Kérdés

Fórum használata, saját profil, egyedi kép, hozzászólás sorrend, stb.
lali
Regisztrált tag

Kérdés

Hozzászólás Szerző: lali » 2008. október 15., szerda 15:53

Szia Robrt hogy tudom a képeket egymás után a csatolmányokra elküküldeni ? lali

Robrt
Tiszteletbeli kemencebence tag

Re: Kérdés

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. október 16., csütörtök 8:25

Gondolom a fórumba akartál képet beszúrni, azt így tudod:
viewtopic.php?f=6&t=22
Robrt
http://www.kemencebence.hu - kemenceépítés amatőröknek

lazarov
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: lazarov » 2008. november 13., csütörtök 9:36

Szia Robort!
Valamiért nem működik a freemailes postafiókom, nem tudom az üzeneteimet megnézni, ezért szeretnék egy új e-mail címet megadni, de nem tudom hogy lehet megoldani.
Köszi!
lazarov
lazarow@citromail.hu

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. november 13., csütörtök 11:47

Szia!

Bejelentkezés után a Felhasználói vezérlőpultban (jobb felül) -->
Profil --> Azonosító beállítások szerkesztése --> Email cím és Email cím megerősítése rovtba kell beírni az új email címet, aztán elküld.

Robrt

lazarov írta:Szia Robort!
Valamiért nem működik a freemailes postafiókom, nem tudom az üzeneteimet megnézni, ezért szeretnék egy új e-mail címet megadni, de nem tudom hogy lehet megoldani.
Köszi!
lazarov
lazarow@citromail.hu
Robrt

Before
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Before » 2008. december 19., péntek 22:03

Tiszteletteljes kérdésem, hogy nem lehetne a belinkelhető, csatolható képek maximális méretét némiképp megnövelni? Ez a 300×300 pixeles korlát nagyon kicsi, a monitoromon alig kivehetők.

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. december 20., szombat 15:51

500x500 a jelenlegi beállítás.
Robrt

hecsi
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: hecsi » 2008. december 23., kedd 8:33

SZIA ROBRT Hogyan tudom megváltoztatni a felhasználói nevemet HECSEDLIKÉRŐL sima HECSIRE ? Ezt a nevet a lányom kreálta nekem, mert én egy kicsit béna vagyok a szám. gépezésben,és ez a név nem tetszik. Légy oly rendes és segélyél már nekem KÖSZI HECSI

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. december 23., kedd 8:56

Megváltoztattam, ugyanis csak én tudom :)
Robrt

hecsi
Regisztrált tag

Hozzászólás Szerző: hecsi » 2008. december 23., kedd 9:17

Köszönöm. Valószínü lessz majd egypár kérdésem még,mert majd nemcsak olvasótok szeretnék lenni hanem hozzászóló is.Hidd el nekem már ez is fejlődés hogy ezt a levelet megtudtam írni és eltudtam küldeni mégegyszer köszi

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2008. december 24., szerda 16:59

Köszöntelek a fórumban! Nyugodtan írj, ha valami nem sikerül.
Robrt

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. február 16., hétfő 22:36

Robrt!
Szombat óta nem kapok e-mail értesítést témafigyelésről. Miért van ez? Nem tudtam elérni az oldalt kb. 24 órán keresztül (szombat délutántól vasárnap délutánig, kapcsolatba lehet ez a két dolog?
Kemence Baráti Üdvözlettel:
DacaGabi
Kép

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2009. február 16., hétfő 22:41

szia gaby

valami szolgáltatói hiba volt majdnem két napig
de az e mail értesités tényleg nem megy nekem se

k.b.ü.richi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára richie32 2009. február 17., kedd 2:02-kor.
K.B.Ü.
RICHIE

csigaszeg

Hozzászólás Szerző: csigaszeg » 2009. február 17., kedd 1:38

Sziasztok :!:

Nálam sem működött egész hét végén :shock:
Valami sokszámjegyű errort irt ki :roll:
De most már műkszik :lol:
Kemencebaráti üdvözlettel.......

