólás Szerző: Mamóca » 2018. július 24., kedd 4:26

Drágáim!
Ne hagyjátok elveszni...
Mamóca
Cibatapapa

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2018. július 24., kedd 8:33

Tegnap mindössze 13-an gyűltünk össze a Skype csoportban. Kérem akinek itt volt véleménye az jelentkezzen be a csoportba is és ott konkrétan mondja el mit szeretne és mit tud tenni. Itt a lehetőség, most kell vele élni.
Robrt

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2018. július 24., kedd 8:57

Elég kevés alvásra van időm, most az a kevés megtizedelődött... egyfolytában jár az agyam, de én magam számára döntést hoztam.

ELKÚRTUK! NEM KICSIT, NAGYON!!!
Az tény, hogy Robrt kezdte, azzal, hogy nem velünk, KEMENCEBARÁTOKKAL állt szóba az értékesítést illetően.
Aztán folytatta az új tulaj azzal, hogy egy topicban nem közölte a weboldal fejlesztését és előre is elnézésünket, türelmünket illetve segítségünket kérte volna a fejlesztés, átállás idejére. Be kell, hogy valljam, nekem tetszik ez az új felület, teljesen átlátható, könnyen kezelhető. Igazából nekem mindegy lett volna, hogy ki a tulajdonos, csak legyen lehetőségünk a KEMENCEBARÁTOK kapcsolatot fenntartani. Na de sajnos nem így történt, mind két fél részéről magasról le lettünk sz@rv@. Mint mindenkinek, nekem is fáj, már hogy ne fájna, hisz mi tettük azzá ami.
...és még az tetőzi a dolgot, hogy amiket többen is mondtok (köszönöm az elismerést!) hogy ha akkor én nem találom ki ezt a KEMENCEBARÁTOK dolgot, meg a találkozósdit, akkor lehet hogy senkinek nem jutott volna az eszébe, úgyhogy talán önző módon kicsit úgy magaménak is tartom ezt az egészet.
Magunkat is hibásnak érzem a hirtelen tett, elhamarkodott kijelentések miatt, mint javasoltam is, legyünk türelemmel, várjuk meg a végkifejletet, had tisztuljanak le az átállással kapcsolatos dolgok. Sajnos nem így lett, jó Magyar szokáshoz híven elkezdődött a sz@rdobálás. Értem én, hogy nem mi kezdtük, de akkor is! Meg kellett volna mutatni, hogy ki az intelligensebb!!! Most isszuk megfele a levét mindennek...
Talán összeesküvés elmélet, talán nem, de az éjszaka az is megfordult a fejembe, hogy lehet nem is véletlen ez az eljárási mód, nyilvános, hogy egy találkozóra mennyi összeget dobunk össze, ők ezt meg duplázzák és kérnek annyit a weboldalért, ha kell nekik, úgyis összedobják.... Na jó ezt itt fejeztem be, reális gondolkozás, vagy őrült gondolat ez maradjon költői kérdés.
Napok óta írtok nekem, hívtok telefonon, hogy "itt az idő" "várunk a döntésedre" "kérjük a hozzájárulásod" stb.
Ne haragudjatok, de bármennyire is meghatározó szerepem volt az elmúlt 10 évben a fórumon, a családomban a környezetemben kialakult helyzetre való tekintettel nem tudok felvállalni feladatokat, nem tudok "x" időben skype-olni. Nem az van, hogy nem akarok ezzel foglalkozni, egyszerűen nem tudok, még akkor sem ha azt mondjátok hogy az mindenkinek arra van ideje, amire szakít.
Már tavaly is javasoltam, hogy jó lenne egy pár főből álló team, akiket a KEMENCEBARÁTOK jelölnek ki, akkor konkrétan a jövőbeli találkozók helyszíne miatt. Milyen jó lett volna ha akkor ez összeáll, remélhetőleg tapasztalt, tekintéllyel, élettapasztalatokkal rendelkező embereket jelöltünk volna.... NEM FŐNÖKÖKNEK hanem olyan feladatok ellátására, mint pl. képviselni néhány száz ember véleményét. Remélhetőleg a most kialakult helyzetben is diplomatikusan léptek volna fel, nem ilyen forrófejűen...
Szóval a döntésem az, hogy ha közös megvételre kerül sor, természetesen hozzájárulok egy bizonyos összeggel a megvásárláshoz, de döntéseket ne várjatok tőlem. Megígértem, hogy felveszem a kapcsolat gépészlaci KEMENCEBARÁTUNK feleségével, Uzonyi Yvette -el aki jogi szakember és anno felajánlotta a segítségét a KEMENCEBARÁTOKNAK. Sajnos nem érkeztem odáig...
Ha gondoljátok keressétek meg, hivatkozzatok rám: http://debreceniugyvedikamara.hu/felhas ... nyi-yvette
DacaGabi
Kép

