Jó tanácsok új belépőknek! (Infó Kis Bencéknek)

Fórum használata, saját profil, egyedi kép, hozzászólás sorrend, stb.
cibatapapa
Tiszteletbeli kemencebence tag

Hozzászólás Szerző: cibatapapa » 2010. augusztus 3., kedd 18:31

Jó tanácsok újonnan regisztrált tagoknak. A fórum használata (Betegfelvétel a zárt osztályra!) :mrgreen:

Kedves Újonnan regisztrált fórum látogató! meg::) meg::) meg::)
Isten hozott a kemence barátok táborában,(a zárt osztályon) örülünk, hogy megtaláltál bennünket. Reméljük most befejezted magányos bolyongásodat problémáddal puszta magányodban és egy olyan OÁZISRA találtál ahol kérdéseidre választ kapsz ezért nem egyedül hanem hatalmas segítség és példátlan mennyiségű tapasztalat fogja segíteni rögeszméd megvalósulását álmaid kemencéjét.
Azt viszont neked kell eldönteni, hogy milyen típusú kemencét szeretnél építeni, ha már döntöttél nagyon sok ápoltunknak van képsorozata az építésről, azokat figyelmedbe ajánljuk.
Kérlek figyelmesen olvasd el a leírtakat, és fontold meg tanácsainkat. Ne ijedj meg csak azért írtuk le ezeket, mert az a tapasztalatunk, hogy az újonnan regisztrált KISBENCÉK mikor ránk találnak eufórikus állapotba kerülnek és alapvető dolgokról megfeledkeznek, és jobbnak találtuk így mindenkinek felhívni a figyelmét néhány fontos dologra.
1. A fórumon 71307 hozzászólás van a témák száma 341. (a modositáskor!) Nem kérjük, hogy olvass el minden hozzászólást, de ha lehet ne azzal kezd ténykedésedet, hogy nyitsz egy új topicot, előbb tájékozódjál. Biztos találsz a kérdésedhez passzoló témát és legyél szíves oda írjál. Ha szeretnél bemutatkozni szeretettel fogadjuk és ehhez a „bemutatkozás” topicot, témát javasolnánk amit ezen az oldalon találsz :!:
Bemutatkozásodhoz nyissál "új témát" A téma sorba tudod beírni a neved! Így saját bemutatkozásod lesz :idea: Nem keveredsz mások bemutatkozásába. (Ebbe a topicba nem lehet képet feltölteni :!:
A többi témában mindig utolsó oldalon, az utolsó hozzászólás után lehet, új hozászolást írni!
2. Mielőtt kérdezel, egy témával kapcsolatban nézzél mindig szét egy kicsit.
3. Kérlek mutatkozz be, áruld el, hogy hol építed a kemencédet, (pontos címet viszont, ne tegyél fel soha!) hiszen csak így várhatod el hogy segítséget nyújtsunk. Itt valaki mindig segít ebben-abban, ha tudja, hogy hol is kell a segítség.
4. Próbálj meg pontosan és szabatosan fogalmazni, mert itt mi már egymásról, egymás kemencéiről nagyon sokat tudunk, de rólad és a terveidről, csak annyit fogunk megtudni amit elárulsz nekünk.
5. Annak örülünk ha teszel fel avatar képet magadról, mert majdnem mindenkinek van.
6. Ha találsz valami témát amivel kapcsolatban kérdezni szeretnél, de az nem az utolsó hozzászólás, akkor jobb ha privát(PÜ) üzenetet írsz, mert az biztos, hogy célba ér.
7. Képek felrakására itt kapsz tanácsot az első hozzászólásban.
viewtopic.php?f=6&t=22
Amúgy, ha egy jó képszerkesztő programra van szükséged, amivel egyszerűen tudod kicsinyíteni és szerkeszteni a feltenni kívánt képeidet innen ingyen letöltheted a magyar nyelvű XnView nevű programot.
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/xnview.html
8. A rangodat (titulusod) a hozzászólásaid száma határozza majd meg, ezért ne hanyagold a fórumot később sem, és rakjál fel képeket, kemencéd építéséről, a kemencéről, a benne és más szerkezetekben készített kajáidról, minnél többet, várjuk!
Jó fórumozást és remélem nem vettem el a kedved, hanem segíteni tudtam neked.