Kép

Kemence nélkül?????? Minek?????

Babóca & Csigaszeg A'lias Brigan-Tibi

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2009. február 17., kedd 12:47

sziasztok
ma visszamenőleg megjött minden üzenet
k.b.ü.richie
K.B.Ü.
RICHIE

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. február 17., kedd 20:38

Sziasztok!

Sajnos én sem tudtam elérni, ezért számonkérő levelet írtam a tárhelyszolgáltatónak.
Ha náluk volt a hiba, valószínű át fogom költöztetni az oldalt más szolgáltatóhoz, mert ez már nem az első eset.

Megteszek mindent, hogy biztonságos helyen működjön az oldal.

Robrt
Robrt

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. február 18., szerda 14:29

Sziasztok!

Egy érdekes egybeesésre lettem figyelmes még szombaton, de nem állítom hogy tény, csak gondolom: Kelet Magyarországon, Hajdú-Bihar Megyébe, Nádudvaron lakok és itt volt szombat délután egy néhány másodperces áramszünet. Ez után lett elérhetetlen a Kemence Bence oldal, kb. 24 órára.
Robrt! Valahol a környékemen üzemelne a tárhelyszolgáltató? Gondoltam leállt a szerver és ß@&zt@k újra indítani másnapig.
DacaGabi
Kép

Before
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Before » 2009. február 18., szerda 16:27

Budapesten van a szerver a t-online adatparkjában.
Egyébként egy szerverteremben ilyesmi nem nagyon fordulhat elő, többszörösen redundáns tápokkal dolgoznak.

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. február 19., csütörtök 19:16

Azóta megkaptam a választ a tárhely szolgáltatómtól:

"A hétvégén sajnos komoly hardver és szoftvergondok voltak az Önöket is
érintő szerverrel. Több alkatrész kicserélése és a szoftverek
beállítása után kb. vasárnap délutánra álltak helyre a szolgáltatások.
Elnézésüket kérjük, természetesen semmiképpen sem tervezzük
rendszeresre a hasonló vészhelyzeteket."

Mit mondjak ...
Robrt

Before
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Before » 2009. február 19., csütörtök 21:06

Semmit. Van ilyen. Persze az lett volna a profi megoldás, ha a leállt szerverről ideiglenesen átteszik az adatokat egy másikra, de gondolom kis cég...

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. február 20., péntek 15:28

A nagyok drágák és biztonságosak, a kicsik hektikusan változók, vannak gyengék és vannak profik, akik nagyok lesznek. Megfontolom a váltást, de a keretem azért korlátozott, és ennyiért nem tudom kapok e jobbat. Támogatást meg nem kérek ezért tőletek :P
Robrt

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2009. február 20., péntek 17:12

szia Robrt

jó ez így ahogy van nincsen túl sok leállás
különben is minél látogatottabb lesz az oldal
annál jobban fejlődhet hisz napról napra többen vagyunk.
K.B.Ü.
RICHIE

oregsas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: oregsas » 2009. február 21., szombat 0:36

szia robrt!
nekem az volna a véleményem, hogy ha nyitol egy számlát és annak a hozzáférését közzé teszed, akkor mindenki saját belátása szerinti összeggel támogatná az oldal működését.az a baráti társaság ami ezen a fórumon már kialakult,szerintem támogatja a véleményemet. :?: :?: :?: nem kötelező a hozzájárulás. :roll: :roll: mindenki a saját pénztárcájának mérten tudna besegíteni. egyre többen vagyunk akik ezt az oldalt olvassuk és hozzászólunk, ne csak te egyedül viseld a költségeket.
K.B.Ü.
-----------
Öregsas