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. július 24., kedd 17:35

Én nem szívesen adnék pénzt azért (de lehet fogok :) ) amit hosszú évek alatt a Barátaimmal együtt megalkottunk..
Ha jobban belegondoltok a mi hozzászólásaink nélkül az egész weboldal egy fabatkát sem ér...
Azon kevesek közé tartozom akik az utolsó pillanatig naponta többször is beléptek, és próbáltak segíteni a kérdezőknek.
A régi fórumszellem visszaállíthatatlan, ugyanezt a információhalmazt nem tudjuk előállítani sehol sem...
A kialakult baráti kapcsolataink eltörölhetetlenek. Egy , mostani találkozóhoz hasonló összejövetelt a kemencebence (sőt a facebook) létezése nélkül is össze lehetne ma már hozni.
Én is sokat töröm a fejem a hogyantovábbról... és én is azt választom amire a barátaim döntenek.
Egy biztos... egy ember kezében levő weboldalhoz nem fogok csatlakozni... akkor bármikor ugyanígy járhatunk... :(
A magam részéről valamiféle egyesület megalakításában látnám a megoldást, amellyel demokratikus alapokra lehet helyezni a döntési helyzeteket..

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2018. július 24., kedd 23:50

Üdvözlöm tinker gondolatait, és hasonlóképpen vélekedek !
Jó cél érdekében én is és még bizonyára jónéhányan hajlandóak lennénk áldozni anyagi lehetőségeink függvényében, a közösség tulajdonában lévő weboldalhoz.
A fórum látogatottsága az utóbbi időben sok kívánnivalót hagyott maga után. Megosztotta a tagságot a kínálkozó más , sokszor egyszerűbb kapcsolattartási lehetőségek.
Ha azok a meghatározó kemencebarátok törlik / töröltetik a hozzászólásaikat , akik ezt jelezték… a megmaradó foghíjas fórum a fabatkánál is kevesebbet fog érni.
Az egyesület mint gondolat tetszik, a jogi köntöst, lehetőségeket hozzáértő embereknek kell formába önteni.
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. július 25., szerda 9:40

Azért az esetleges megvásárlás részleteire kíváncsi lennék... valaki elgondolkodott rajta...? kié lenne a lap... ? Úgy mint egy részvénytársaság ? mindenki a betolt pénz után részesedik ... ? hogyan képzeltétek ??

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2018. július 25., szerda 14:18

tinker írta:
2018. július 25., szerda 9:40
Azért az esetleges megvásárlás részleteire kíváncsi lennék... valaki elgondolkodott rajta...? kié lenne a lap... ? Úgy mint egy részvénytársaság ? mindenki a betolt pénz után részesedik ... ? hogyan képzeltétek ??
Ha.... ha közös pénzösszedobásról lesz szó és megvásárlásra kerülne az oldal (ami hatalmas baromság lenne, mivel nem ér ennyit, teljesen hülyének próbálnak nézni bennünket) én "jótékony hozzájárulásként" adnék bele pénzt, nem várnék vissza semmilyen részesedést.
750eFt lehetne reális ár, ha ennyiért nem adják, akkor nagy munkába kell fognunk, egyesével töröljük a hozzászólásunkat (nem lesz kis meló!) hivatalos levélben kérni az üzemeltetőt, hogy a főoldalon töröljék a cikkeket, ha nem akkor jogi útra terelni a dolgot, ha ez meg van akkor a Viszont nem látásra kemencebence.hu! Véleményem szerint nem olyan egyszerű ez az adás-vétel, még mindig azt mondom, hogy jogilag hozzá értő emberrel vegyük fel a kapcsolatot, hivatalosan nézzen már utána ennek az állítólagos adásvételnek, hogy mennyi is az önköltségi ár?
Lehet, hogy megszállottak vagyunk kemencézés téren, de nem hülyék! Mit fog majd érni az oldal, a fórum a kipontozott hozzászólásainkkal és a látogatottságunk nélkül??? Egy kalap sz@rt se!
Én nagyon várom drága Papink véleményét a találkozón kérte, hogy térjünk vissza... gondolom most más lehet a véleménye.
DacaGabi
Kép