(Tapasztalt fórumozó! AKINEK NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA!) :bo :bo :bo
Krónikusok! Ha észrevétel, ötlet van privátba kérném, ne ágyazódjon be a téma! Ne írjatok mögé csak szorosan a témában! Köszi!
A hozzászólást 9 alkalommal szerkesztették, utoljára cibatapapa 2013. április 8., hétfő 16:03-kor.
K.B.Ü. cibatapapa

elmes

Hozzászólás Szerző: elmes » 2010. augusztus 3., kedd 22:52

Kedves ujonnan regisztralt(lando) Kemencebence tarsak,

Szeretnem megerositeni Papank szivbol szolo javaslatait a jovobeni teendoitekkel, kerdeseitekkel, velemeny, tapasztalat, orom, netam banat? megosztasaval/cserejevel kapcsolatosan.

Oszinten mondva sokaig hezitaltam, amig mint kezdo kisbences egy szep napon csatlakoztam ehez a gyonyoruseges,tapasztalt, segitokesz, .. leirni sem tudom milyen fenseges... kemences tarsasaghoz. Nagyon orulok, hogy tagja lehetek meg::)
Elotte talan 3 vagy 4 honapig mint vendeg olvasgattam a forumot, tanultam, rekeszizmot is fejlesztettem :lol: meg rajottem, hogy jonehany topic van ami specifikus temakkal foglalkozik.
Eszembe sem jutott, meg ezidaig, amikor 4 honapos turelmes epito munka utan mukodokepes kemencem van nem is kellett, hogy uj topicot nyissak!!!
Amint PAPA mondja a "zart osztalyon" minden kedves fertozottunknek segiteni tudunk. Olyat viszont nem tudunk, hogy valakit lathatatlanban, ismeretlenul "gyogyitsunk" segitsunk neki. El kell mondja, le kell neki irni a "panaszait", es ugy mint a szulo gyermekenek soha rosszat nem tanacsol, mi is a szerintunk legjobb kitapasztalt tanacsot adjuk gyogyitaskent.

Kedves CIBATAPAPANk,
Nagyon koszonjuk neked, ahogyan leirtad tanacsaidat a kezdo Kisbenceseknek. Kivanom nekik, hogy mindig a megfelelo helyen megtalaljak a valaszt gondjaikra, kerdeseikre. Mert azert mukodik ez az oldal olyan csodalatosan, hogy mindig tud ujat mondani, otletet adni. Mert peldaul, ha a KERTI FUSTOLO topic nem lenne, akkor talan nekem sem lenne ket funkcios kemencem fustolos kemennyel :bol

Kivanom, hogy nagyon sokaig PAPANK legyel es lass el jotanacsokkal, oromokkel, ahogy azt mindig is tetted, mindorokke. Ammen.

KBU elmes

kemylaci
Regisztrált tag

Re: Jó tanácsok új belépőknek! (Infó Kis Bencéknek)

Hozzászólás Szerző: kemylaci » 2013. június 1., szombat 7:33

A kemencém: cserép-agyag,elsőkéményes 70 cm. belső átmérőjű, 60 cm. a belmagassága.
A kemence felfűtése után lehet-e a hőmérsékletet tartani kevés *** a kemence két oldalán, még 1-2 óráig?

Robrt

Re: Jó tanácsok új belépőknek! (Infó Kis Bencéknek)

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2013. június 14., péntek 22:13

Laci, szerintem egy másik topicot keress a kérdésednek, mert valahogy nem passzol ide ...
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

Válasz küldése