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. február 21., szombat 9:27

Had ne írjam le ugyan azt mint Öregsas kemencebarátom és had ne idézgessek tőle! Bennem is hasonlók fogalmazódtak meg, csak nem "mertem" leírni: KÖSZÖNÖM :D Öregsas, hogy megtetted!
Mégiscsak idéznék egy kemencebarátot, mégpedig Szamot, Vele szoktak lenni elég sűrűn hasonló gondolataink:
Már megint egyetértünk.
Vagy csak többen gondolkozunk józan paraszti ésszel!
DacaGabi
Kép

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2009. február 21., szombat 11:21

sziasztok
egyet értek veletek én is igaz szerintem ez csak ideiglenes megoldás
mert havonta úgyse fog fizetni túl sok ember
viszont ha jól tudom az elég nagy segítség lenne az oldalnak ha mindennap
legalább egyszer megnyitnánk a reklámokat és egy klikk nem kerülne semmibe
de erről szerintem robrt írjon hogy így van e.

k.b.ü.richie
K.B.Ü.
RICHIE

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. február 22., vasárnap 12:04

Sziasztok,

Az oldal létrhozásását Herczku László barátomnak köszönhetem elsősorban, aki egyik nap megmutatta nekem, milyen egyszerűen lehet weboldalt létrehozni. Akkor eldöntöttem, hogy a kemencém építését, szakmai fogásokat és saját tapasztalataimat közkinccsé teszem, mivel kis hazánkban nem volt akkor még ilyen jellegű oldal, ahol a kemenceépítéssel kapcsolatosan sok minden hasznos dolog egy helyen megvan. Az index persze már akkor is virágzott, és kisebb oldalak szintén jó tanácsokat adtak, ezért én is azon voltam, hogy hozzájáruljak a közös jóhoz saját tapasztalatommal.

Akkor létrejött a kemenceepites.extra.hu oldal, szinte ingyen, mivel az extrás tárhely ingyenes. Fórum indult, igények jöttek, próbáltam teljesíteni, mások is küldtek CD-ket fényképekkel, leírást, amit közzé is tettem. Aztán jött az ötlet, hogy "normális" domain nevet kell nekem létrehozni és kicsit korszerűbb oldalt készíteni. Így jött létre a kemencebence.hu.
A régi oldalt nem szüntettem meg, mert nekem olyan kedves az is, ezért a saját kemenceépítésem továbbra is ott lelhető fel, és a kemencebencéről is a link oda mutat.

Büszkeséggel tölt el, hogy ilyen jó kis társaság verbúválódott össze szerény kis oldalamon, és a tábor nap mint nap egyre csak nő. Sokan csak olvasgatnak, de egyre többen merészkednek elő a háttérből, és kapcsolódnak be a már mindennapi diszkurzusnak nevezhető kemence baráti beszélgetésbe, konstruktív vitába. Ezt az oldalt ti tettétek olyanná amilyen, a benne élő emberek határozzák meg a hangulatot, ezért olyan amilyen. Szerethető szerintem.

Az oldalon van egy kis ph érték (Reklám, Fábry után szabadon) is, amit el kell nézzetek nekem, hiszen az oldal anyagi kiadásait abből finanszírozom.

Semmiképpen nem akartam önsajnálkozó lenni, nem volt ez célom. Tény az is, hogy Amerikában nagyobb hagyománya van egy-egy oldal támogatásának, mert sokan nem kérnek tényleg semmit hasznos információkért, nagyon jó kis programokért. Nálunk nincs hagyománya ennek, de látom itt is megvan az a réteg, aki támogatna egy ilyen kezdeményezést. ennek örülök, hiszen ez is mutatja, hogy kikkel is vagyok körülvéve.

Mindezek ellenére nem kívánok adományt gyűjteni, talán én nem értem meg egy ilyen dologra, és a büszkeségem ellen is lenne. Azért köszönöm.

A hirdetésekre kattintásra senkit nem ösztönözhetek, hiszen kőkemény szabályok vannak a google-nél. Azonnali kizárást jelent egy ilyen felvetés. Továbbá ha egy IP címrél az átlagostól gyakrabban jönnek kattintások, szintén kizárással jár.
Arra kérlek benneteket, ezzel ne manipuláljatok, csak úgy tisztán érdemes, mint korábban.