laca55

Hozzászólás Szerző: laca55 » 2018. július 25., szerda 14:19

Minden feltett kérdésed jogos!
Talán rosszul fogalmaztam.... rajtam nem fog múlni a vásárlás, ha így dönt a nem létező vének tanácsa!
Tőlem ne várj a kérdéseidre választ, mert nem értek hozzá , kizárólag elvi síkon gondolkodtam.
Tudom, hogy mindez fabatkát sem ér, mert az ördög azokban a részletekben bújik, amiket feszegetsz!
Bármely utat is járjuk, abban egyetértek, hogy 1 kézben ne legyen. Bárki légyen is az!
Őszintén szólva, nem hiszek abban hogy a megvásárlást a közösség támogatná az ismert feltételekkel.
Ha pedig a korábban említett emberek törlik a hozzászólásaikat, akkor a kocka el van vetve.
Akkor arról lehet beszélni, hogy hol, mi néven, milyen jogi formában, stb. folytatják a kemencebarátok.
Hogy folytatni kell az számomra nem kérdéses.
Ha meg tudtad álmodni, meg is tudod tenni !
K.B.Üdv: laca

tarkus
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: tarkus » 2018. július 25., szerda 16:39

Az oldal megvásárlásán véleményem szerint nem érdemes tárgyalásba menni. Az itt lévő tartalom, a tagok saját szellemi terméke, tulajdona, tehát ennek megvásárlása a tagok részéről elég morbid. Egy domain regisztráció éves díja 1700.-Ft + ÁFA, ehhez kell még tárhely, aminek nem lehet több az éves díja, mint 10 E Ft. Ezt az összeget könnyen össze lehet dobni, nem megterhelő egyénenként sem. Mivel egy magas látogatottságú fórum, így lehet reklámfelületnek használni, és bőségesen meghozza a fenntartási költséget.
Fl kell szóllítani az új tulajt a jalenlegi adatok és tartalom mentésére, valamint annak kiadására, nehogy "dacból csak úgy véletlenül" eltűnjenek. Ezt mindenképpen haladéktalanul meg kellene tenni . Akiknek ez a fórum és az itteni tagság nyújtott segítséget, minden ellenszolgáltatás nélkül önzetlenül, azok egy percig nem fognak hezitálni ha akár anyagi támogatás is kell a megmentéshez, átköltöztetéshez. Részemről sem kérdés ez.Az egész kemencebence oldal egyedüli tartalommal bíró értéke ez a fórum. Ennek ilyen módon történt eladása több mint inkorrektség, hogy finoman fogalmazzak. Lehet hogy jogi affair esetén kevés lesz a vételárból kapott összeg az oldal valamikori kezelőjének/üzemeltetőjének/tulajdonosának. Jó ha ezt is figyelembe veszi.