Pár soros monológom után is nem tudok nektek mást kívánni ezen az oldalon, mint jó egészséget, jó kemencézést!

Idézném DacaGaby által szállóigévé fejlődő üdvözlést,

Kemence baráti üdvözlettel:

Robrt
Robrt

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. február 22., vasárnap 13:15

Láttam én már karón varjút! :lol:
Tu-Ja is szerényen tette közzé a Kemence Barátok emblémát és kiderült, hogy profi módon alkalmazható különböző használati tárgyakon, sőt művészien alkalmazza a mézeskalácsok készítésénél. Ezzel örömet okozott kemencés társainak és mi szívesen áldozunk a munkájáért.
Emelem kalapom és fejemet meghajtom önzetlenséged előtt, de szeretné(n)k én (mi) is önzetlen(ek) lenni, hogy ha arról van szó..........
Életem részévé vált ez az oldal, ezáltal szívesen áldozok annak érdekében, hogy színes, érdekes, dekoratív és nem utolsó sorba jól működő legyen.
Robrt! Ha arról van szó tedd félre büszkeséged és önzetlenséged és engedd meg, hogy mi is önzetlenek és büszkék lehessünk!
Robrt írta:Idézném DacaGaby által szállóigévé fejlődő üdvözlést,
Kemence baráti üdvözlettel:
Lehet, hogy én tettem szállóigévé, de Tu-Ja Barátom csodás elméjéből származik eredetileg e igen találó üdvözlés!
DacaGabi
Kép

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2009. február 22., vasárnap 20:03

Sziasztok!

Csatlakoznék az előttem felszólalókhoz az oldal fenntartásához történő hozzájárulás érdekében. A lehető leg természetesebb, hogy akinek az életévé vált ezen oldalak olvasása és pár sor beírása- mint Gaby Barátomnak-
az szívesen hozzájárulna a fenntartásához. Én is ezek közé tartozom. Nincs az a nap amikor többször ne nyitnám meg
ezt az oldalt a neten és ne olvasnám az új hozzászólásokat. Teljesen naprakész vagyok úgy mint sok cimborám itt a "KEMENCEBENCÉN", mert ezt az oldalt már csak így emlegetjük a mindennapokban. Teljes nyugalommal állíthatom, hogy nálunk már családtagként kezeli mindenki. Ha lehet egy weblapot annak nevezni. Persze nyilván lehet és ez így van rendjén.
Én már írtam neked privátban Rbrt, hogy még egyszer része leszel a magyar internetes történelemnek, de szerintem ez így is lesz, mert amilyen tempóban regisztrálnak az újabbnál-újabb tagok itt nincs megállás. Nekem már az is eszembe jutott, hogy megkellene alapítanunk a Magyar Kemencés Lovagrandet. Miért ne, mindenféle Lovagrend létezik már, pont kemencés ne legyen. Olyan címert tervenék hozzá, hogy a többi is tőlünk könyörögne a receptért. Rögtön lenne valami alapja a rendszeres találkozásoknak és még valamilyen rendezvényfélével is fel lehetne dobni ezeket az összejöveteleket.

Kell azért hétvégének is lennie a naptárban látjátok milyen gondolatok születnek meg így vasárnap este! Na mit szóltok hozzá?!
Vagy úgy vélitek örüljünk, hogy lyuk van a seggünkön ezekben a nehéz időkben és ne godolkodjuk ilyen elrugaszkodott dolgokon?
Aztán ha már megint megszólítattam DacaGaby Barátom által akkor.......csak az új tagok kedvéért!
Csatolmányok
Autómatrica.jpg
Autómatrica.jpg (11.38 KiB) Megtekintve 5393 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tu-Ja 2009. február 22., vasárnap 20:18-kor.
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja
http://www.kemencesmezeskalacs.hu

Before
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Before » 2009. február 22., vasárnap 20:18

Kedves Tu-Ja mester!
Ezt a logót elkérhetném corelben, vagy ha nem abban készült, akkor nagyobb felbontásban? Előre is köszönöm!

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2009. február 22., vasárnap 20:20

Mit szeretnél belőle készíteni ha nem titkos?
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja

oregsas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: oregsas » 2009. február 22., vasárnap 20:31

SZIASZTOK
Az oldal már nálunk is családtag, és ahogy TU-JA mondta ebben az inséges időben volna szükség, hogy összefogjunk az oldal működtetésében.A kemencés lovagrend az jó ötlet volna, így legalább lenne okunk személyesen is megismerkedni és jókat kemencézni.
A matrica fotóját nem tudtam megnézni.
K.B.Ü.
-----------
Öregsas

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. február 22., vasárnap 20:36

Tu-Ja,

Elnézésedet kérem, hogy DacaGaby barátunknak tulajdonítottam az üdvözlést, lehet neki jobb volt a marketingje :P , ezért maradt meg az én fejemben így :lol:

Támogatok minden kemencés megmozdulást, legyen az lovagrend, vagy közös sütés DacaGabynál :lol: :lol: :lol:
Robrt

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2009. február 22., vasárnap 20:42

Nem is azért nyomtam fel a logo képét, hogy rögtön lecsapjak az elismerésre csak szerintem sokan nem tudják mi a hozzászólás előtörténete.
Amúgy biztos fogunk mi találni módot az összejövetelre! Már csak azért is gondolom így, mert ha mindenki feltudta építeni a saját kis sütögetőjét hát nemár, hogy egy egyszerű összeröffenést ne tudjunk összehozni!

Igazam van VÉREIM?!
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja

Buszos
Kemencefűtő segéd

Hozzászólás Szerző: Buszos » 2009. február 22., vasárnap 20:44

Sziasztok kemencések !

Inkább csak csendes szémlélője vagyok az oldalnak, bár álmaim közt nekem is szerepel egy kemence megépítése, de most szeretnék egy megjegyzést tenni öregsas felvetésére!
Egy másik honlapon is reisztrált tag vagyok, ott is nagyon családias a légkör, ott úgy oldottuk meg ezt a problémát, hogy évente egyszer /tervbe van 2 vagy 3 alkalom / találkozót szervezünk, ahol a honlap kezelője elmondja, egy év alatt kb mennyibe kerül neki az oldal üzemeltetése, mi pedig résztvételi díj gyanánt, ki-ki az anyagi helyzetéhez mértem támogatjuk a honlap müködését és a honlap kezelő /admin/fáradságát. Az adományozás titkos senki sem tudja mennyit ad a másik.
Mindettől függetlenül nagyon jól szokott sikerülni a találkozó!
Ez csak egy felvetés, de szerintem érdekes elgondolkozni rajta, mert egy személyes találkozásnak miníg jobb a milliője mint a neten való levelezésnek.

Üdv Mindenkinek !

Tu-Ja

Hozzászólás Szerző: Tu-Ja » 2009. február 22., vasárnap 20:44

Amúgy valóban Gaby-é az érdem ,mert ő faragott belőle üdvözlést.

Öregsas!

Azt a matricát tettem fel amit neked is kűldtem.
Kemence Baráti Üdv.
Tu-Ja

oregsas
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: oregsas » 2009. február 22., vasárnap 20:52

Üdv TU-JA
A matrica azóta is az autón van
K.B.Ü.
-----------
Öregsas

Robrt

Hozzászólás Szerző: Robrt » 2009. február 22., vasárnap 20:55

Hello, hello, hello

Álljon meg a nászmenet! Kezdem magam kellemetlenül érezni az oldal üzemeltetését illetően. Nagyon önzetlen csapat van itt, de nem jelent továbbra sem gondot fenntartani az oldalt. Ha már nem futja, írok egy könyvet :)
Buszos reaglására pedig azt kérdezném, hogy nézne ki, ha elmennék egy ilyen talira és azt ecsetelném hány tízezer forintba kerül az oldal üzemeltetése, mindezt a nyitott 5-ös BMW-ből olvasnám fel (amit még nem vettem meg), és a kesztyűtartóba lehetne bedobálni a százasokat. Szerintem ezt a témát zárjuk le, váltsunk másik témára ... de tényleg...
Robrt

zozo
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: zozo » 2009. február 22., vasárnap 21:03