csirijo
Kemence mester

Hozzászólás Szerző: csirijo » 2018. július 26., csütörtök 1:58

Sziasztok, bár éppen most értem haza a nyaralásbol de megnezve a facen a szavazás állását, elolvastam az itt nyitott topicom válaszait, véleménynyilvánításait (mind az egy darabot 😔) és végig olvasva az itteni és a faces hozzaszolasokat, véleményeket, úgy döntöttem hogy még egyszer írok de azonban valóban lehet hogy ez lesz az utolsó bejegyzésem a kemencebence.hu fórumba.
Meglátásaim és véleményeim
1. Többen írjátok hogy kezdhetunk egy új oldalt és itt töröljük magunkat. Anyagilag töredéke alatt jövünk ki hiszen annyit nem ér a Bence.
Kérdezném azokat akik nem kemence fűtő és segéd rangban van akik kemence mesterek vagy bizony már tiszteletbeli tagok.
Mennyi munkát tettetek már ebbe az oldalba? Mennyi időt töltöttek itt ezen az oldalon örömmel, barátok között? Mennyi embernek segítettünk ezen az oldalon.
Papi mikor beszéltem vele telefonon úgy fogalmazott hogy ez az oldal a mi lombikunk. Igen. Itt születtünk. Innen indult minden és szinte mindenki.
Talán tinker koma sem találja ki az ytong mobil kemencét amiből annyi meg annyi van az országban és azon kívül, és annyian profitalnak a gyartasabol.
Talán én sem, Tengelic komám sem és még jó néhányan nem foglalkoznank kemence vagy kertikonyha építésevel.
Talán teki sem kenyerlangosozna, boszi sem kemencezne............. Stb
Egyszóval sokunknak adott sokat ez az oldal de bizony sokunk fektetett bele sok időt ebbe az oldalba. Valaki is úgy gondolja hogy ezt az elmúlt tíz évet újra lehet írni??? Közel százezer hoztaszolast??? És itt jött el a második pontom
2. És mi van azokkal a barátainkkal akik szintén rengeteg időt és energiát tettek ebbe az oldalba de sajnos már nincsenek velünk csak a szívünkben és itt az oldalon a hozzaszolasaikban, a hozzánk szolasaikban ☹️ Banyusunk, bohóc, kedves és fáradhatatlan ezermesterunk Danono és hát természetesen mindannyiunk Faterosza cibatapapa. ☹️ Az ő munkájukat itt hagyjuk az enyészetnek? Hiszen ők már nem tudják újból írni de még csak törölni sem azt a rengeteg írást tanácsot, kemencés kisokost.
Szerintetek mennyit ér az Ő munkásságuk. Mennyit ér egy hoztaszolasuk és egyébként is mennyit ér egy hozzászolas? 20 forintot? 10-et?
3 daca komám. Én mikor hívtalak nem az engedélyed kértem, nem is a beleegyezesed egyszerűen csak a véleményed. Köszönöm hogy kitaláltad a Kemencebarátokat, hogy rendezhettem a 7. találkozót, de ez már túlnőtt rajtad és mindannyiunkon ez a társaság, mert ez már egy TÁRSASÁG. Sokunknak van véleménye de dönteni már csak a társaság dönthet. Éppen ezért mint ahogy tinker is írta és ha emlékszel Gaby bátyám téged is hívtalak még Perbenyik előtt, és akkor hívtam ez ügyben a Tujat, A Tengelicet a Tekit (ugye mert ez már volt Dinnyés után is felvetve, de gyorsan le lett soporve) és még néhány előttem szervezőt hogy egy egyesületi formába kellene tenni ezt már, kicsit hivatalossá. Hiszen mi van ha van egy baleset a találkozón, vagy ne adj isten egy csoportos etelmergezes a nyári melegben? Mi van ha valamelyik szervezőre raül azadóhatosag hogy honnan miért utalt neki annyi ember annyi pénzt a számlájára? És azt hova költötte milyen jogon? Mi éppen ezért csináltuk meg Perbenyikben az egyesületet, hogy legyen hivatalos ha valahol meg kell jelennünk és ne tudjanak belénk kötni. Éves szinten kb 40ezer forintba van a fenntartása a szamlanak és a könyvelés, valamint évente egyszer biztosan össze tud a többség jönni ha máskor nem a kemence találkozón és már meg is van az éves kozgyules. Nem mellesleg meg tudjuk hova utalni az éves adonk százalékat és tudunk pályázatokat beadni pl sörpadokra sátorra stb. Úgyhogy véleményem szerint ezt már régen meg kellett volna lépni de ez csak az Én véleményem.
4. A sár vagy sz@rdobalas idején sokan szóltak irtak most hogy kellene dönteni sokkal kevesebben írjak le a saját véleményüket pedig jó lenne. De azonban azokat a dolgokat is jó lenne figyelembe venni amit fent írtam. Mit fog érni ez a fórum ha csak a Danono, cibatapapa,Banyus es az a néhány száz újonc írása marad itt.
Mit fog érni egy új oldal a fenti barátaink nélkül és az elmúlt tíz év nélkül mert bár mi talán a saját írásunk kimasoljuk és atvisszuk egy másik oldalra de nélkülük mindig is foghíjas lesz.
És végül mindenki nézzen magába aki több száz vagy több ezer hozzá szolast írt ebbe a fórumba : lesz erre megegyszer annyi időtök hogy újra írjátok, egy új helyen és mennyi idő múlva lesz annak feleakkora eszmei értéke mint ennek a bölcsőnknek?
5.Hiszen a ti mobil vagy fix kemencétek sem csak annyit ér mint az ytong, ragasztó, bontott tégla, agyag ajtó samot ára. Hiszen benne van a szívetek lelketek a Kemencebarátságok és az egész kemencebence szellemisége. Szóval kinek mennyit ér a kemenceje és kinek mennyit ér a kemencebence.hu???
6 Én személy szerint mivel mint írtam lehet hogy ez az utolsó hozzaszolasom ehhez a fórumhoz (de legalább jó hosszú lett ;)) és ha úgy alakul a dolog akkor úgyis törlöm a többivel együtt,úgy döntöttem, hajlandó vagyok a vételár 15 százalékát JÓTÉKONY CÉLLAL beletenni a kasszába a megvételre, mivel most nincs sok időnk úgyhogy vegye meg egy ember de azonban mindenképpen surgetnem a hivatalossá tételét a csapatnak.