Az oldalnak Működnie kell! . pont. Én jóban rosszban veletek vagyok! Sajnos nem értek az internet világához, nyomkodni se régóta tudom, nem tudom mibe kerül működtetni, de ha valahol veszek valami kemencéhez kapcsolatos alkatrészt, próbáljam ajánlani a BENCÉT, hogy kicsit reklámozzanak rajta? Remélem nem írtam nagy hülyeséget.? Egyet értek Tu-Ja Testvérem! Közbe ha már megírtam, még becsúsztatom, bocs, megyünk új témát keresni.
Kemence Baráti Üdvözlettel: Zozo

DacaGaby

Hozzászólás Szerző: DacaGaby » 2009. február 22., vasárnap 21:23

VÉREIM!
Wazzzee! Azt se tudom melyik kommenthez szóljak hozzá. Egy órácskára hagylak magatokra benneteket és hogy pörögnek az események!!!
Tu-Ja! Ha Te nem lennél, Téged ki kellene találni! És ezt nem gúnyolás képen mondom, hanem a legjobb jóindulattal!!!
Most mit mondjak az ötletedre....... Tőled nem várhat az ember mást, csak maximálisan kitűnő ötletet! Bár már ott tartanánk, hogy az alakuló összejövetelünket szervezzük! Szóval, ha szavazásra kerülne sor a Magyar Kemencés Lovagrend alapítását illetően, én természetesen igen, azaz IGEN-el szavaznék!
Before! Szerintem tiszteld meg azzal Tu-Ja kemence barátunkat, hogy írsz neki egy privát üzenetet és leírod Neki, hogy mire van szükséged.
Lehet venni a termelőktől kannában bort, és palackozva is. A bornak megadjuk a tiszteletet azzal, hogy palackban vásároljuk meg, akkor adjuk meg Tu-Ja barátomnak is a tiszteletet, hogy az általa kitalált és megtervezett logóval ellátott használati tárgyakat Ő kizárólagos előállítóként terjessze. Ne csináljunk belőle kalauz logót!
Egyébként nekem is meg van "jelölve" a kocsim, hátul is és elöl a belső visszapillantónál is!
"VÉREIM!" Attól tartok ebből is szállóige lesz! Mégpedig a kommentek elején megszólításként nagyon alkalmazható!
DacaGabi
Kép

Before
Kemencefűtő

Hozzászólás Szerző: Before » 2009. február 22., vasárnap 21:56

Tu-Ja írta:Mit szeretnél belőle készíteni ha nem titkos?
Nem titkos.
A kemencém tervét úgy alakítottam, hogy az elején, az ajtó fölött, ahol a kémény kezd beszűkülni van egy jó hely, ahol a téglák hülyén érnek össze, viszont még a vak is látja, ha ránéz, hogy oda bizony egy dísztégla, címer, embléma, vagy valami hasonlatos illene. Tudok egy helyet, ahol bármilyen téglát megcsinálnak egyedileg, csak vinni kell a mintát, mit szeretnénk beleégetni. Én pedig arra gondoltam, hogy ha már minden tudás a kemencémhez innen származik, a logót tenném fel, amit terveztél. Maximum, ha nagyon rusnya lesz az a kemence, leveteted velem...

richie32

Hozzászólás Szerző: richie32 » 2009. február 22., vasárnap 21:58

szia
ez a tuti ötlet

k.b.ü richie
K.B.Ü.
RICHIE

Válasz küldése