Köszönöm szépen a hosszas figyelmeteket, remélem senkit nem bántottak sértettek a véleményeim, de ez most nem a nyalas és köntörfalazás ideje. Köszönöm szépen hogy befogadtatok, hogy annyit segítettek itt nekem hogy annyi JÓ BARÁTRA TALÁLHATTAM ITT EZEN AZ OLDALON.
Üdv Csirijó

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. július 31., kedd 12:43

Robrt írta:
2018. július 22., vasárnap 22:30

Mi az említett 8 év alatt sok mindent írogattunk ide kemencékről, főzésről, barátságról, családról, szóval az életünkről...
Ha ebbe be tudtál volna kapcsolódni, akkor te is lehettél volna Kemencebarát...
Ha Kemencebarát lettél volna akkor teljesen másképpen oldottad volna meg ezt a történetet...
De ezt már sosem fogjuk megtudni.
Békesség... ?? az nem lesz egyelőre... inkább csak keserűség...

tinker

Hozzászólás Szerző: tinker » 2018. július 31., kedd 22:20

Az elmúlt hetek sajnálatos/elkeserítő eseményei után érdemben nem kívánok hozzászólni a Fórumhoz ... :(
Ezen döntésem még változhat, de erre pillanatnyilag sok esélyt nem látok... :(
Rengeteg embernek segítettem, és sok segítséget kaptam a fórum keretei között... kemenceépítés,kályha-kandallóépítés, sütés-főzés, és még számtalan területen...
de egy webáruházzá alacsonyított lap látogatottságát nem szeretném emelni ezek után... :(
Kemencebaráti lelkiismeretem nem engedi, hogy segítség nélkül hagyjam a saját építésű kemencére vágyó , főleg újonnan csatlakozó társaimat..
Igy ezután, és egyelőre a zoltan.bacsa71@gmail.com email-cimemen tudtok megkeresni, ahol ezután is válaszolok mindenkinek...
Mindenkinek köszönöm a Barátságot .. ! :ty

vargardoc
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: vargardoc » 2018. augusztus 5., vasárnap 17:01

Csak egyetérteni tudok Papa és a legtöbb hozzászóló gondolatával. Nagyon sok problémát vet fel a honlap változtatása; rosszkor, rosszul sikeredett. A tagok megérdemelték volna a tisztes tájékoztatást. Haladéktalanul kérem a személyes adatok nyilvános hozzáférhetőségét megszüntetni! Üdv: vargardoc
Vargardoc

Válasz küldése